קורס טכנאי תעשייה וניהול במכללת אתגר באר שבע

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי טכנאי?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על אתגר באר שבע - טכנאי תעשייה וניהול.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס טכנאי תעשייה וניהול - מכללת אתגר באר שבע


בדרך אל היעילות והרווחיות


ארגונים ומפעלים בתעשייה מיישמים מגוון של שיטות כדי להבטיח את הפעילות התקינה של הייצור ולדאוג להעלאת הרווחים. בין בעלי התפקידים שלוקחים חלק בתהליכים הללו נכללים טכנאי תעשייה וניהול, אלה הם אנשי מקצוע שמחזיקים בידע טכנולוגי ועסקי כאחד ויודעים לתכנן וליישם כלים מקצועיים לשיפור ולייעול של תהליכי עבודה.


במכללת אתגר באר שבע ניתן ללמוד בקורס טכנאי תעשייה וניהול. מסלול זה להכשרת טכנאים מכשיר אנשי מקצוע לענפי הלוגיסטיקה והייצור והוא מעניק להם את הכלים להשתלבות בתפקידים טכניים מבוקשים. המסלול, שמתקיים בפיקוח מה"ט, גם מכין את המשתתפים לקראת מבחני הגמר שנדרשים להכשרת טכנאים. בסיום ההכשרה ניתן להשתמש בדיפלומה ובכלים הנלמדים כדי להשתלב בתחומי הייצור, הלוגיסטיקה, האיכות ותכנון תהליכי העבודה בתעשייה. נוסף על כך, בוגרים שמעוניינים להמשיך את הכשרתם ולקדם את האפשרויות המקצועיות יכולים ללמוד במסלולי השלמה מטכנאי להנדסאי ולרכוש גם הכשרת הנדסאים.


תכנית הלימודים


התכנית להכשרת טכנאי תעשייה וניהול עוסקת בשלל נושאים בתחום ההנדסה, הניהול, הכלכלה והארגון והיא מעניקה לסטודנטים הבנה נרחבת של תהליכים טכניים בתעשייה. לאורך ההכשרה, הם לומדים כיצד ליישם עקרונות הנדסיים ומדעיים בענפי התעשייה והשירותים כדי להתמודד עם בעיות ואתגרים שונים.


במהלך הקורס, הם לומדים על שיטות מתקדמות לניהול היבטים שונים בתעשייה, כגון ניהול ייצור, ניהול רכש, ניהול מלאי ומחסנים וניהול המשאב האנושי של הארגון. הם גם רוכשים מיומנויות בתחומים כגון הנדסת שיטות ובקרת איכות שחשובים לטכנאי תעשייה וניהול בתכנון תהליכי עבודה ובייעול מערכים ארגוניים.


מתכונת הלימוד


קורס טכנאי תעשייה וניהול כולל כ - 1,600 שעות לימוד ואורכו הוא כשנתיים. המסלול משלב שיעורים מעשיים ובהם מתנסים בתהליכי הניהול ובכלים הטכנולוגיים במעבדות המכללה. כמו כן, לקראת סיומה של התכנית הסטודנטים מכינים פרויקט גמר שבו הם יכולים ליישם את כל הכלים הנלמדים.


נושאי הלימוד


בין שלל הנושאים הנלמדים במהלך התכנית נכללים התחומים הבאים:

 

 • ניהול תהליכי ייצור
 • התנהגות ארגונית
 • רכש ומדיניות מלאי
 • חיזוי וניתוח עיסוקים
 • כלכלה וסטטיסטיקה
 • מדידת תהליכי עבודה
 • ביקורת איכות והנדסת אנוש    
 • אחזקה ורכש
 • ניהול מחסנים
 • הנדסת שיטות
 • ניהול פרויקטים
 • פיקוח על תפעול   
 • ועוד

 


על מוסד הלימוד


מכללת אתגר באר שבע מתמקדת בתכניות ללימודים טכנולוגיים שמכשירות את הסטודנטים לקראת תפקידי מפתח בתעשייה כטכנאים וכהנדסאים. הלימודים מתקיימים בפיקוח מה"ט - המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ובמדעים. בין התכניות הנוספות שניתן ללמוד במכללה זו - לימודי טכנאי מכונות, לימודי הנדסאי תעשייה וניהול ולימודי הנדסאי מכונות. הלימודים שמים דגש על הפן הפרקטי של הלימודים מתוך מטרה להכין את הסטודנטים לקראת אתגרים בתעשייה ולאפשר להם להתנסות בהתמודדות עמם כבר במהלך ההכשרה.


תנאי קבלה


קבלתם של מועמדים לתכנית זו משתנה בהתאם לגילם, מועמדים מתחת לגיל שלושים צריכים להציג תעודת בגרות הכוללת את המקצועות אנגלית ברמת 3 יחידות לימוד לפחות, בגרות במתמטיקה ברמת 3 יחידות לימוד ובגרות במקצוע הבעה עברית ברמת 2 יחידות לימוד. עבור מועמדים מעל גיל שלושים, נדרש אישור על השלמת השכלה פורמלית ברמת 12 שנות לימוד.


תעודה


לאחר סיום הקורס ועמידה בכל החובות הלימודיים, הסטודנטים זכאים לקבל תעודת "טכנאי מוסמך" במגמת תעשייה וניהול מטעם מה"ט - המכון הממשלתי להכשרה במדעים ובטכנולוגיה. כדי לקבל את הדיפלומה הם צריכים להשלים את פרויקט הגמר ולהגן עליו וכן לעבור מבחנים פנימיים ושלושה מבחני גמר חיצוניים. מקצועות מבחני הגמר כוללים ניהול הייצור, ניהול מחסן, רכש ואחזקה וכלכלה תעשייתית.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת אתגר להנדסה וטכנולוגיה

עוד מסלולי לימוד - מכללת אתגר

כלים שיעזרו לך לבחור