קורס תכנון ומדידות אלמנטים בסמי שמעון - לימודי חוץ באר שבע

שירות אישי - צור קשר
קורס תכנון ומדידות אלמנטים בסמי שמעון - לימודי חוץ באר שבע

קורס תכנון ומדידות אלמנטים במשאבות במרכז ללימודי חוץ ב - SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון - באר שבע


מערכות בחזית הטכנולוגיה ההנדסית


משאבות הן מרכיב חיוני ביותר במגוון של ארגונים ומוסדות בתעשייה, כגון חברות בתחום הפקת האנרגיה והחשמל, תאגידי מים וביוב וחברות בענף הכימיקלים, הבניין, הבקרה, ההידראוליקה והאלקטרוניקה. בכל אלה ובעוד רבים אחרים משולבות טכנולוגיות שאיבה מתקדמות כחלק אינטגרלי מן הייצור והפעילות התקינה. ישנם סוגים רבים של משאבות שקיימים בשוק, כדי להתאים את הטכנולוגיות הללו בהצלחה לצורכים של המפעל יש צורך בהבנה הנדסית וטכנית מתקדמת ובהיכרות עם המערכות העכשוויות והמתקדמות ביותר.


בתחנות כוח ובמפעלים בתעשייה, נתקלים מהנדסים באתגרים שונים בכל הנוגע למערכות השאיבה. בין היתר, הם נדרשים לצמצם את התקלות כדי להאריך את אורך החיים של המשאבות והציוד המקצועי וכך לחסוך בעלויות עבור הארגון. כמו כן, במשאבות תעשייתיות נתקלים לא אחת בבעיה של צריכת אנרגיה גבוהה במיוחד, כאשר הרצון הוא להביא לחיסכון בצריכה באנרגיה, כל זאת מבלי לפגוע בתפקוד המשאבה ובמטרה לשמר את הביצועים הגבוהים של השאיבה.


כדי להתמודד בהצלחה עם האתגרים הללו, יש צורך בידע מתאים ובהכשרה הנדסית ייעודית. במרכז ללימודי חוץ של המכללה האקדמית להנדסה סמי שמעון מתקיים קורס תכנון ומדידות אלמנטים במשאבות, אשר בא לספק ידע עיוני ומעשי בתחום השאיבה בתעשייה. הקורס, אשר מתאים במיוחד למהנדסים ולעובדים בתחום המשאבות, מציע למשתתפים בו הזדמנות להכיר באופן מעמיק את סוגי המשאבות העדכניים ואת הטכנולוגיות השונות שמשולבות בענף, לרבות משאבות שמצויות בחזית הטכנולוגיה היום. נוסף על כך, קורס זה מאפשר לעובדים בתחום ההנדסה לקבל פתרונות הנדסיים מתקדמים וייעוץ מתאים, הם מצד סגל המרצים והן מצד העמיתים לספסל הלימודים, וכך להתמודד עם בעיות ולהרחיב את הידע והכלים המקצועיים. קורס זה מתקיים בשלוחת המכללה בבאר שבע.

 

  • רוצים להעמיק את ההכשרה הטכנית? קראו עוד על קורס טכנאי


תכנית הלימודים


התכנית ממנפת את המשתתפים בה לרכישה של ניסיון הנדסי בתחום המשאבות התעשייתיות והיא מקנה כלים פרקטיים בענף זה. במהלך הקורס, הם לומדים על שלל סוגים של משאבות תעשייתיות בטכנולוגיות עבודה שונות ועל דרכי הפעולה שלהן, וכך הם מפתחים מיומנויות אבחון מהיר לצורך פתרון של בעיות הנדסיות אשר שכיחות במשאבות מסוגים אלה. נוסף על כך, הם דנים לעומק בתחום תכנון האנליזה והמדידות של פרמטרים במשאבות, לצורך הגדלת הנצילות של המשאבות ולאפשר לחיסכון מירבי בצריכת האנרגיה שלהן. נוסף על כך, משתתפים הקורס רוכשים מיומנויות תכנון של סימולציות ממוחשבות ייעודיות ולתפעול של ציוד מדידה הנדסי מתקדם שבו עושים שימוש במעבדות משאבות.


מתכונת הלימוד


היקפו של הקורס הוא כ - 16 שעות לימוד אקדמיות והוא מחולק ל - 2 מפגשים. המפגשים מתקיימים אחת לשבוע בשעות הבוקר והצהריים במתכונת נוחה לשילוב עם עבודה.


סגל הוראה


מרצה הקורס הוא בעל תואר דוקטור, שהוא מומחה עולמי לייעוץ, לתכנון ולמתן של פתרונות הנדסיים מתקדמים בתחום המשאבות בתעשייה.


על מוסד הלימוד


SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון מפעילה מרכז ללימודי חוץ, אשר בו מתקיימים מגוון קורסים ותכניות להכשרה מקצועית. מטרתו של המרכז היא פיתוח של תכניות לימוד שמתאימות לבוגרי לימודים אקדמיים בענפי ההנדסה השונים ולעובדים המקצועיים בתחומי המנהל וההנדסה בתעשייה, אשר מעוניינים לרכוש כלים מקצועיים לצורכי פיתוח וקידום הקריירה. תכניות הלימוד שמתקיימות במוסד זה באות להכיר לאנשי המקצוע חידושים במדע ובטכנולוגיה והן מותאמות לצורכים של התעשייה והמשק. הן מועברות על ידי סגל מרצים שכולל מומחים מן התעשייה ומן האקדמיה. מוסד הלימוד עורך גם קורסים שמותאמים למפעלים ולמוסדות במטרה לספק למענה לצורכים הייחודיים של החברות. בין הקורסים המגוונים שניתן ללמוד בהם במרכז ללימודי חוץ אפשר למצוא קורס תוכנת אוטוקאד, קורס תוכנת סקצ'אפ, קורס בקרים מתוכנתים וקורס מורשה נגישות מתו"ס. במכללה ניתן ללמוד גם בתכניות רבות ושונות בעולם ההנדסה, לתואר ראשון ולתואר שני.


תנאי קבלה


לתכנית זו יכולים להתקבל מועמדים שיש ברשותם ניסיון מקצועי מתאים בתחום המשאבות. הוא מתאים לאנשי תעשייה, למהנדסים ולסטודנטים למקצועות ההנדסה, שעוסקים בענף המשאבות ברמות השונות שלו במסגרת תפקידם ומעוניינים להכיר לעומק טכנולוגיות ותהליכים חדשים בתחום, כדי לקדם את הקריירה.


תעודה


למשתתפים אשר עומדים בהצלחה בכל דרישות הקורס מוענקת בסיומו תעודת גמר מטעם SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון - המרכז ללימודי חוץ.

עוד מסלולי לימוד - סמי שמעון - לימודי חוץ