קורס מדריכי שחיית תינוקות במכללה האקדמית ספיר לימודי חוץ

שירות אישי - צור קשר
קורס מדריכי שחיית תינוקות במכללה האקדמית ספיר לימודי חוץ

קורס מדריכי שחיית תינוקות במכללה האקדמית ספיר - לימודי חוץ והמשך


במרכז ללימודי חוץ והמשך של המכללה האקדמית ספיר מתקיים קורס להכשרת מדריכי שחיית תינוקות. בקורס זה יכולים המשתתפים ללמוד על שיטות להדרכה של תינוקות ופעוטות והוריהם בסביבת מים תוך היכרות עם שלבי ההתפתחות הרלוונטיים ועם מערכי פעילות מגוונים, ועם האופן שבו הפעילות במים יכולה לתרום לפעוטות בשלב משמעותי זה בחייהם.


בעזרת הכלים הנרכשים בקורס מדריכי שחיית תינוקות, הבוגרים יכולים להשתלב במגוון מסגרות תעסוקתיות. הם יכולים לשמש מדריכי שחייה באופן פרטי בכל בריכה, לרבות בריכות טיפוליות ובריכות פרטיות מחוממות, ובחודשי הקיץ גם בבריכות חיצוניות. אנשי מקצוע בענפים טיפוליים וחינוכיים כגון הידרותרפיסטים ומדריכי שחייה, יכולים להשתמש בכלים הנלמדים כדי להרחיב את הנעשה בשעות הפעילות במים וכדי לגוון את השירותים שהם מציעים להורים ותינוקות. שירותי הדרכת שחיית תינוקות הם מבוקשים כיום וניתן למצוא חוגים ופעילויות מסוג זה במגוון מרכזים ברחבי הארץ.

 

 

תכנית הלימודים


משתתפי הקורס מקבלים את ההכשרה הנדרשת להפעלה במים של קבוצות הורים ותינוקות בין הגילים 0 - 3 שנים. הם מפתחים מיומנויות בנייה של מערכי פעילות שבהם משולבת פעילות תחושתית, פיזית ומנטלית שמעודדת התפתחות בריאה ותקינה באופן מהנה וחווייתי לפעוטות ולהורים.


הם מתוודעים לשלבים ההתפתחותיים התקינים של תינוקות לרבות התפתחות מוטורית, חושית ושפתית ובוחנים את האופן שבו שלבים אלה באים לידי ביטוי בעת השחייה ובהפעלות בבריכה. לאחר מכן הם לומדים על סוגים שונים של פעילויות שניתן להעביר לפעוטות תוך התאמה לשלבי ההתפתחות שלהם ולצורכיהם.

 

מתכונת הלימוד


אורך הקורס חודשיים. היקפו 94 שעות אקדמיות, מהן 66 שעות לימוד אקדמיות ו - 28 שעות המוקדשות לביצוע סטאז' מעשי בהדרכת שחיית תינוקות. השיעורים מתקיימים אחת לשבוע, בשעות הבוקר והצהריים.

 

נושאי הלימוד


משתתפים בקורס לומדים מגוון נושאים, כגון:

 

  • גרייה חושית
  • עזרה ראשונה
  • התפתחות מוטורית
  • הדרכת פעילות במים
  • התפתחות דיבור ושפה
  • פסיכולוגיה של הגיל הרך
  • ועוד

 

סגל הוראה


הרכזת האקדמית של הקורס היא פיזיותרפיסטית, שברשותה ניסיון קליני רב בטיפול הידרותרפיה, בוגרת קורסי הכשרה בארץ ובחו"ל.

 

על מוסד הלימוד


בחטיבה לתרפיה ושיקום של המרכז ללימודי חוץ והמשך במכללה האקדמית ספיר ניתן למצוא קורסים נוספים במקצועות טיפוליים. בין אותן הכשרות קורס הידרותרפיה, קורס פוטותרפיה, קורס ריפוי בתנועה, קורס אילוף כלבים, קורס מנחי מיינדפולנס לעבודה עם ילדים ונוער ועוד. במהלך אותם קורסים המשתתפים מכירים תיאוריות ועקרונות טיפוליים ובמקביל מתרגלים את המיומנויות הטיפוליות בפועל דרך תרגילים והתנסויות שונות, שחלקם מתקיימים בשטח ותוך עבודה עם מטופלים.


כמו כן, מתקיימים קורסים בענפים כגון חינוך, חשבונאות, עיצוב, ניהול ועסקים, תעשייה, תרבות ויצירה ועוד. הדגש בלימודי התעודה השונים הוא על פיתוח מקצועי ורכישת הכלים הנדרשים לקידום הקריירה ולהשתלבות בתפקידים מבוקשים בשוק העבודה. הם יכולים להתאים הן למי שמעוניינים בהסבה לתפקידים חדשים והן למי שברצונם להתקדם בקריירה הנוכחית ולהרחיב את סל הכלים המקצועי שברשותם.

 

תנאי קבלה וקהל יעד


במסלול זה יכולים ללמוד בעלי מקצועות שונים שנוגעים לשחייה ולעבודה עם ילדים, כגון גננות ומחנכים לגיל הרך, הידרותרפיסטים, מורים לחינוך גופני, מצילים בבריכות ומדריכי שחייה. ההכשרה מתאימה לבעלי אהבה לסביבת המים שביכולתם לעסוק בהנחיית פעילות גופנית לילדים ומעוניינים להפעיל חוגים לפעוטות ותינוקות. תנאי הקבלה עשויים להשתנות, מומלץ לפנות אל מוסד הלימוד לצורך קבלת המידע העדכני ביותר אודות הדרישות לקבלה למסלול.


תעודה


בסיום הקורס מוענקת לבוגרים העומדים בכל הדרישות תעודת גמר מטעם המרכז ללימודי חוץ והמשך במכללה האקדמית ספיר.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית ספיר