קורס וידאו ארט במכללה האקדמית ספיר - לימודי חוץ

קורס וידאו ארט במכללה האקדמית ספיר - לימודי חוץ

קורס וידאו ארט במכללה האקדמית ספיר - המרכז ללימודי חוץ

 

המסלול אינו פעיל


במרכז ללימודי חוץ של המכללה האקדמית ספיר מתקיים קורס וידאו ארט, שבו עוסקים באמנות המיצג והוידאו בהיבט המעשי והעיוני כאחד. התכנית יכולה להתאים למעוניינים ללמוד להשתמש בצילום וידאו באופן אמנותי ולרתום אותו לביטוי אישי.


לאורך הקורס המשתתפים מכירים יוצרים וסגנונות יצירה וגם מתנסים בעצמם באופן פעיל בטכניקות מיצג ווידאו ארט. בעזרת הכלים והידע הנרכשים יכולים בוגרי הקורס לפתח את היצירתיות ואת יכולות הביטוי החזותי האישי וליצור מגוון של סרטים וסרטונים.

 

 

תכנית הלימודים


משתתפים בקורס זה לומדים על אמנות הוידאו ארט ונחשפים להיבטים עיוניים ומעשיים של התחום. הם מכירים את מושג הדרמה היוצרת ולומדים על שילוב של עשייה אמנותית דרך מצבים שונים ומשחק. הם גם מפתחים מיומנויות טכניות רלוונטיות ליוצרי הוידאו ארט וכך לומדים על מרכיבי המצלמה ואופן התפעול שלה ומתנסים בשימוש בתוכנת העריכה פרימייר.


במהלך הקורס הם לומדים על אמני וידאו ארט מוכרים וטכניקות יצירה, ולוקחים חלק בצפייה בסרטים ובצילומים וניתוח שלהם לצורך למידה ותרגול. כך הם יכולים לשכלל את המיומנויות היצירתיות האישיות ולפתח את הכישורים הנדרשים מן היוצרים בתהליך העבודה.

 

מתכונת הלימוד


זהו קורס שנתי, שנפתח בתחילת שנת הלימודים, בחודש אוקטובר, ומסתיים בסביבות חודש יוני. השיעורים מתקיימים בשעות הבוקר אחת לשבוע.


משתתפי הקורס לוקחים חלק בשיעורים עיוניים וכן בתרגילים מעשיים להתנסות בכלים הנלמדים. כמו כן, לקראת סיומו של הקורס הם מבצעים עבודה מסכמת, שאותה הם גם מציגים בתערוכת סוף השנה. בעבודה המסכמת מיישמים את מכלול הכלים הנלמדים לאורך הקורס ומתנסים באופן פעיל בהפקה, צילום ועריכה של מיצגי וידאו אישיים.

 

על מוסד הלימוד


בתחום האמנות מתקיימים קורסים נוספים במרכז ללימודי חוץ, כגון קורס ציור, קורס רישום, קורס קדרות, קורס צילום אמנותי, קורס אוצרות וקורס פיסול קרמי. הקורסים מתקיימים ברמות שונות וכך ניתן למצוא מסלולים המתאימים למתחילים וחסרי ניסיון קודם בתחום הנלמד, וכן תכניות למתקדמים ובוגרי הקורסים הבסיסיים, שברצונם לפתח ולהרחיב את סל הכלים היצירתי. במסגרת הכשרות אלה המשתתפים יכולים להתנסות באופן מעשי בטכניקות היצירה במסגרת מטלות ופרויקטים יישומיים בהדרכה של הסגל הכולל אמנים ויוצרים פעילים.


במרכז ללימודי חוץ ניתן למצוא לימודי תעודה במקצועות נוספים כגון מקצועות התרפיה, ייעוץ והדרכה, מינהל, קורסי ניהול, קורסים בעיצוב ועוד. קורסים אלה מתאימים למעוניינים לרכוש את הכלים להתפתחות מקצועית או להשתלבות בקריירה חדשה, והם מותאמים להתפתחויות ולשינויים בשוק העבודה.

 

תנאי קבלה


המסלול מתאים למעוניינים ללמוד צילום וידאו מהכיוון האמנותי ולרכוש כישורי ביטוי אישי בעזרת צילום. הוא יכול להתאים לאמנים מתחילים וכן ליוצרים מנוסים יותר שברצונם להרחיב את סל הכלים ולהכיר מקרוב תהליכי יצירת מיצגי וידאו ארט כדי לשלבם ביצירה האמנותית האישית. מומלץ לפנות אל מוסד הלימוד לצורך קבלת המידע העדכני והמלא אודות תנאי קבלה.

 

תעודה


בסיום הקורס מוענקת למשתתפים שעומדים בכל הדרישות תעודת גמר מטעם המכללה האקדמית ספיר. כדי לקבל את התעודה יש צורך לעמוד בחובות הנוכחות ולהשתתף באופן סדיר ופעיל בשיעורים, להגיש את המטלות העיוניות והמעשיות ולהשלים את העבודה המסכמת במסגרת תערוכת סוף השנה.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית ספיר