קורס טכנאי חשמל במכללת אתגר חיפה

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי טכנאי?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על אתגר חיפה - טכנאי חשמל.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס טכנאי חשמל במכללת אתגר חיפה


טכנאים בענף מבוקש


מתחזוקה של ציוד חשמלאי במפעלים גדולים ועד לטיפול במכשירי חשמל ביתיים בשוק הפרטי, טכנאי חשמל יכולים לתת מענה בשלל מקרים. כיום כדי לעסוק בטכנאות חשמל יש צורך בקבלת רישיון חשמלאי ותעודת הסמכה לטכנאים, דרך לימוד בקורס ייעודי ומעבר מבחני גמר בתחום החשמל.


במכללת אתגר חיפה מתקיים קורס טכנאי חשמל, מסלול זה ללימודי טכנאים מתקיים בפיקוח של מה"ט - המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ובמדעים שהוא הגוף האחראי על הסמכתם של טכנאים והנדסאים בישראל. מסלול הכשרת הטכנאים מכין את המשתתפים למבחני ההסמכה לטכנאים בישראל והוא מאפשר לבוגריו להשתלב באחד המקצועות המבוקשים בתעשייה של היום, שבה ישנו ביקוש רב לטכנאי חשמל מיומנים עקב מחסור בכוח עבודה בענף החשמל. ההכשרה שברשות הבוגרים מאפשרת להם לקבל רישיון חשמלאים שמקנה סמכות לתכנון תכניות חשמל ועריכתן, עד 3X400 אמפר.


תכנית הלימודים


סטודנטים במסלול זה לומדים על תהליכי התכנון והתחזוקה של מערכות ביתיות ותעשייתיות בתחום החשמל. הם מתוודעים לסוגיות בסיסיות במדעי היסוד כגון כימיה ופיזיקה ורוכשים מיומנויות קריאה והפקה של סרטוטים טכניים. כמו כן, הם לומדים בהרחבה על תורת החשמל ועל סוגי מתקנים ומערכות בתעשייה, תוך שהם לומדים על שיטות תחזוקה והתקנה לאותן מערכות.

 


מתכונת הלימוד


היקפו של הקורס הוא כ - 1,600 שעות לימוד והוא נפרש על פני כשנתיים. השיעורים מתקיימים פעמיים במהלך השבוע. הוא משלב מגוון תרגולים מעשיים ולקראת המבחנים מתקיימים תגבורים ומרתונים מרוכזים. התלמידים גם מתנסים בעבודה מעשית במעבדות החשמל של המכללה שבהן מכירים מקרוב ציוד מקצועי לטכנאי חשמל. לקראת סיום המסלול הסטודנטים עורכים פרויקט גמר יישומי בזוגות ובהנחייה של מנחה. בפרויקט הם מתמקדים בתכנון פתרונות מתקדמים בתחום החשמל לפי בעיות מן התעשייה.


על מוסד הלימוד


מסלולי הכשרת הטכנאים של מכללת אתגר חיפה פותחו כדי להתמודד עם הצורך ההולך וגובר לעובדים במקצועות הטכנולוגיים השונים בתעשייה. המכללה מציעה תכניות שונות להכשרת טכנאים המוכרות על ידי מה"ט, בהן קורס טכנאי תעשייה וניהול וקורס טכנאי מכונות. נוסף על כך, ניתן ללמוד במכללה בתכניות להכשרת הנדסאים, בהן לימודי הנדסאי חשמל, לימודי הנדסאי תעשייה וניהול ולימודי הנדסאי מכונות. מסלולי ההנדסאים יכולים לסייע גם לטכנאים להמשיך לקדם את הקריירה ולהתקדם בתעשייה הטכנולוגית. המכללה מפעילה גם תכניות ללימודי תעודה בענפים כגון חשבונאות וניהול, שמתאימות למעוניינים לרכוש מקצוע. קורסים אלה מכינים למבחנים ממשלתיים לקבלת תעודת מקצוע מוכרת. המכללה נוסדה על ידי התאחדות ההנדסאים והטכנאים, גוף שמטרתו לקדם ולעגן את הזכויות על העוסקים במקצועות הטכנולוגיים בישראל.


תנאי קבלה


במסגרת תנאי הקבלה לתכנית הכשרת הטכנאים, מועמדים מתחת לגיל 30 שמעוניינים להתקבל לקורס זה נדרשים להיות בוגרי 12 שנות לימוד לפחות שברשותם בגרות במתמטיקה ברמת 3 יחידות לימוד, בגרות באנגלית ברמת 3 יחידות לימוד ובגרות בעברית ברמת 2 יחידות לימוד. מועמדים שגילם מעל 30 שנה צריכים להציג תעודה המעידה על השלמת 12 שנות לימוד בלבד.


תעודה


לבוגרי הקורס שעומדים בהצלחה בכל הדרישות ניתנת דיפלומת "טכנאי מוסמך במגמת חשמל" שמוענקת על ידי המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ובמדעים (מה"ט). במסגרת התנאים לקבלת הדיפלומה הם צריכים להשלים את פרויקט הגמר וכן לעבור כמה מבחני גמר שנערכים על ידי מה"ט. מבחנים אלה כוללים בחינות במערכות הספק ומתקני חשמל, תורת החשמל ומכונות חשמל והינע. בוגרים שמעוניינים להמשיך לפתח עצמם מבחינה מקצועית יכולים לפנות ללימודי הנדסאי חשמל, שמתקיימים בבית הספר להנדסאים של המכללה. היא מציעה גם מסלול השלמה מטכנאי להנדסאי.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת אתגר להנדסה וטכנולוגיה

עוד מסלולי לימוד - מכללת אתגר

כלים שיעזרו לך לבחור