קורס טכנאי חשמל במכללת אתגר חיפה

שירות אישי - צור קשר
קורס טכנאי חשמל במכללת אתגר חיפה

קורס טכנאי חשמל במכללת אתגר חיפה

 

טכנאי חשמל מוסמכים לעסוק בתכנון, בייצור, באחזקה, בבקרה ובאוטומציה בתחום החשמל. הם מהווים סמכות מקצועית בתפעול ובתחזוקת מערכות האנרגיה וההספק בתעשייה. תחומי אחריותם מעוגנים בחוק החשמל, המגדיר כי הינם רשאים לערוך תכניות במערכות ביתיות ותעשייתיות עד זרם 3*400 אמפר.

 

במכללת אתגר חיפה מתקיים קורס טכנאי חשמל, מסלול זה ללימודי טכנאים מתקיים בפיקוח של מה"ט - המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ובמדעים שהוא הגוף האחראי על הסמכתם של טכנאים והנדסאים בישראל. מסלול הכשרת הטכנאים מכין את המשתתפים למבחני ההסמכה לטכנאים בישראל והוא מאפשר לבוגריו להשתלב באחד המקצועות המבוקשים בתעשייה של היום, שבה ישנו ביקוש רב לטכנאי חשמל מיומנים עקב מחסור בכוח עבודה בענף החשמל.

 

מה לומדים?

 

תכנית זו משלבת ידע עיוני וסדנאות מעשיות, לצורך פיתוח המיומנויות הנדרשות לטכנאי חשמל. הסטודנטים רוכשים ידע בתחומי המדעים (פיזיקה, כימיה, מחשבים), ובמקביל לומדים נושאים מרכזיים בתורת החשמל, ובאופן התכנון, התפעול, והתחזוקה של מערכות בתעשייה. נוסף על כך, הלימודים כוללים התנסות פרקטית במעבדות, שמטרתה להכשיר את הסטודנטים לרמת תכנון מתקני חשמל. לקראת סיום הלימודים, הסטודנטים מתנסים בהכנת פרויקט גמר, שבו מיישמים את מכלול הנושאים הנלמדים. 

 


כמה זמן לומדים?

 

אורך הלימודים שנתיים.

 

על מוסד הלימוד


מסלולי הכשרת הטכנאים של מכללת אתגר חיפה פותחו כדי להתמודד עם הצורך ההולך וגובר לעובדים במקצועות הטכנולוגיים השונים בתעשייה. המכללה מציעה תכניות שונות להכשרת טכנאים המוכרות על ידי מה"ט, בהן קורס טכנאי תעשייה וניהול וקורס טכנאי מכונות. נוסף על כך, ניתן ללמוד במכללה בתכניות להכשרת הנדסאים, בהן לימודי הנדסאי חשמל, לימודי הנדסאי תעשייה וניהול ולימודי הנדסאי מכונות. מסלולי ההנדסאים יכולים לסייע גם לטכנאים להמשיך לקדם את הקריירה ולהתקדם בתעשייה הטכנולוגית. המכללה מפעילה גם תכניות ללימודי תעודה בענפים כגון חשבונאות וניהול, שמתאימות למעוניינים לרכוש מקצוע. קורסים אלה מכינים למבחנים ממשלתיים לקבלת תעודת מקצוע מוכרת. המכללה נוסדה על ידי התאחדות ההנדסאים והטכנאים, גוף שמטרתו לקדם ולעגן את הזכויות על העוסקים במקצועות הטכנולוגיים בישראל.

 

נושאי לימוד

 • פיזיקה.
 • שרטוט טכני.
 • מתקני חשמל.
 • מכונות חשמל.
 • תורת החשמל.
 • אנגלית טכנית.
 • מערכות הספק.
 • מבוא למחשבים.
 • ועוד.
   

מהם תנאי הקבלה?

 • מועמדים מתחת לגיל 30: יש צורך בתעודת בגרות, או בגרות חלקית ובה ציון חיובי בבגרות במתמטיקה ברמת 3 יחידות, בבגרות באנגלית ברמת 3 יחידות, ובבגרות במקצועות העברית ברמת 2 יחידות.
 • מועמדים בגיל 30 ומעלה: השכלה של 12 שנות לימוד, או – השכלה מקבילה מחו"ל, המוכרת על ידי משרד החינוך.
   

איזו תעודה מקבלים?


בתום התכנית מוענקת דיפלומת טכנאי מוסמך. לאחר קבלת הדיפלומה, יכולים הסטודנטים להמשיך ללימודי השלמה מטכנאי להנדסאי. יש לציין כי טכנאים מוסמכים אשר צברו ניסיון של חמש שנים ומעלה, רשאים לקבל רישיון חשמלאי בודק סוג 1.

 

מהן אפשרויות התעסוקה?

 

טכנאי החשמל הינו מקצוע מבוקש, בוגרי המגמה יכולים להיקלט במגוון חברות בשוק הציבורי והפרטי, וכן באפשרותם לעבוד כעצמאיים. בהתאם לחוק החשמל, טכנאים מוסמכים בתחום החשמל רשאים לערוך תכניות חשמל במערכות ביתיות ותעשייתיות, עד זרם 3*400 אמפר.

עוד מסלולי לימוד - מכללת אתגר