הסבת אקדמאים לחינוך יסודי במכללה האקדמית בית ברל

שירות אישי - צור קשר
הסבת אקדמאים לחינוך יסודי במכללה האקדמית בית ברל

הסבת אקדמאים להוראה לבית הספר היסודי במכללה האקדמית בית ברל

 

השכלה יסודית

 

אנשים רבים מגיעים למצב בחיים שלהם שבו הם צריכים שינוי, העבודה או התחום שהם בחרו לעצמם כבר אינו מתאים לצרכים ולדרישות שלהם והם מחפשים עבודה חדשה עם משמעות ועם שליחות. הרבה מאותם האנשים פונים לתחום ההוראה, בידיעה שזהו מקום שבו הם יכולים להוריש לילדים את הידע ואת המיומנויות האקדמיות שרכשו באוניברסיטה וכך להכשיר אותם להיות תלמידים בעלי כלים פדגוגיים מתקדמים.

 

הסבת אקדמאים להוראה מעניקה את המשמעות לאותם האנשים. הם מקבלים את הכלים לעצב את דור העתיד ובכך להשפיע על איך החברה תיראה בשנים הבאות. הם לומדים שיטות הוראה והערכת תלמידים ואת המיומנויות הנדרשות לעמוד מול כיתה ולעבודה עם ילדים.

 

תכנית הלימודים

 

הסבת אקדמאיים לבית הספר היסודי במכללה האקדמית בית ברל מכשירה את הסטודנטים לעבודה עם תלמידים הן ברמת הפדגוגיה והן ברמת החינוך האישי והחברתי. הסטודנטים לומדים על מתודות למידה, על הערכת תלמידים ועל תפקידו של המורה בכיתה ועל הכלים שברשותו לעצב אותה.

 

תכנית הסבת האקדמאים מאפשרת שני מסלולי לימוד – מסלול לתעודת הוראה כוללת להוראה בחינוך היסודי או מסלול לתעודה הוראה מקצועית באחד מן התחומים הבאים: ספרות, מקרא, מתמטיקה, מדעי הטבע, לשון עברית ולימודי סביבה וחקלאות. נוסף על כך, התכנית מחולקת לארבע חטיבות עיקריות – לימודי חינוך, אוריינות מחקרית, פדגוגיה ושיטות הוראה והתנסות מעשית בתי ספר.

 

מתכונת הלימוד

 

מתכונת הלימוד כוללת קורסי חובה וקורסי בחירה. כמו כן, הסטודנטים מתנסים בהתמחות בהוראה במשך שנה. נוסף על כך, ישנם קורסי יסוד בביטחון ובטיחות בשעת חירום, בזהירות ובטיחות בדרכים ובעזרה ראשונה.

 

לימודי ערב

 

במוסד זה אפשר ללמוד גם בתכנית ייחודית להכשרת אקדמאים לחינוך בשעות הערב. למי שברצונם ללמד את תחום הדעת שלהם אורך התכנית הוא כשנה אחת. היא כוללת מפגש שבועי אחד בערב, מפגש נוסף ביום שישי והתנסות מעשית ביום נוסף, שניתן לדחות גם לשנה שלאחר ההכשרה.

 

נושאי לימוד

 

 • הערכה לקידום למידה
 • דמוקרטיה ושוויון
 • הוראה מאתגרת חשיבה
 • ניהול וחינוך כיתה
 • רטוריקה והופעה בכיתה
 • עיצוב סביבת למידה
 • בית הספר כמערכת פדגוגית חברתית
 • פילוסופיה של החינוך
 • רכישת השפה הכתובה – קריאה וכתיבה
 • קידום חברה משותפת    
 • פסיכולוגיה התפתחותית של ילדים ונוער    
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

המכללה האקדמית בית ברל היא מוסד רב־תחומי להשכלה גבוהה המתמקד בתחום החינוך וההוראה בדגש על רוח חברתית – יישומית. המכללה מקדמת את התחום החברתי וההומאני במגמות לימוד של הממשל, הדמוקרטיה, האמנות ושאר מקצועות מדעי הרוח. במכללה אפשר ללמוד במגוון תכניות לימוד לתואר ראשון ולתואר שני וכן לימודי הכשרה והסבת אקדמאים. בין מסלולי הלימוד של המכללה אפשר ללמוד הכשרת אקדמאים לחינוך הגיל הרך, הכשרה להוראה בבית הספר העל יסודי, הכשרת אקדמאים להוראת החינוך המיוחד והכשרה להוראת פיזיקה.

 

תנאי קבלה

 

להסבת אקדמאים להוראת בית הספר היסודי מתקבלים מועמדים בעלי תואר אקדמי בממוצע ציונים 75 לפחות בתחום מדעי החברה או מדעי הרוח ובממוצע 70 ומעלה בתחום מדעי החיים, מדעי הטבע והמדעים המדויקים. הקבלה ללימודים מותנית בריאיון קבלה.

 

תעודה

 

סטודנטים שמסיימים את כל המטלות הנדרשות, לרבות השלמת ההכשרה המעשית, מקבלים תעודת הוראה לבית הספר היסודי מטעם המכללה האקדמית בית ברל.

 

למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית בית ברל
עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית בית ברל