רוצה פרטים על הסבה להוראת מתמטיקה?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

הסבה מקצועית להוראת מתמטיקה

רוצה לדעת על הסבה להוראת מתמטיקה? אנחנו רוצים לעזור לך!

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות, לרבות איפה אפשר ללמוד, תנאי קבלה למסלולים השונים, מלגות, מה העלויות ועוד. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל89% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי הסבת אקדמאים להוראת מתמטיקה


מטפחים את אהבת המתמטיקה


שיטות הוראת המתמטיקה השתנו בצורה ניכרת לאחרונה. גישות פדגוגיות חדשות וטכנולוגיות מתקדמות שמשולבות במערכת החינוך הופכות את למידת המתמטיקה לאתגר מורכב למדיי. בתעשייה של היום, שנשענת ברובה על מחשוב וטכנולוגיה, יש דרישה רבה למהנדסים ולאנשי מקצוע שבקיאים במתמטיקה שיוכלו להוביל תהליכי מחקר, ייצור ופיתוח.


מסיבה זו פועלים במשרד החינוך כדי לקדם למידת מקצועות מדעיים החל מבתי הספר היסודי ובדגש על הבגרויות בשנות התיכון. במשרד מבינים שמהנדסים ואנשי הייטק ומדע הם נכס אדיר לחינוך בארץ וכך עורכים מסלולים להסבת אקדמאים בענפים אלו, לחינוך יסודי ועל יסודי. דרך יישום הניסיון המקצועי והידע הרב שברשותם יכולים המורים הללו לקדם את מערכת החינוך ולשפר את רמת הוראת המקצועות הריאליים בארץ. כמו כן, מי שעברו הסבה זוכים לרוב למשכורות גבוהות יותר מעמיתיהם המורים.


למי מיועדים הלימודים


התכנית מיועדת לאקדמאים שברצונם לקבל תעודת הוראה וללמד מתמטיקה בבתי הספר. מסלול זה מתאים במיוחד לבוגרי לימודים במקצועות המדעים או ההנדסה. כמו כן, התכנית יכולה להתאים גם למורים שמעוניינים בתעודת הוראה נוספת במתמטיקה.


תכנית הלימודים


הסטודנטים בתכנית הסבת האקדמאים להוראה מרחיבים ומעמיקים את הידע המתמטי שלהם ובמקביל רוכשים כלים בתחום החינוך. הם לומדים על גישות שונות להוראת מתמטיקה בבתי ספר יסודיים או תיכוניים ובוחנים כלים להעברת החומר באופן יצירתי ומאתגר שיעודד סקרנות וחשיבה מדעית. כמו כן, הם דנים בהתאמת דרכי הוראת המתמטיקה לצרכים של תלמידים ממגוון אוכלוסיות כדי לענות על קשיים וליקויי למידה ובמקביל לטפח תלמידים מצטיינים במקצועות המדעים.


מתכונת הלימוד


אורכם של מרבית המסלולים נע בין שנה לשנתיים. שיעורים מתקיימים ביומיים עד ארבעה ימים בשבוע. התכנית משלבת סדנאות מעשיות, דיונים כיתתיים, ניתוח אירועים וקורסים מקוונים לצד התנסות מעשית בהוראה בבתי ספר, במסגרתה צופים הסטודנטים בשיעורים וכן מעבירים אותם בעצמם. כך הם יכולים לתרגל בצורה פרקטית כישורים פדגוגיים חשובים כמורים לעתיד. בתום ההכשרה מתקיימת שנת סטאז' במוסדות חינוך.

 


נושאי הלימוד

 

 • טיפוח חשיבה מדעית
 • בעיות מילוליות
 • יצירתיות במתמטיקה
 • הנדסה אנליטית
 • אוריינות מחקר בחינוך
 • תורת המספרים
 • סוגיות בהוראת גיאומטריה
 • לוגיקה מתמטית
 • אנליזה מתקדמת מתמטית
 • תולדות המתמטיקה
 • שילוב מחשב בחקירה מתמטית
 • פילוסופיה של החינוך    
 • פסיכו דידקטיקה בגיל ההתבגרות    
 • ועוד


תנאי קבלה


תנאי הקבלה משתנים בין המוסדות, אך באופן כללי יש צורך בתואר ראשון ממוסד אקדמי מוכר בציון ממוצע שבין 70 - 80. ישנה עדיפות לבוגרי מסלולים בתחומים כמו מדעים מדויקים, מדעי הטבע והנדסה כמו למשל לימודי מתמטיקה, לימודי סטטיסטיקה, לימודי מדעי המחשב ולימודי פיזיקה. יכולים להתקבל גם בוגרי לימודים שאינם בענפי המדעים בכפוף להשתתפות בקורסי השלמה מתאימים.

 


תעודה


אלו שמסיימים מסלול זה בהצלחה מקבלים תעודת הוראה לבית הספר היסודי או לחינוך העל יסודי, בכפוף למסלול הנבחר.

 


מוסדות

 

 • המכללה האקדמית דוד ילין (ירושלים): במכללת דוד ילין נערכים מסלולי הסבת אקדמאים בכל תחומי הלימוד במוסד, כגון הוראת מדעים, הוראת אנגלית והוראת לשון. המכללה מקיימת מסלול משולב להוראת מתמטיקה ולהוראת פיזיקה לבית הספר העל יסודי והיסודי.

 

 • המכללה האקדמית ע"ש קיי (באר שבע): מכללת קיי מפעילה את תכנית שח"ף להסבת אקדמאים להוראה, שמאפשרת להתמחות בתחומי הוראה כמו מתמטיקה, ספרות ולשון לצד מסלולים בחינוך לגיל הרך ולחינוך מיוחד. בנוסף מפעילה המכללה תכנית למהנדסים שמכשירה אותם להוראת מתמטיקה או להוראת מדעים בבתי ספר על יסודיים.

 

 • מכללת סמינר הקיבוצים (תל אביב): בסמינר הקיבוצים מתקיימת תכנית הסבה להכשרת מורים למתמטיקה לכיתות ז' עד י'. הסטודנטים יכולים להתאים את התכנית לצרכיהם וכך למשוך אותה עד לפרק זמן של שש שנים. כמו כן קיימת תכנית מצטיינים בת שנה אחת להוראת מתמטיקה בעל יסודי לתלמידים ברמה גבוהה.

 

 • המכללה האקדמית אחוה (באר טוביה): במכללת אחוה, נוסף על מסלול ההסבה הרגיל, מתקיימת גם "תכנית אלפא" לאקדמאים מצטיינים. ב"אלפא" מכשירים בוגרי תואר ראשון בעלי רקע נרחב במתמטיקה להוראה במסגרות החינוך העל-יסודי לקראת הגשה לבגרות במתמטיקה ברמת 5 יחידות. מסלול זה שם דגש על הכשרת מורים לאזור הדרום.

 

 • המכללה האקדמית אורנים (טבעון): במכללת אורנים מתקיימים מסלולים שונים להסבת אקדמאים להוראה לשכבות גיל שונות. בתחום המתמטיקה ניתן להתמחות בהוראה לבית הספר העל יסודי או בהוראת 'חינוך מתמטי' לבתי ספר יסודיים.

 

 • מכללת גורדון לחינוך (חיפה): המכללה מאפשרת לאקדמאים ללמוד בתכנית הסבה להוראת מתמטיקה במסגרת התכנית להסבה לעל יסודי או בתכנית להסבה לחינוך היסודי. אורך המסלול בין שנה לשנתיים.

 

 • מכללת הרצוג: זוהי מכללה לחינוך לציבור הדתי, היא מציעה תכניות שונות להסבת אקדמאים להוראה, בהן גם הסבה להוראת המתמטיקה. מתקיימים מסלולים נפרדים לגברים ולנשים.

 

 • האוניברסיטה העברית (ירושלים): באוניברסיטה העברית ניתן ללמוד בתכנית "הזנק להוראה" שמיועדת לאנשי הייטק ולעובדים בתעשייה עתירת הידע, אשר מכשירה אותם להוראת מתמטיקה בבית הספר העל יסודי.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על הסבה להוראת מתמטיקה?

רוצה לדעת יותר על הסבה להוראת מתמטיקה?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
שאלות הגולשים בנושא
הסבת אקדמאים ליסודי - התמחות במתמטיקה
ללמד בתיכון - הסבת אקדמאים להוראת מתמטיקה
הסבת אקדמאים להוראה - מפיתוח ארגוני להוראת מתמטיקה
הסבת אקדמאים להוראת מתמטיקה
יש הסבת אקדמאים להוראת מתמטיקה בשעותה הערב?