הסבת אקדמאים לחינוך בבית הספר העל יסודי במכללה האקדמית בית ברל

שירות אישי - צור קשר
הסבת אקדמאים לחינוך בבית הספר העל יסודי במכללה האקדמית בית ברל

הסבת אקדמאים להוראה בחינוך על יסודי במכללה האקדמית בית ברל


כלים לעתיד, לדור העתיד


בית הספר התיכון הוא שלב מכריע בחייהם של בני נוער, רגע לפני שהם יוצאים לחיים הבוגרים, בצבא ובאקדמיה. תפקידם של המורים בגילים אלה הוא לא רק להעניק ידע ולהעביר חומר, אלא גם לספק כישורים, ערכים ומיומנויות לעתיד. מערכת החינוך ממשיכה כל העת לשדרג את טכניקות הלימוד והיא שואפת להכשיר מחנכים ואנשי הוראה שיכולים להצעיד קדימה את הדור הצעיר.


אקדמאים שמעוניינים להשתלב בעולם החינוך ולקבל תעודת הוראה יכולים להשתתף בתכנית הסבת אקדמאים להוראה בעל יסודי שמתקיימת במכללה האקדמית בית ברל. המסלול מעניק כלים למורים בבתי הספר העל יסודיים ומכשיר אותם ללמד מגוון של מקצועות וכך להעביר הלאה את הידע שצברו לבני הנוער.


תכנית הלימודים


תכנית הסבת האקדמאים מעניקה תעודת הוראה למקצוע אחד או לשני מקצועות שנלמדים בבתי ספר תיכוניים ובחטיבות ביניים. המשתתפים יכולים לבחור מבין שלל מקצועות כגון הוראת היסטוריה, הוראת לשון, הוראת אנגלית, הוראת גיאוגרפיה ופיתוח סביבתי, הוראת ביולוגיה, הוראת כימיה והוראת מתמטיקה.


תחילה הסטודנטים דנים בסוגיות פסיכולוגיות, פילוסופיות וחברתיות של החינוך. בהמשך הם לומדים כיצד לעמוד בפני כיתה ולנהל שיעור, תוך התחשבות בצורכיהם של תלמידים ממגוון אוכלוסיות ושילוב של טכנולוגיות חדשניות בהוראה. לאחר מכן הם מתמחים בתחום דעת מסוים ולומדים כיצד להעביר את הידע שלהם לתלמידים בגילים שונים.


מתכונת הלימוד


משך מסלול הסבת האקדמאים להוראה נע בין שנה לשנתיים. המתכונת עצמה נקבעת באופן אישי לכל אחד מהסטודנטים ונעשית בצורה גמישה שמאפשרת שילוב של עבודה עם הלימודים. אקדמאים מצטיינים יכולים להשתתף במסלול מופחת שעות.


הסטודנטים לוקחים חלק בקורסי חובה ובחירה בחינוך, בסדנאות, בדיונים כיתתיים, בסמינר בתחום ההוראה ובלמידה מקוונת מהבית. כמו כן נערכת התנסות מעשית בבתי ספר, שמתקיימת ביום אחד בשבוע ומאפשרת להכיר מקרוב את טכניקות החינוך העל יסודי ולתרגל אותן בתיכונים ובחטיבות ביניים.

 

לימודי ערב

 

מוסד הלימוד מציע לאנשים עובדים מסלול הכשרת אקדמאים בשעות הערב. תכנית זו כוללת מפגש שבועי ומפגש בימי שישי וכן התנסות מעשית ביום נוסף. למי שמעוניינים ללמד את התחום בו התמחות בתואר הראשון, אורך המסלול כשנה אחת.


נושאי הלימוד

 

 • הוראה מאתגרת חשיבה
 • חינוך וניהול כיתה
 • רטוריקה והופעה בכיתה
 • שונות כאתגר חינוכי
 • למידה בסביבות מקוונות
 • קידום חברה משותפת
 • הוראה לאוכלוסיות אתגריות
 • פסיכולוגיה של החינוך
 • פסיכולוגיה התפתחותית בנוער
 • מיומנויות תכנון לימודים    
 • פסיכודידקטיקה בגיל ההתבגרות    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


בבית ברל אפשר להשתתף בשלל תכניות הסבת אקדמאים. אלה כוללות הסבת אקדמאים לחינוך המיוחד, הסבת אקדמאים לחינוך לגיל הרך, הסבת אקדמאים לחינוך יסודי, הסבת אקדמאים להוראת אנגלית ותכנית הסבת אקדמאים להוראת מתמטיקה שמכשירה ללימוד לבגרות ברמת 5 יחידות.


תנאי קבלה


הקבלה למסלול היא לבעלי תואר ראשון בממוצע של 70 ומעלה בענפי המדעים (מדעי החים, מדעים מדויקים ומדעי הטבע) או ציון של מעל 75 לבוגרי לימודי מדעי החברה והרוח. כמו כן, המועמדים צריכים להיות בעלי פטור באנגלית בתואר הראשון ולעבור ראיון קבלה. תכנית זו מתאימה גם למי שיש ברשותם תעודת הוראה ומעוניינים לקבל תעודה נוספת לחטיבת הגילים של החינוך העל יסודי.


תעודה


למשתתפים שמסיימים את המסלול בהצלחה ועומדים בכל חובותיהם מוענקת תעודת הוראה לחינוך העל יסודי מטעם המכללה האקדמית בית ברל.

למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית בית ברל
עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית בית ברל