הסבת אקדמאים לחינוך בבית הספר היסודי תל חי - קמפוס חדשנות בחינוך ובהוראה

שירות אישי - צור קשר
הסבת אקדמאים לחינוך בבית הספר היסודי תל חי - קמפוס חדשנות בחינוך ובהוראה

הסבת אקדמאים להוראה בחינוך היסודי תל חי - קמפוס חדשנות בחינוך ובהוראה ( לשעבר אוהלו )


יסודות בשינוי חינוכי


מהיום הראשון בכיתה א' ועד לסיום כיתה ו', תלמידי בית הספר היסודי עוברים תהליך חינוכי ואישי משמעותי. בין כתלי בית הספר הם הופכים מילדים רכים לבני נוער דעתניים ומלאי ידע ולאורך הדרך מטפחים ערכים, שאיפות, השקפות וכישורים חברתיים. מי שמפקחים ומנחים את התהליכים החשובים הללו הם גם המורים והמורות, שמשמים מתווכי ידע ומדריכים לחיים עבור התלמידים שלהם בשלב המעצב הזה של חייהם.


בתל חי - קמפוס חדשנות בחינוך ובהוראה אפשר לקחת חלק בתכנית הסבת אקדמאים לחינוך בבית הספר היסודי, שבה יכולים אקדמאיים ממכוון תחומים לרכוש את הידע והמיומנויות שנחוצים להשתלבות בבתי הספר. התכנית שמה דגש על יעדי החינוך של היום במדינה ומכשירה את הסטודנטים להוראת תחומים שונים בכיתות א' עד ו' ולהובלת שינוי במערכת ההוראה.

 

כמה זמן לומדים?

 

אורכה של התכנית משתנה לפי הניסיון האקדמי הקודם של הסטודנטים ונע בין שנה לשנתיים.

 

הסטודנטים יכולים להתאים את מערכת השעות לצורכים האישיים במטרה לשלב את ההכשרה עם עבודה. התכנית כוללת הן לימוד עיוני והן התנסות מעשית בבית ספר יסודי. מטרתה של ההתנסות הפרקטית היא לסייע לסטודנטים להכיר מקרוב את העבודה החינוכית בשטח. היא נערכת בליווי של צוות בית הספר ומרצי המכללה.


תכנית הלימודים


הסטודנטים במסלול הסבת האקדמאים סוקרים תיאוריות ותהליכים חינוכיים ופדגוגיים שנוגעים להוראת ילדים בגילי בית הספר היסודי, בוחנים גישות בהוראה ובלמידה וכן לומדים על שלבי ההתפתחות החברתית והרגשית של ילדים בגילים שונים. כמו כן, הם דנים בדרכים לפיתוח יוזמות ואתגרים ערכיים וחינוכיים בכיתות הלימוד ובבית הספר באופן כללי.


הסטודנטים יכולים לבחור בהתמחות מתוך מספק מקצועות. באפשרותם ללמוד בתכנית הסבת אקדמאים להוראת אנגלית, הסבת אקדמאים להוראת יהדות, הסבת אקדמאים להוראת מדעי הטבע, הסבת אקדמאים להוראת חינוך גופני או בתכנית חינוך מיוחד לבתי ספר יסודיים.


על מוסד הלימוד


בקמפוס לחדשנות בחינוך ובהוראה בקצרין מציעה תכניות מגוונות בתחום החינוך. במסגרת המסלולים להסבת אקדמאים להוראה, ניתן ללמוד גם במסלול הסבה לחינוך לגיל הרך ומסלול הסבה לבית הספר העל יסודי. קיימות גם תכניות אקדמיזציה למורים וקורסים לפיתוח פרופסיונאלי למורים בתכנית אופק חדש.


תנאי קבלה


המעוניינים להתקבל לתכנית הסבת האקדמאים צריכים להיות בעלי תואר ראשון בממוצע 75 ומעלה, או ממוצע 70 כאשר מדובר בבוגרי לימודי מדעים מדויקים. המועמדים נדרשים גם לעבור ראיון קבלה. בחלק ממגמות ההתמחות, יש צורך לעמוד בתנאים נוספים, כגון מבחן קבלה פנימי למעוניינים ללמוד בתכנית הסבת אקדמאים להוראה אנגלית או מבחנים מעשיים למעוניינים בהסבת אקדמאים לחינוך הגופני.


תעודה


תעודת הוראה לבית הספר היסודי ניתנת לבוגרים של התכנית (לפי תחום ההתמחות), יש לציין כי כדי לקבל את הרישיון להוראה יש צורך להשלים שנת סטאז' במערכת החינוך ולהשלים חובות נוספים שמציב משרד החינוך.

עוד מסלולי לימוד - תל חי - קמפוס חדשנות בחינוך ובהוראה (לשעבר אוהלו)