הסבת אקדמאים להוראה בבית הספר היסודי במכללת סמינר הקיבוצים

שירות אישי - צור קשר
הסבת אקדמאים להוראה בבית הספר היסודי במכללת סמינר הקיבוצים

הסבת אקדמאים ללימודי חינוך לבתי ספר יסודיים במכללת סמינר הקיבוצים


להגשים את תחושת השליחות


לא מעט אקדמאים שאינם חווים סיפוק בתחום העיסוק שלהם או שמתקשים במציאת תעסוקה בתחום אותו סיימו ללמוד מבקשים לעבור הסבה לענף אחר. עולם החינוך קוסם לאקדמאים רבים שכן הם רואים בו הזדמנות לתרום מעצמם ומן הידע שלהם ולתרום לעיצוב הדור הצעיר.


במכללת סמינר הקיבוצים אפשר ללמוד הסבת אקדמאים להוראה בחינוך יסודי, תכנית המכשירה אקדמאים מתחומי ידע שונים ללמד בכיתות א - ו ולהורות שלל מקצועות. היצע המקצועות תואם את אלה הנלמדים כיום בבתי ספר יסודיים ואת הענפים להם יש ביקוש במערכת.

 

במכללה מאמינים כי אנשי הוראה איכותיים הם מי שמשלבים ידע חינוכי עיוני עם מיומנויות פרקטיות בשדה וכך המסלול להסבת אקדמאים משלב בתוכה התנסות בהוראה בכיתות, כדי לבנות את הניסיון והכלים שברשות המשתתפים.

 

כמה זמן לומדים?

 

אורכם של הלימודים נע בין שנה לשנתיים בדרך כלל והם מותאמים בתכנית אישית לכל אחד מן המשתתפים לפי הלימודים הקודמים ואופי ההתמחות שבה בהם בוחרים. המשתתפים לוקחים חלק בקורסים תיאורטיים בתחום החינוך, בקורסים בתחום ההתמחות ובסדנאות שמפתחות ידע מקצועי ומיומנויות מעשיות כאנשי הוראה. כמו כן, בתום ההכשרה יש לבצע סטאז' מעשי במוסדות חינוך יסודיים בו מתרגלים את עקרונות החינוך.

 


תכנית הלימודים


תכנית זו להסבת אקדמאים להוראה מאפשרת להתמחות בלימוד תחומים שונים, כאשר הסטודנטים צריכים לבחור התמחות אחת. המסלולים המוצעים כוללים הוראת מתמטיקה, הוראת ספרות, הוראת המדעים והוראת תרבות ישראל ומקרא.


במהלך התכנית נחשפים המשתתפים לתיאוריות חינוכיות שונות וגם רוכשים כלים פרקטיים ליישום בשטח בעולם ההוראה. הם לומדים על סוגיות רלבנטיות להוראתם של ילדים בגילים צעירים ובמקביל בונים כישורים להוראת תחום הדעת שלהם באופן המותאם לגילים אלה.

 

נושאי הלימוד

 

  • פילוסופיה של החינוך
  • לשון עברית
  • אוריינות מחקר בהוראה
  • שילוב תלמידים
  • ילדים ונוער במצבי סיכון
  • חשיבה מתמטית
  • איכות הסביבה ואקולוגיה
  • רב תרבותיות בחינוך    
  • פסיכולוגיה וסוציולוגיה בחינוך    
  • ועוד


על מוסד הלימוד


מכללת סמינר הקיבוצים מפעילה שלל תכניות להכשרת אקדמאים להוראה. אלה כוללות הכשרת אקדמאי לחינוך מיוחד, הכשרת אקדמאים לחינוך לגיל הרך ומסלולי התמחות כגון הסבת אקדמאים להוראת אנגלית, הסבה להוראת היסטוריה, הסבה להוראת החינוך הגופני ועוד. מוסד הלימוד מציע גם מסלולי לימודי תעודה שונים בתחומי החינוך וההוראה, בעזרתם יכולים מורים לפתח עצמם מבחינה מקצועית ולרכוש מיומנויות חדשות.


תנאי קבלה


המעוניינים להתקבל לתכנית ההסבה צריכים להיות בעלי תואר ראשון ממוסד אקדמי מוכר בממוצע ציונים של לפחות 75, או ציון של לפחות 70 כאשר מדובר על בוגרי לימודי מדעים בעלי תואר B.Sc.. כמו כן, על המועמדים לעבור ראיון בפני ועדת קבלה של המסלול או ההתמחות שבהם ברצונם ללמוד.

 
תעודה


לבוגרים שמסיימים בהצלחה את לימודיהם ניתנת תעודת הוראה מטעם מכללת סמינר הקיבוצים. אחרי השלמת הסטאז' בהוראה ועמידה בכל חובות משרד החינוך אפשר לקבל את רישיון ההוראה ולהתחיל ללמד.

למידע נוסף לחצו: מכללת סמינר הקיבוצים
עוד מסלולי לימוד - מכללת סמינר הקיבוצים