רוצה פרטים על הסבה להוראת תקשורת?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

הסבת אקדמאים להוראת תקשורת וקולנוע

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על הסבה להוראת תקשורת? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


הסבת אקדמאים להוראת תקשורת


מאחורי המצלמה אל קדמת הכיתה


המדיה מקיפה אותנו היום מכל עבר, והדבר רק מתחדד בגילים צעירים. הרשתות החברתיות והסמארטפונים הפכו לחלק בלתי נפרד מהתרבות של בני הנוער והילדים והם משפיעים על הדרך שבה הם מתקשרים, מתנהלים בחברה ומבינים את המציאות שסובבת אותם. מערכת החינוך שואפת להקנות לצעירים כלים כדי להבין באופן ביקורתי את התקשור ולצרוך אותה בצורה נבונה יותר. מערכת ההוראה עצמה שואפת לעמוד בקצב המהיר של העולם הדיגיטלי ומשלבת עזרים מתחום התקשורת בכיתות.


מי שברצונם לעבור הסבה מקצועית לאקדמאים, אשר שמעוניינים להוביל הוראת מקצועות המדיה בבתי ספר יכולים לקבל את הכלים לכך בתכנית הסבת אקדמאים להוראת תקשורת. זוהי תכנית שמותאמת במיוחד לבעלי השכלה אקדמית קודמת וניסיון בשטח בעולם המדיה, שמאפשרת ללמוד איך להעביר את הידע בתקשורת אל התלמידים הצעירים.


למי מיועדים הלימודים


מסלול הסבת האקדמאים להוראה מתאים לבעלי השכלה אקדמית בתחומי התקשורת והקולנוע וכן ליוצרים, קולנוענים, עיתונאים, אנשי פרסום וצלמים שברצונם לעבור שינוי קריירה או לפתוח דלת לקריירה שנייה, וללמד במערכת החינוך. הוא מיועד גם למי שמכוונים לאפיקים בחינוך הבלתי פורמלי ולהובלה של מיזמים ופרויקטים חינוכיים במסגרות תרבות חברתיות וקהילתיות.


תכנית הלימודים


המסלול מעניק כלים להוראת תקשורת, ומקצועות נוספים כגון עיתונות, קולנוע ופרסום בשכבות גיל ומסגרות חינוך שונות. האקדמאים מתוודעים למושגים מרכזיים בעולם החינוך ולומדים על הקשר בינם לבין עולם המדיה. במקביל, הם מפתחים את כישורי היצירה שלהם ולומדים להתאים אותם לצורכים של תלמידי בתי הספר. כמו כן, הם דנים במקומה של המדיה בחייהם של ילדים ובני נוער ובדרכים בהן אפשר לעודד אותם להפוך לצרכני תקשורת נבונים וביקורתיים יותר.


מתכונת הלימוד


המשתתפים יכולים לבחור בתכנית להוראת תקשורת במסגרת הסבת אקדמאים לחינוך יסודי או הסבת אקדמאים לחינוך על יסודי. חלק מהמוסדות מאפשרים לבחור בין תכנית בהיקף של שנה (שמתאימה לרוב למי שמגיעים מתחום התקשורת) לבין תכניות בהיקף של כשנתיים.


בדרך כלל, מערכת השעות מותאמת אישית לכל אחד מן המשתתפים לפי הניסיון הקודם והצורכים האישיים. השיעורים מרוכזים בדרך כלל ביום או יומיים מלאים בשבוע וכן מתקיימת התנסות מעשית ביום שבועי נוסף. הם משלבים שיעורים תיאורטיים בתחום החינוך יחד עם סדנאות וסימולציות שבאות לסייע לתרגל את מיומנויות ההוראה והתקשורת בפועל. ההתנסות המעשית מאפשרת להכיר מקרוב את סביבת בית הספר ולתרגל בשטח את לימוד הקולנוע והתקשורת בכיתות.


נושאי הלימוד

 

 • חינוך לצפייה ביקורתית
 • בימוי עלילתי
 • יצירת קשר עם תלמידים
 • קולנוע ישראלי
 • תקשורת וחברה בישראל
 • סגנונות וזא'נרים
 • סרטים ככלי מסייע בהוראה
 • מדיה בעידן האינטרנט
 • תולדות הקולנוע והתקשורת
 • תקשורת בלתי מילולית    
 • הוראה בסביבות מתוקשבות    
 • ועוד


תנאי קבלה


התכנית מקבלת מועמדים שברשותם תואר ראשון. הממוצע הדרוש משתנה ממוסד למוסד ונע בין 70 - 85. יכולים להתקבל הן בוגרים לימודי מקצועות המדיה כגון תואר ראשון בתקשורת או לימודי קולנוע ולטלוויזיה, ובהן בוגרי תחומי לימוד אחרים אך אלה נדרשים להשלמות בתחום התקשורת. לעיתים מתקיימים גם ראיונות אישיים שבאים לבחון את הרקע הקודם בתחום המדיה ואת ההתאמה למסלול ההסבה להוראה.

 


תעודה


לבוגרים ניתנת תעודת הוראה מטעם מוסד הלימוד, חלק מהמוסדות מעניקים תעודת הוראת תקשורת, אחרים תעודת הוראת קולנוע ויש מוסדות המעניקים תעודה המשלבת את שני התחומים. יש לציין כי כדי לעסוק בפועל בהוראה יש להשלים את תקופת הסטאז' שאורכה כשנה אחת ולעמוד בכל החובות שמציב משרד החינוך.

 


מוסדות

 

 

 • המכללה האקדמית בית ברל: בבית ברל מתקיימת תכנית להכשרת אקדמאים להוראת קולנוע. מסלול זה מכשיר מורים להוראה במגמות קולנוע לכיתות א - י"ב. כמו כן, המכללה עורכת תכניות נוספות להסבת אקדמאים, כגון הכשרת אקדמאים לחינוך לגיל הרך, הכשרה לחינוך המיוחד והכשרת אקדמאי להוראת אנגלית.

 

 

 • מכללת אורנים: מכללת אורנים מציעה תכנית הכשרה להוראת תקשורת לחינוך העל יסודי. במסגרת התכניות להסבה לעל יסודי ניתן ללמוד בשלל התמחויות נוספות כגון הוראת גיאוגרפיה, הוראת סוציולוגיה, הוראה מדעי המחשב, הוראת אזרחות והוראת אנגלית.

 

 

 • המכללה האקדמית דוד ילין: מוסד הלימוד מציע תכניות להסבת אקדמאים במסלולים מגוונים לרבות הסבה לחינוך יסודי, הסבה לעל יסודי, הסבה לחינוך מיוחד, הסבה לגיל הרך, הסבה לחינוך אנתרופוסופי והסבה להוראת תלמידים עם מוגבלויות מורכבות. בכל אלה ניתן לבחור בשלל התמחויות.

 

 • מכללת הרצוג: מכללה לציבור הדתי, שמציעה תכנית הסבת אקדמאים להוראה לדתיים בשלל התמחויות, בהן גם הוראה תקשורת. ניתן ללמוד גם במסלולים כגון הוראת אזרחות, הוראת תושב"ע, הוראת מתמטיקה ופיזיקה והוראת ארץ ישראל.
שירות אישי חינם

צריך פרטים על הסבה להוראת תקשורת?

רוצה לדעת יותר על הסבה להוראת תקשורת?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד הסבה להוראת תקשורת