תעודת הוראה - הסבת אקדמאים להוראת מוזיקה לעל יסודי במכללת לוינסקי לחינוך

שירות אישי - צור קשר
תעודת הוראה - הסבת אקדמאים להוראת מוזיקה לעל יסודי במכללת לוינסקי לחינוך

תעודת הוראה במוזיקה לבית הספר העל יסודי - הסבת אקדמאים להוראת מוזיקה לעל יסודי במכללת לוינסקי לחינוך


עבור רבים, מוזיקה היא הרבה יותר מסתם תחביב, אלא צורת ביטוי עצמי, מקום מפלט, ואף דרך חיים. לימוד מוזיקה לילדים ונוער יכול לקדם אותם בתחומים רבים, לסייע בהתפתחות השכלית וגם לעזור בבניית ביטחון עצמי ומיומנויות חברתיות.


מוזיקאים ואנשי חינוך שמתמקדים בתחום המוזיקה במסגרת עשייתם החינוכית, ומלמדים במגמות מוזיקה בבתי ספר על יסודיים, חטיבות ותיכונים, יכולים להשלים את השכלתם הפורמלית ולרכוש ידע תיאורטי, שיטות פדגוגיות וכישורים נוספים הדרושים להוראת מוזיקה באמצעות השתתפות בלימודי תעודת הוראה במוזיקה לבתי ספר על יסודיים.


לימודי תעודת ההוראה מתקיימים במגוון של מוסדות לימוד, וביניהם מכללת לוינסקי לחינוך.


תכנית הלימודים


הלימודים מתמקדים בהקניית ההשכלה הנדרשת למורים במגמות מוזיקה בתיכונים ובתי ספר על יסודיים, ובמסגרתם הסטודנטים לומדים תכנים עיוניים וכן קורסים במתודיקה. כמו כן, קיים דגש על התאמת הלימודים לדילמות ולאתגרים שעולים מתוך העבודה בשטח, ולמענה על הצרכים שמעלים המורים המשתתפים בתכנית.

 


מתכונת הלימודים


הלימודים מתקיימים במתכונת גמישה, הסטודנטים פועלים כמורים במהלכם - לכן תכנית הלימודים בנויה תוך התאמה אישית של מערכת השעות לצרכי כל סטודנט. מסיבה זו, משך הלימודים נע בין שנה לשנתיים, כאשר הסטודנטים לומדים במהלך יום אחד בשבוע.


על סגל ההוראה


צוות המרצים מורכב מאנשי מקצוע, חוקרים ומרצים בעלי ניסיון רב בתחום המוזיקה והחינוך המוזיקלי שמכירים את העבודה בשטח ומקשרים את נושאי הלימוד לסיטואציות מתוך עבודת המורה למוזיקה; ראש התכנית הוא דוקטור לסוציולוגיה של החינוך וחינוך מוזיקלי, המלמד מוזיקה שנים רבות הן במערכת החינוך והן בהכשרות למורים למוזיקה ולגננות. כמו כן, הוא פעל בעבר כמנהל קונסרבטוריון, ובענפים שונים של תחום המוזיקה במשרד החינוך.


על מוסד הלימודים


מכללת לוינסקי לחינוך היא מוסד לימודים ותיק בתחום הכשרת המורים, במסגרתה ניתן ללמוד לתואר ראשון ושני בחינוך לבתי ספר יסודיים או על יסודיים, בחינוך מיוחד, בחינוך לגיל הרך, ועוד. כמו כן, מוצעות מספר תכניות להסבת אקדמאים להוראה הידועות גם כתכניות לתעודת הוראה. תכניות ההסבה לחינוך בבתי ספר יסודיים מוצעות בהתמחויות מקרא, ספרות, מתמטיקה, ביולוגיה וטבע, ואנגלית. תכניות ההסבה לחינוך בבתי ספר על יסודיים מציעות, נוסף על התמחויות אלה, גם התמחות בלשון. כמו כן, ניתן להשתתף בלימודים לתעודת הוראה בעברית כשפה נוספת, למוזיקה, לחינוך לגיל הרך או לחינוך מיוחד.


קיים מבחר של מלגות והלוואת מותנות עבור הסטודנטים שלומדים במכללה. הסטודנטים שמקבלים מלגה ממפעל הפיס מחויבים גם בלקיחת הלוואה מותנית ממשרד החינוך ובמעורבות חברתית תוך כדי הלימודים.


ההלוואות המותנות ניתנות מטעם משרד החינוך, מדובר בהלוואה שהופכת למענק בתנאי שלאחר סיום הלימודים עומדים בהתחייבויות מסוימות. כדי להיות זכאים להלוואה כזו, יש להחזיק בממוצע תואר אקדמי לפי הקריטריונים ולהשתתף בהיקף נדרש של שעות לימוד שבועיות. כמו כן, ניתנת עדיפות במתן ההלוואה למי שהתואר האקדמי שלהם הוא במקצוע של ההתמחות שאותה הם לומדים. מומלץ לפנות למוסד הלימודים כדי לקבל את המידע הרלבנטי על מלגות והלוואות.

 


תנאי קבלה


תכנית הלימודים מתאימה למי שפועלים כבר כמורים למוזיקה בבתי ספר על יסודיים, מלמדים במגמות המוזיקה בתפקידים השונים, וברשותם תואר ראשון ממוסד אקדמי מוכר. דרך תכנית זו, אותם מורים יכולים להשלים את ההשכלה הפורמלית הדרושה ולקבל את תעודת ההוראה שנחוצה לעיסוק במקצוע.


על המועמדים להחזיק בתואר ראשון בממוצע של 75 או יותר, כאשר בעלי תואר ראשון במדעים מדויקים או במדעי החיים נדרשים לממוצע 70 או יותר. מי שברשותם תואר אקדמי ממוסד אקדמי מוכר בחו"ל, ואין להם תעודת בגרות ישראלית, צריכים להציג אישור שקילה כמו גם ציון במבחן יע"ל של 110 לפחות ומחויבים גם בקורסי עולים שהיקפם הוא 4 שעות שבועיות.


מי שמעוניין להשתתף בהסבת אקדמאים להוראת מוזיקה ואין ברשותו תואר אקדמי מתחום המוזיקה, צריך לעמוד במבחן קבלה שבוחן את הידע המוזיקלי בתחומי התיאוריה של המוזיקה, ופיתוח שמיעה. כמו כן, אותם מועמדים נדרשים לעבור ראיון אישי ומבחן מעשי בשירה ונגינה.


על המועמדים שלא עומדים בהצלחה במבחני הקבלה בתיאוריה ובפיתוח שמיעה להשתתף במכינה שנערכת במהלך חודשי הקיץ, במשך 4 שבועות, וכרוכה בתשלום נוסף.


מומלץ לפנות למוסד הלימודים כדי לקבל את המידע העדכני ביותר על תנאי הקבלה.

 


תעודה


בוגרי לימודי תעודת ההוראה שעומדים בהצלחה בחובות ההכשרה זכאים לתעודת הוראה במוזיקה לבית ספר העל יסודי (כיתות ז' עד י"ב), הניתנת מטעם מכללת לוינסקי לחינוך.
 

למידע נוסף לחצו: מכללת לוינסקי לחינוך
עוד מסלולי לימוד - מכללת לוינסקי לחינוך