תעודת הוראה במוזיקה למורי קונסרבטוריון במכללת לוינסקי

שירות אישי - צור קשר
תעודת הוראה במוזיקה למורי קונסרבטוריון במכללת לוינסקי

תעודת הוראה למורי קונסרבטוריון בתכנית מואצת במכללת לוינסקי לחינוך - הסבת אקדמאים להוראת מוזיקה למורים בקונסרבטוריון


במכלל לוינסקי יכולים מורים פעילים למוזיקה בקונסרבטוריונים לקחת חלק בתכנית לתעודת הוראה למורי קונסרבטוריון. זהו מסלול מואץ שמטרתו לענות על צורך משמעותי שקיים כיום במערכת החינוך למורים למוזיקה בבתי ספר בחינוך היסודי. בתכנית זו יכולים ללמוד נגנים, מנצחי תזמורות ומלחינים שמלמדים מוזיקה במסגרות בלתי פורמליות כגון מתנ"סים ומרכזים קהילתיים, וכך לקבל את ההכשרה הדרושה לשמש מורים מקצועיים במערכת החינוך הפורמלי וללמד מוזיקה לכיתות שונות. תכנית זו נפתחה בהתאם לצורכי מערכת החינוך והיא פועלת בשיתוף עם מפמ"ר המוזיקה של משרד החינוך.


בתכנית לתעודת הוראה למורי קונסרבטוריון של לוינסקי שמים דגש על הכשרת מורים לפרויקט "בתי ספר מנגנים", זוהי יוזמה של משרד החינוך שפועלת כיום בכמה בתי ספר בארץ ובה התלמידים לומדים נגינה על כלים שונים מתוך מטרה להעלות את החשיפה שלהם למוזיקה.


בעזרת הכלים הנרכשים במהלך תכנית זו יכולים המורים למוזיקה לעשות שימוש בידע הרב שברשותם ובניסיון שלהם בלימוד מוזיקה כדי להשתלב במערכת החינוך הפורמלית ולהפוך למורים למוזיקה לשכבות שונות בבית הספר היסודי. שיעורי מוזיקה מתקיימים במגוון בתי הספר של פרויקט בתי ספר מנגנים, ברחבי הארץ וכך נפתחות מגוון אפשרויות לפיתוח קריירה במערכת החינוך עבור בוגרי ההכשרה. באפשרותם גם להמשיך את הכשרתם בתחום החינוך דרך המשך לתואר שני או לימוד בקורסים לתעודה המיועדים למורים.

 

יש לציין כי זוהי תכנית הסבת אקדמאים להוראה, הידועה במכללת לוינסקי בתור תכנית "תעודת הוראה". היא מתאימה למוזיקאים אקדמאים שמעוניינים בתכנית ממוקדת ומואצת להשתלבות כמורים במערכת ולקבלת תעודת ההוראה הנדרשת לשם כך.


תכנית הלימודים


לאורך תכנית זו לתעודת הוראה, המשתתפים מקבלים מגוון של כלים פרקטיים הנחוצים למורים למוזיקה לשכבות הגיל השונות בבית הספר היסודי. הם מתוודעים לשלל היבטים של הוראת מוזיקה לרבות תיאוריה של המוזיקה והוראתה באופן עיוני, הוראה קבוצתית בבתי הספר המשתתפים בפרויקט בתי ספר מנגנים וכן הקמה וניהול של הרכבי תלמידים הפועלים בבית הספר. תכנית זו מביאה בחשבון את הרקע הקודם של המשתתפים בקונסרבטוריון ואת הניסיון שלהם בעבודה עם תלמידים צעירים בלימוד מוזיקה.

 


מתכונת הלימוד


זוהי תכנית מואצת שהיקפה שנה אחת. שיעורים מתקיימים ביום לימודים מלא בשבוע, משעות הבוקר ועד הערב. כמו כן, מתקיימים שיעורים מרוכזים בחופשות הפסח והקיץ.


סטודנטים בתכנית לתעודת הוראה לבתי ספר יסודיים יכולים להגיש מועמדותם לתואר שני בחינוך מוזיקלי המתקיים במקביל לתכנית לקבלת תעודת ההוראה. זהו מסלול אינטנסיבי שבו מתקיימים שיעורים ביומיים מלאים במהלך השבוע נוסף על שיעורים במתכונת מקוונת.

 

על מוסד הלימוד


במכללת לוינסקי לחינוך מתקיימים עוד שלל מסלולים לתעודת הוראה. בין התכניות הללו ניתן למצוא תעודת הוראה במוזיקה במסלול גן עד כיתה ו', במסלול א' עד י"ב או במסלול לבית הספר העל יסודי, כל אחת מן התכניות הללו מכשירה את המורים ללמד מוזיקה בשכבו תגיל שונות. כמו כן, פועלות תכניות לתעודת הוראה במקצועות נוספים כגון תעודת הוראה לחינוך לגיל הרך, תעודת הוראה לבית הספר העל יסודי ותעודת הוראה לחינוך המיוחד. מתקיימות גם תכניות ייעודיות לסטודנטים מצטיינים ותכניות שבהן שמים דגש על מעורבות חברתית והוראה בפריפריה החברתית והגיאוגרפית. מגוון המסלולים הללו יכולים להתאים לאקדמאים שמעוניינים לעבור שינוי במסלול המקצועי ולהשתלב בהוראה, וכן למורים בפועל שברצונם לשנות או להרחיב את תחומי ההתמחות שלהם.

 

תנאי קבלה


תכנית תעודת ההוראה המואצת מיועדת למוזיקאים שעובדים כיום כמורים לנגינה או למקצועות מוזיקליים במוסדות חינוך לא פורמליים. כמו כן, הוא מתאים למנצחים בתזמורות נוער ובמקהלות נוער, המעוניינים להשתלב בהוראה בבתי ספר מנגנים.


במסגרת תנאי הקבלה למסלול, על המועמדים להיות בעלי תואר אקדמי בממוצע ציונים של לפחות 75. כדי לקבל את ההסמכה הדרושה ללימוד בבתי ספר יסודיים, יש צורך בתואר ראשון במוזיקה בממוצע של לפחות 80 וותק של שלוש שנים ומעלה בהוראת מוזיקה במוסדות לא פורמליים.


תעודה


בסיום תכנית זו מקבלים המשתתפים תעודת הוראה במוזיקה לבתי ספר יסודיים לכיתות א' עד ו' מטעם מכללת לוינסקי.

למידע נוסף לחצו: מכללת לוינסקי לחינוך
עוד מסלולי לימוד - מכללת לוינסקי לחינוך