תואר שני M.Teach לבית הספר היסודי במכללת לוינסקי לחינוך

שירות אישי - צור קשר
תואר שני M.Teach לבית הספר היסודי במכללת לוינסקי לחינוך

תואר שני בחינוך M.Teach לבית הספר היסודי במכללת לוינסקי לחינוך


שוק העבודה של היום דינמי, וקיימות אפשרויות תעסוקתיות רבות ומגוונות למי שמחפשים אתגרים חדשים. בעלי תואר ראשון שמתעניינים בתחום החינוך, רוצים להשפיע על דור המחר ולהוות את השינוי בחייהם של ילדים בגילאי היסודי, יכולים להשתתף בהכשרות מקצועיות להסבה להוראה.

 

עבור מי שמתעניינים במחקר ורוצים להרחיב את השכלתם האקדמית, ניתן לשלב את ההכשרה לתעודת הוראה ביחד עם לימודים לתואר שני בהוראה, בתוכניות M. Teach השונות שמוצעות במוסדות לימוד ברחבי הארץ.

 

בין תכניות הלימוד שמוצעות במכללת לוינסקי לקראת תואר שני בחינוך, ניתן למנות את המסלול לתואר שני M.Teach לבית הספר היסודי, המשלב תואר שני עם תעודת הוראה. מסלול זה יכול להוות אפיק למימוש אינטלקטואלי של עניין מחקרי וחינוכי, וכן לפתוח הזדמנויות חדשות בשוק העבודה בענפי ההוראה השונים.

 

תכנית הלימודים

 

במסגרת הלימודים, הסטודנטים רוכשים הכשרה מקצועית בתחום ההוראה, ולומדים על גישות חינוכיות בדגש על חדשנות, על שילוב טכנולוגיה בתוך ההוראה והקניית ידע במבחר של נושאים לתלמידים בגילאי בית ספר יסודי. זאת משום שבמערכת החינוך, מורים לכיתות הנמוכות נדרשים להכיר טווח רחב של נושאים ולהעביר אותם לתלמידיהם.

 

נוסף על כך, הסטודנטים מתמקדים בהתמחות אחת בהוראה לגילאים מבוגרים יותר, ויכולים לבחור בין ספרות, מקרא, מתמטיקה, אנגלית וטבע.

 

 

מתכונת הלימודים

 

היקף הלימודים הוא כשנתיים. בשנת הלימודים הראשונה, הם מתקיימים במהלך יום אחד בשבוע, ועוד חצי יום החל משעות הבוקר. בשנה השנייה, הלימודים נערכים במהלך יום אחד בלבד בשבוע.

 

במסגרת הלימודים, הסטודנטים משתתפים בפעילות המרכז להוראה חדשנית, שמטרתו להקנות למורים דרכי הוראה ושיטות פדגוגיות עדכניות המותאמות לטכנולוגיות חדישות - כך למשל, הם מתנסים בדרכי הוראה חדשניות באמצעות טכנולוגיות כגון אייפדים וכיתות חכמות. המרכז כולל בתוכו גם מרכז לסימולציות ולמידה ממקרים, המאפשר לסטודנטים להתנסות בתרחישים המבוססים על העבודה של מורה בשטח, ולהבין בפני אילו אתגרים מורים נדרשים להתמודד במהלך עבודתם.

 

בנוסף, הסטודנטים יכולים להתחיל את שנת הסטאז' שלהם במהלך שנתם השנייה וכך לצבור ניסיון מקצועי תוך כדי הלימודים.

קיימות מלגות והלוואות עבור מי שזקוקים לעזרה כלכלית במהלך הלימודים, הניתנות מטעם משרד החינוך וכן ממפעל הפיס.

נושאי הלימוד

 

בין קורסי התשתית, אותם לומדים כלל הסטודנטים בהתמחויות השונות לתואר M.Teach, ניתן למנות:

 

  • משפט וחינוך
  • תכנון לימודים
  • חינוך באזור סכסוך
  • שיטות מחקר כמותי
  • שיטות מחקר איכותני
  • מדיניות במערכת החינוך
  • דרכי הוראה והערכה במקצועות השונים
  • גישות לחינוך במסורת היהודית ובתרבות ישראל
  • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

מכללת לוינסקי לחינוך פועלת בתחום החינוך וההוראה מעל ל - 10 עשורים, במסגרתה מוצעים מסלולי לימוד לתואר הראשון והשני בענפי החינוך השונים, בדגש על חדשנות חינוכית והתאמה לשינויים החברתיים והטכנולוגיים.

 

בין התכניות לתואר השני שקיימות במכללה, ניתן למנות תואר שני בחינוך לגיל הרך, תואר שני בחינוך מיוחד, תואר שני בהוראה ולמידה, תואר שני בחינוך מוזיקלי, ועוד. נוסף על הלימודים לתואר הראשון והשני, קיימים במכללה גם מסלולים ללימודי תעודה, וביניהם הכשרת גננות פרטיות, תכנית לאבחון דידקטי, הכשרות מקצועיות שונות למטפלים התנהגותיים, הכשרות בתחום ההוראה המתקנת, וכן לתעודת הוראה לאקדמאים.

 

 

תנאי קבלה

 

התכנית מיועדת לאקדמאים שמתעניינים בתחום החינוך ובפרט הוראה לילדים בגילאי בית ספר יסודי, ורוצים לקחת חלק בלימודי הסבה להוראה. מי שהתואר הראשון שלהם קרוב לתחום שאותו הם מעוניינים ללמד, לא זקוקים ללימודי השלמה. מי שהתואר הראשון שלהם שונה מאוד מתחום ההוראה שהם רוצים להתמחות בו, נדרשים ללימודי השלמה שאורכם כשנה לפני שהם יכולים להתחיל את התואר השני.

 

מלבד ההשלמות עבור המועמדים הנדרשים לכך, על המועמדים להחזיק בתואר ראשון ממוסד אקדמי מוכר, שציונו הממוצע 80 או יותר. כמו כן, עליהם לשלוט באנגלית ברמה מספיקה לקריאת מאמרים אקדמיים.

 

תעודה

 

המסיימים בהצלחה זכאים לתואר שני בהוראה וכן לתעודת הוראה במקצוע ההתמחות, במסגרת תכנית M.Teach. התעודה ניתנת מטעם מכללת לוינסקי לחינוך.
 

למידע נוסף לחצו: מכללת לוינסקי לחינוך
עוד מסלולי לימוד - מכללת לוינסקי לחינוך