הסבת אקדמאים להוראת מתמטיקה ומדעים במכללת לוינסקי

שירות אישי - צור קשר
הסבת אקדמאים להוראת מתמטיקה ומדעים במכללת לוינסקי

לימודי הסבת אקדמאים להוראת מתמטיקה ומדעים לעל יסודי במכללת לוינסקי - תכנית דלתא למצטיינים


צעדים ראשונים למדע ולהייטק


לענפי ההייטק, הפיתוח והמדעים יש תרומה אדירה לכלכלת המדינה. כדי להכשיר את החוקרים של מחר שמים דגש רב על לימודי המקצועות הריאליים בבתי הספר. חלק ממגמת משרד החינוך להעלאת רמת ההוראה כוללת גם הכשרה של אקדמאים בתחומים מדעיים לשמש מורים בבתי הספר. אלה יכולים להעביר מהידע שצברו באקדמיה ובתעשייה וכך לטפח את אהבת המתמטיקה והמדעים בקרב בני הנוער.


במכללת לוינסקי מתקיימת תכנית "דלתא" להסבת אקדמאים להוראת מתמטיקה ומדעים לבית הספר העל יסודי, שמתקיימת בחסות קרן טראמפ. ניתן לבחור במסלול הסבת אקדמאים להוראת מתמטיקה או הסבת אקדמאים להוראת ביולוגיה. התכנית מיועדת לאקדמאים בתחומי המדעים המדויקים שמעוניינים לחולל שינוי במערכת החינוך ולשפר את ההישגים של דור העתיד במקצועות הריאליים. דרך המסלול שואפים גם לסייע להגדיל את כמות הצעירים והצעירות שבוחרים לגשת לבגרות במתמטיקה ברמה מוגברת.


תכנית הלימודים


המשתתפים בתכנית הסבת האקדמאים מתחילים ולומדים על שלל סוגיות תיאורטיות בתחום החינוך. כך הם בוחנים היבטים אתיים, פדגוגיים וערכיים של הוראת בני נוער ולומדים על תהליכים שעוברים מתבגרים בבית הספר. בהמשך, הם לומדים כיצד לפתח תכניות הוראה ואיך להתאים אותן לצורכיהם של תלמידים מאוכלוסיות מגוונות. נוסף כל כך, הם מעמיקים בתחום הידע שלהם ודנים כיצד להעביר אותו בכיתה תוך שילוב של סביבות למידה מאתגרות ושילוב עזרים טכנולוגיים חדשניים.


מתכונת הלימוד


משך התכנית להסבת אקדמאים להוראה ומספר השעות שבה נקבעים באופן אישי לכל אחד מהסטודנטים לפי הרקע הקודם שלהם. השיעורים מתקיימים ביומיים במהלך השבוע, בימי לימוד מלאים מהבוקר ועד הערב. כמו כן, מוקדש יום שבועי נוסף ללמידה מקוונת מהבית באופן עצמאי.


כמו כן, הסטודנטים מתנסים בעבודה עצמאית במוסדות הלימוד. הם גם מנתחים את התפקוד שלהם בהתנסות הפרקטית דרך צילומי וידאו וסימולציות וזוכים לליווי אישי של סגל ההוראה.


על מוסד הלימוד


במכללת לוינסקי מתקיימים מסלולים רבים לתואר ראשון ושני בענפי החינוך, לצד תכניות להעשרת מורים ואנשי הוראה. כמו כן, במכללה פועלות שלל תכניות הסבת אקדמאים להוראה, בהן הסבת אקדמאים לחינוך המיוחד, הסבת אקדמאים לחינוך לגיל הרך, הסבה לבית הספר היסודי, הסבה לחינוך העל יסודי והסבת אקדמאים להוראה מוזיקה. נוסף על כך קיים מסלול תואר שני לחינוך על יסודי M.Teach.


תנאי קבלה


כדי להתקבל להתמחות בהוראת מתמטיקה, המועמדים צריכים להיות בוגרי לימודי מתמטיקה או לימודי הנדסה בממוצע מיונים של 80 ומעלה. יכולים להתקבל בין היתר בוגרי לימודי הנדסת חשמל, לימודי הנדסת אלקטרוניקה, לימודי הנדסה אזרחית, לימודי הנדסת מחשבים ולימודי הנדסת מכונות.


הקבלה להתמחות בהוראת המדעים היא לבוגרי לימודי ביולוגיה או תחומים דומים במדעים בממוצע של לפחות 80. המועמדים בשני המסלולים צריכים להשלים תהליך מיון ובו מספר שלבים ולעבור כמה בחינות.

 


תעודה


סטודנטים שמסיימים בהצלחה את התכנית מקבלים תעודת הוראה במתמטיקה או בביולוגיה מטעם מכללת לוינסקי. לאחר תום המסלול הם צריכים להשלים שנת התמחות (סטאז') במערכת החינוך, שבסיומה הם מקבלים גם רישיון הוראה מטעם משרד החינוך.

למידע נוסף לחצו: מכללת לוינסקי לחינוך
עוד מסלולי לימוד - מכללת לוינסקי לחינוך