מכינה ייעודית להוראה במכללת לוינסקי

שירות אישי - צור קשר
מכינה ייעודית להוראה במכללת לוינסקי

מכינה ייעודית להוראה במכללת לוינסקי לחינוך

 

בדרך ללימודי ההוראה

 

לימודי החינוך הם מסלול שכרוך בשליחות רבה ובאחריות לעיצוב דור העתיד מבחינה חברתית וערכית. מי שפונים ללימודים אלה נדרשים להתמודד עם אתגרים לא פשוטים אך גם זוכים לתחושה של סיפוק גדול. הקבלה ללימודי החינוך דורשת מן המועמדים תעודת בגרות מלאה וציון בפסיכומטרי, לצד תנאים נוספים. עם זאת, גם מי שאינם עומדים ברף הנדרש יכולים להתקבל דרך השתתפות במכינות קדם אקדמיות.

 

המעוניינים ללמוד הוראה שברצונם לשפר את הציונים בבגרויות כדי להתקבל ללימודי ההוראה יכולים לקחת חלק במכינה הייעודית להוראה של מכללת לוינסקי. המכינה הקדם אקדמית הייעודית להוראה מאפשרת קבלה ללימודי ההוראה ללא צורך בשיפור הבגרויות שכן תעודת המכינה מחליפה את תעודת הבגרות לצורך קבלה ללימודים במכללת לוינסקי. המכינה מתאימה למעוניינים בלימודי ההוראה ותעודת ההוראה במגוון של תחומים. היא מתקיימת באישור המועצה להשכלה גבוהה.

 

תכנית הלימודים

 

במהלך המכינה הייעודית להוראה הסטודנטים רוכשים מיומנויות יסוד בתחום ההוראה, שיכולות לסייע להם בהמשך דרכם בלימודי החינוך בהתמחויות השונות. כך הם מתוודעים לסוגיות בסיסיות בהוראה ובפדגוגיה. נוסף על כך, הם צוברים מיומנויות אקדמיות חשובות ובונים הרגלי למידה מגוונים.

 

 

מתכונת הלימוד

 

המכינה הייעודית להוראה נמשכת כשנה אחת והיא מחולקת לשני סמסטרים. השיעורים מתקיימים בשלושה ימי לימוד במהלך השבוע.

 

תלמידי המכינה יכולים להשתתף בשיעורי עזר ובתגבורים במקרה הצורך וכן להיעזר בסיוע ללקויי למידה.

 

כמו כן, באפשרותם להסתייע במלגות לימוד ללימודי המכינה וגם לקבל מלגות קיום מטעם משרד החינוך ומשרד הביטחון, בהתאם למצב הסוציו אקונומי שלהם ולהחלטת יועצי הלימודים במכללה.

 

הסטודנטים יכולים להיעזר במלגות משרד החינוך ובמלגות משרד הביטחון. מלגות אלה נקבעות על ידי גורמי הסיוע לפי נתונים ומסמכים שהתלמידים מצרפים. במשרד הביטחון שוקלים הענקת מלגת קיום עבור חיילים משוחררים, נוסף על מלגת הלימודים, מלגות אלה ניתנות לזכאים לכך בלבד. המלגה ניתנת במהלך תקופת הגדרת הסוטדנטים כחיילים משוחררים.

 

 

על מוסד הלימוד

 

מכללת לוינסקי הממוקמת בתל אביב פועלת כבר מעל ל - 100 שנים בתחום החינוך והכשרת המורים. במכללה פועלים מגוון של מסלולי לימודי חינוך והוראה בשלל התמחויות לקבלת תעודת הוראה. נוסף על כך ניתן ללמוד בתכניות תעודת הוראה שמתאימות לאקדמאים וכן במסלולים לתואר שני בחינוך.

 

 

 

תנאי קבלה

 

למכינה זו יכולים להתקבל מועמדים שברשותם תעודת בגרות מלאה וכן ציון של לפחות 400 בפסיכומטרי או במבחן מימ"ד. כל המועמדים עוברים גם ועדת קבלה לבדיקת ההתאמה שלהם לתכנית.

 

מכינה זו מתאימה למעוניינים בלימודי חינוך ותעודת הוראה, שממוצע הבגרויות שבידיהם אינו גבוה מספיק , בהתאם לתנאי הקבלה לחינוך בחוגים השונים במכללת לוינסקי. יש לציין כי כדי ללמוד במכינה זו יש צורך לעבור את תהליך המיון המלא לתואר הראשון לפני תחילת המכינה.

 

 


תעודה


מי שמשלימים את כל חובותיהם מקבלים תעודת סיום מכינה, שמאפשרת להם להמשיך ללימודי החינוך במכללת לוינסקי. הבוגרים יכולים לקבל הכרה חלקית בכמה מן הקורסים שנלמדים במכינה לקראת התואר הראשון.


המכינה מאפשרת להתקבל למגוון מסלולי לימוד במכללה, ביניהם:

 

  • לימודי חינוך מיוחד וחינוך יסודי
  • לימודי חינוך מיוחד וחינוך על יסודי
  • לימודי חינוך מיוחד וחינוך לגיל הרך
  • לימודי חינוך לבית הספר היסודי (א - ו)
  • לימודי חינוך לבית הספר העל יסודי (ז - י)    

 

 

למידע נוסף לחצו: מכללת לוינסקי לחינוך
עוד מסלולי לימוד - מכללת לוינסקי לחינוך