הסבת אקדמאים להוראת מדעים במכללת גורדון

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי הסבת אקדמאים - הסבה מקצועית?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על גורדון - הסבה להוראת מדעים.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


הסבת אקדמאים להוראת המדעים במכללת גורדון לחינוך


ללמד את מדעני העתיד


ההתפתחויות הטכנולוגיות שעוברות על המשק הופכות את תחומי המדע למצרך מבוקש יותר ויותר בתעשיות רבות. גם בבתי הספר שואפים להקנות לילדים ידע וכלים מדעיים כבר מגיל צעיר, כדי לסייע להם לפנות לאפיקים מדעיים בהמשך דרכם.


מי שמעוניינים לעבור הסבת אקדמאים ומחפשים קריירה שיש בה שליחות ואתגר יכולים ללמוד בתכנית להסבת אקדמאים להוראת המדעים שמתקיימת במכללת גורדון. בתכנית זו יכולים אקדמאים מעולם המדעים ומשלל תחומים אחרים לתרגם את הידע שצברו באקדמיה ובמשק למיומנויות הוראה בעזרתן ניתן לעודד ילדים לאהוב מדעים ולפתח את הסקרנות וכישורי המחקר.


תכנית הלימודים


את התכנית להסבת אקדמאים להוראת המדעים ניתן ללמוד במסגרת הסבת אקדמאים לחינוך היסודי במכללה. במהלך התכנית הסטודנטים רוכשים ידע בתחומי המדע, הסביבה, הטכנולוגיה והחברה ובמקביל מעמיקים את ההבנה בתחום החינוך והפדגוגיה. הם מתוודעים לתהליכים ולתופעות במדע ולומדים כיצד לתרגם אותם לשיעורים בבתי הספר, באופן שיהיה רלבנטי לחיי היום יום של תלמידים צעירים ויסייע בפיתוח החשיבה המדעית שלהם.


מתכונת הלימוד


משכה של תכנית הסבת האקדמאים להוראה משתנה בין הסטודנטים ונקבע על פי הרקע הקודם. בדרך כלל המסלול נפרש בין שנה לשנתיים, המכללה מאפשרת ללמוד במסלול מרוכז חד שנתי למי שמגיעים מתחום המדעים. למי שבאים עם רקע בענפים אחרים ניתן ללמוד במסלול דו שנתי, או בתכנית דו שנתית שבה מתחילים את הסטאז' בהוראה כבר בשנה השנייה, במקום לאחר תום ההכשרה.


במסגרת התכנית, האקדמאים משתתפים בשיעורים דיסציפלינריים בתחום החינוך ובקורסים בתחום המדעים וכן לוקחים חלק בהתנסות מעשית בהוראה. ההתנסות נערכת בבתי ספר יסודיים ומאפשרת להם להכיר מקרוב את דרכי ההוראה ואת תכניות הלימוד שנהוגות היום. כמו כן, המסלול להוראת המדעים משלב עבודה יישומית במעבדות, סיורים לימודיים וקורסים שנלמדים באופן מקוון.


נושאי הלימוד

 

 • יחסי הורים ומחנכים
 • טבע וסביבה
 • תפקוד ומבנה הצמח
 • כימיה כללית
 • מיומנויות מחקר ומעבדה
 • תורת התאים
 • איכות הסביבה ואקולוגיה
 • חינוך לקיימות
 • מדע וטכנולוגיה בתעשייה
 • לימודי כדור הארץ    
 • פיזיקה, אסטרונומיה וגלים    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


במכללת גורדון פועלות עוד שלל תכניות להסבת אקדמאים להוראה, אלה כוללות הסבת אקדמאים להוראת מתמטיקה, הסבת אקדמאים להוראת תקשורת, הסבת אקדמאים להוראת אנגלית, הסבת אקדמאים לחינוך לגיל הרך והסבת אקדמאים לחינוך המיוחד. ניתן ללמוד גם בתכנית M.Teach המשלבת תואר שני עם קבלת תעודת הוראה. אקדמאים שיש ברשותם תעודת הוראה יכולים ללמוד במסלולים השונים להרחבת הסמכה בהוראה, בשלל תחומי לימוד.


תנאי קבלה


כדי להתקבל לתכנית ההסבה על המועמדים להיות בעלי תואר ראשון (בתחומים שונים) בממוצע ציונים של לפחות 80. בוגרי לימודים רב תחומיים נדרשים לממוצע של לפחות 85 והצגת זכאות לתואר ראשון. מתקיים גם ראיון קבלה אישי.


תעודה


לסטודנטים אשר משלימים את כל הדרישות במסלול זה בהצלחה ניתנת תעודת הוראה מדעים (לבית הספר היסודי) על ידי מכללת גורדון. כדי לקבל את הרישיון להוראה מטעם משרד החינוך, על הבוגרים להשלים את תקופת הסטאז' בת השנה ולעמוד בכל הדרישות הנוספות שמציב המשרד.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת גורדון | מכללה לחינוך ע"ש א. ד. גורדון

עוד מסלולי לימוד - מכללה לחינוך ע"ש א. ד. גורדון

כלים שיעזרו לך לבחור