הסבת אקדמאים להוראת מדעי הטבע לדתיים במכללת הרצוג

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודים לדתיים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על הרצוג - הסבה להוראת מדעי הטבע.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


הסבת אקדמאים להוראת מדעי הטבע במכללת הרצוג לציבור הדתי


אוהבים מדע ומלמדים עתיד


תעשיית המדע וההייטק הישראלית מולידה מדי שנה פיתוחים פורצי דרך וסטארט אפים מצליחים שמסייעים לקדם את התעשייה ולשפר את חיינו. בין הגורמים שמתגייסים לעידוד תהליכים אלה נמצאת גם מערכת החינוך, שאחראית לחשוף תלמידים צעירים לעולם העשיר והמרתק של המדעים, כדי לסייע להם לצעוד בדרך לעבר קריירה מדעית בעתיד.


מכללת הרצוג לחינוך מציעה תכנית הסבת אקדמאים להוראת מדעי הטבע, שמכשירה בעלי תארים משלל ענפים ללמד את מקצועות המדעים בחינוך העל יסודי. תכנית זו שמה לה למטרה להעניק לאקדמאים כלים לפיתוח עצמאות לימודית וטכנולוגית בקרב התלמידים שלהם וכך להגביר את העניין שלהם בתחומי המדע ואת רצונם להמשיך למקצועות מדעיים לבגרות. כמו כן, במכללה רואים במורים לעתיד כוח חיוני שיכול לעודד ערכים של סקרנות, יצירתיות ואהבת המדע בדור הצעיר. זהו מסלול לימודים לדתיים שמותאם במיוחד לאקדמאים מהמגזר הדתי, גברים ונשים לומדים בהפרדה.


תכנית הלימודים


התמחות זו בתכנית הסבת האקדמאים מתקיימת במסגרת הסבת אקדמאים לחינוך העל יסודי. היא מכשירה מורים למקצועות הבאים: פיזיקה, כימיה וביולוגיה. המשתתפים בוחנים מגוון סוגיות ותיאוריות מעולם המדעים ושמים דגש על תהליכים בגנטיקה, בביולוגיה של התא, בביולוגיה מולקולרית, בבוטניקה ובאקולוגיה וסביבה.


מתכונת הלימוד


היקפה של התכנית להסבת אקדמאים דתיים להוראה הוא כשנתיים, התכנית מותאמת לרקע הקודם ולניסיון של המועמדים וגם ללוח הזמנים שלהם ולצורך בשילוב הלימודים עם עבודה. תכנית זו כוללת קורסים עיוניים בתחומי החינוך והמדעים, עבודה פרקטית במעבדות וכן סיורים לימודיים. כמו כן, הסטודנטים משתלבים בהתנסות מעשית בהוראה בבתי ספר על יסודיים.


נושאי הלימוד

 

  • כימיה פיזיקלית וכללית
  • קרינה וחומר
  • קיימות ואיכות הסביבה
  • חדשנות מדעית
  • טכנולוגיה לאור ההלכה
  • חשמל ומגנטיות
  • גיאולוגיה של ארץ ישראל
  • אקולוגיה של הצמח    
  • ביולוגיה מולקולרית יישומית    
  • ועוד


על מוסד הלימוד


מכללת הרצוג לחינוך מאפשרת ללמוד בעוד שלל תכניות להסבת אקדמאים. ביניהן נכללות הסבת אקדמאים להוראת אנגלית, הסבת אקדמאים להוראת מתמטיקה, הסבת אקדמאים להוראת גיאוגרפיה, הסבת אקדמאים להוראת לשון, הסבת אקדמאים להוראה מחשבת ישראל, הסבת אקדמאים להוראת תנ"ך, הסבת אקדמאים להוראת תושב"ע ותחומים נוספים. מוסד הלימוד מציע גם תכניות פיתוח מקצועי והשתלמויות לאנשי הוראה, שמאפשרות למורים לקדם את הקריירה.


תנאי קבלה


לתכנית זו יכולים להגיש מועמדות בעלי תואר אקדמי ממוסד מוכר, בוגרי לימודי מדעי הטבע, מדעים מדויקים ומדעי החיים נדרשים לממוצע של לפחות 70. בוגרי תחומי לימוד אחרים צריכים להציג ממוצע של לפחות 75. כמו כן, עליהם לעבור ראיון קבלה אישי. בוגרי מקצועות שאינם מעולם המדעים צריכים ללמוד בקורסי השלמה בהתאם להחלטת המכללה.


תעודה


לבוגרים שעומדים בהצלחה בכל התנאים ניתנת תעודת הוראת מדעי הטבע על ידי מכללת הרצוג. לאחר סיום התכנית יש צורך ל השלים שנה של סטאז' בהוראה ולעמוד בחובות נוספים שמציב משרד החינוך, לאחר מכן מוענק גם רישיון ההוראה מטעם משרד החינוך וניתן להשתלב בעבודה בבתי ספר.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית הרצוג

עוד מסלולי לימוד - מכללת יעקב הרצוג

כלים שיעזרו לך לבחור