הסבת אקדמאים להוראת מדעי הטבע במכללה האקדמית בית ברל

הסבת אקדמאים להוראת מדעי הטבע במכללה האקדמית בית ברל

הכשרת אקדמאים להוראת מדעי הטבע במכללה האקדמית בית ברל


למען עתידו של עולם המדע


עתידו של תחום המדעים והתעשייה הטכנולוגית תלוי בטיפוח של חוקרים צעירים וסקרנים. כדי לעודד ילדים ונערים לבחור בלימודים בענפי המדע פועלים במערכת החינוך לערוך רפורמות בהוראת תחומים אלה, במטרה להפוך את השיעורים למשמעותיים, מאתגרים ומסקרנים עבור הצעירים.


אקדמאים שמעוניינים להצטרף למהפכה המדעים והחינוכית הזו יכולים ללמוד בתכנית להסבת אקדמאים להוראת מדעי הטבע שמתקיימת במכללה האקדמית בית ברל. מסלול זה להסבת אקדמאים מעניק להם כלים להשתלבות כמורים למקצועות המדעים המדויקים ומדעי הטבע בשלל מסגרות גיל במערכת החינוך הפורמלית.


תכנית הלימודים


הסטודנטים יכולים לבחור בהתמחות בהוראת מדעי הטבע במסגרת המסלולים להסבת אקדמאים לחינוך לגיל הרך, הסבת אקדמאים לחינוך יסודי או הסבת אקדמאים לחינוך על יסודי.


במהלך תכנית הסבת האקדמאים להוראה, הסטודנטים לומדים על תחומי המדעים השונים כגון כימיה, ביולוגיה, ביוטכנולוגיה ופיזיקה ובמקביל מכירים את עולם החי והצומח של ארץ ישראל. הם לומדים כיצד להעביר את הידע שברשותם בעולם המדע כדי להעביר שיעורים משמעותיים בכיתות ולסייע לפתח את הסקרנות ואת החשיבה המדעית של התלמידים שלהם. לצורך כך הם מתוודעים לשיטות הוראה ולכלים פדגוגיים מגוונים שמותאמים לתחום המדעים ולהוראתו בכיתות הטרוגניות.


מתכונת הלימוד


התכנית נמשכת בין שנה לשנתיים, בהתאם לרקע הקודם של המשתתפים. הסטודנטים לוקחים חלק בשיעורים עיוניים וגם בסדנאות, בניתוח של אירועים, בלמידה מרחוק, בהתנסות במעבדות ובסיורים לימודיים בהם מכירים את החי והצומח. הסטודנטים בתכנית ההסבה להוראת המדעים יכולים להיעזר במלגות לימוד שמציעה המכללה לאקדמאים בתכניות ההסבה.


נושאי הלימוד

 

  • פיזיולוגיה של מערכות
  • תזונת האדם
  • גנטיקה ותורשה באדם
  • אסטרונומיה וחלל
  • קיימות ואיכות הסביבה
  • סוגיות בטכנולוגיה
  • גורמים למחלות ומניעתן
  • פעילות המוח האנושי    
  • נוף החי והצומח בישראל    
  • ועוד


על מוסד הלימוד


במסגרת התכניות להסבת אקדמאים להוראה שמתקיימים במכללה האקדמית בית ברל ניתן ללמוד בעוד מסלולים כגון הסבת אקדמאים להוראת אנגלית, הסבת אקדמאים להוראת פיזיקה, הסבת אקדמאים להוראת אזרחות ומדעי החברה, הסבת אקדמאים להוראת לשון עברית, הסבת אקדמאים להוראת מחשבים ותכנית "חינוך מתמטי מעל ומעבר" להסבת אקדמאים להוראת מתמטיקה שמכשירה ללימוד לבגרות ברמת 4 ו - 5 יחידות.


תנאי קבלה


מועמדים שמעוניינים להתקבל לתכנית להסבת אקדמאים נדרשים להיות בוגרי תואר ראשון בממוצע ציונים של 75 ומעלה או בממוצע של לפחות 70 בתחומי לימודי מדעי הטבע, לימודי מדעי החיים ולימודי מדעים מדויקים. יש צורך ברמת "פטור" באנגלית אקדמי ובמעבר של ראיון קבלה אישי.


התכנית להסבה להוראת מדעי הטבע מתאימה במיוחד לעובדים בתחומים טכנולוגיים ומדעיים, לעובדי מעבדות ולעובדים בתחום ידיעת הארץ שמעוניינים להשתלב בתחום החינוך. יש לציין כי מועמדים שאינם בוגרי לימודים בתחומי המדעים נדרשים להשלמות לפי דרישות המכללה.


תעודה


תעודת הוראת מדעי הטבע (בהתאם למסלול הנבחר וההתמחות הנלמדת) ניתנת לבוגרי התכנית מטעם המכללה האקדמית בית ברל.

למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית בית ברל
עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית בית ברל