רוצה פרטים על הסבה להוראה לימודי ערב?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי ערב הסבת אקדמאים להוראה

רוצה לדעת על הסבה להוראה לימודי ערב? אנחנו רוצים לעזור לך!

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות, לרבות איפה אפשר ללמוד, תנאי קבלה למסלולים השונים, מלגות, מה העלויות ועוד. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל89% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


הסבת אקדמאים להוראה - לימודי ערב


אקדמאים רבים שמשתלבים בשוק העבודה חשים לאחר מספר שנים רצון לעבור שינוי בקריירה. לא מעט מהם כמהים לעבודה בתחום שיש בו תחושת סיפוק ונתינה לזולת ובוחרים לעבור הסבת אקדמאים להוראה. עם זאת, לוח הזמנים העמוס של אקדמאים עובדים לרוב מקשה עליהם להגשים את החלום ולקחת חלק בתכניות ההסבה, שבדרך כלל מתקיימות בשעות הבוקר.


מסיבה זו, מפעילים חלק ממוסדות הלימוד מסלולים להסבת אקדמאים להוראה בשעות הערב. אלה הם מסלולי הסבת אקדמאים גמישים יחסית במתכונתם, שבהם המפגשים נערכים אחר הצהריים ובערבים ומאפשרים שילוב עבודה יחד עם ההכשרה.


יש לציין כי תכניות הערב להסבת אקדמאים להוראה לרוב מתאימות לאקדמאים שמעוניינים ללמד את תחום הדעת שלהם, למשל בעלי תואר ראשון במתמטיקה שברצונם לעבור הסבה ולשמש מורים למתמטיקה. דרך הידע והכלים שנרכשים במהלך תכנית ההסבה, יכולים אקדמאים להתחיל קריירה חדשה ומספקת כמורים ומורות. עבודת ההוראה היא מאתגרת ומגוונת ומאפשרת השתלבות בשלל אוכלוסיות וקבוצות גיל. במערכת החינוך של היום ישנו ביקוש רב במיוחד למורים אקדמאים שמגיעים עם ניסיון רב בשטח בפיתוח, מחקר ועשייה עסקית, בייחוד בתחומי המדעים, המתמטיקה והאנגלית.


תעודת הוראה לאקדמאים


מסלולי הסבת אקדמאים להוראה מעניקים לבעלי תארים את הכלים לקבלת תעודת הוראה ולהשתלבות כמורים במערכת החינוך. מסלולים אלה מכשירים לשמש מורים בתחום התואר, או בתחום אחר. תכניות ההסבה מתמקדות בכלים חשובים בתחום החינוך ובעזרתן האקדמאים לומדים כיצד לתרגם את הידע ואת הניסיון שצברו במשק ובתעשייה למערכי הוראה משמעותיים ואיכותיים.


לאורך תכניות ההסבה, האקדמאים מכירים תהליכים וגישות בחינוך ולומדים בהרחבה על אסטרטגיות הוראה שמותאמות לאוכלוסיות שונות, כגון תלמידים מתקשים או תלמידים עם לקויות למידה. הם גם בוחנים סוגיות בפסיכולוגיה של ילדים ובני נוער ולומדים על תהליכים חברתיים ואישיים שעוברים עליהם בבית הספר ומחוצה לו. נוסף על כך, הם רוכשים מיומנויות להוראת הדיסציפלינה שבה הם מתמחים.


הסבת אקדמאים להוראת מתמטיקה לימודי ערב


בין המסלולים השונים להסבת אקדמאים להוראה שמתקיימים בשעות הערב, נכללות תכניות להסבת אקדמאים להוראת מתמטיקה. אלה הן תכניות שמתאימות לבוגרי לימודים במקצועות כמותיים, כגון לימודי מתמטיקה לתואר ראשון, לימודי מדעי המחשב, לימודי הנדסה וענפים משיקים והוא מעניק להם את הכלים להוראת המתמטיקה בבתי ספר, לרוב בחינוך העל יסודי.


תכניות לימודי הערב להסבה להוראת מתמטיקה מתאימות במיוחד לאנשי הייטק ולמדענים עובדים שמעוניינים לשלב את ההכשרה עם עבודתם. לאורך המסלול הם מקבלים את כל הכלים והידע הנדרשים להשתלבות במערכת החינוך, לניהול כיתה ולבניית תכניות לימוד.

 


הסבת אקדמאים להוראה חינוך מיוחד


הסבת אקדמאים להוראה בחינוך המיוחד מתאימה לאקדמאים משלל ענפים ומאפשרת להם לערוך שינוי בקריירה ולהשתלב כמורים בבתי ספר של החינוך המיוחד והמשלב. תכניות אלה מתמקדות בתהליכי הוראה ושיטות התערבות שמתאימים לילדים עם מוגבלויות במגוון שכבות גיל, לרוב מבית הספר היסודי עד לתיכון. בחלק ממוסדות הלימוד ניתן למצוא מסלולים להסבה לחינוך מיוחד במתכונת ערב, שכוללת מפגש שבועי אחד או מספר מפגשים במהלך השבוע.


מתכונת הלימוד


תכניות לימודי הערב מאפשרות לסטודנטים ללמוד במסלול מרוכז שנפרש לרוב על פני כשנה עד שנתיים. השיעורים מתקיימים באחד הערבים בשבוע וכן בימי שישי בבקרים. יש לציין כי בתכניות הללו, ההכשרה המעשית שנדרשת מן הסטודנטים מתקיימת בשעות היום, במהלך יום נוסף בשבוע.


ההתנסות המעשית נערכת בבתי ספר ובמהלכה הסטודנטים מפתחים את מיומנויות ההוראה ומתנסים בעמידה בפני כיתה. הם גם לוקחים חלק בהדרכות פדגוגיות ובימי עיון בבית הספר כדי להכיר מקרוב את ההווי במוסדות החינוך.


בדרך כלל, מסלולי לימודי הערב להסבת אקדמאים מתקיימים במסגרת הסבת אקדמאים לחינוך העל יסודי, שמקנה תעודת הוראה לכיתות ז' - י', אולם בחלק מן המוסדות ניתן למצוא תכניות במתכונת ערב גם להסבה להוראה בשכבות גיל נוספות.


הסבת אקדמאים להוראה מסלול מקוצר


בחלק מן המקרים תכניות ההסבה להוראה בשעות הערב נערכות במסלול מקוצר שהיקפו שנה אחת בלבד, בניגוד למצב ברוב המסלולים שנפרשים על פני כשנתיים. תכניות אלה לרוב מיועדות לאקדמאים מצטיינים במיוחד או למי שמעוניינים ללמוד את התחום בו התמחות בעבר בבתי הספר. השיעורים בתכניות אלה לרוב מרוכזים ביום או יומיים שבועיים.

 


משרד החינוך הסבת אקדמאים להוראה


בעוד המל"ג (המועצה להשכלה גבוהה) הוא הגוף האחראי על תכניות הלימודים האקדמיות להכשרת המורים, משרד החינוך אחראי על תכניות הלימוד בבתי הספר היסודיים והתיכוניים וכן אמון על הענקת רישיונות ההוראה למורים שמסיימים בהצלחה את הלימודים ומשלימים את הסטאז'. משרד החינוך גם אחראי על העסקתם של המורים במערכת ומפקח על תנאי עבודתם, רמות השכר שלהם ושינויים שמתחוללים במערכת.


כמו כן, משרד החינוך מפעיל מספר מיזמים ייעודיים להסבת אקדמאים להוראה, בשיתוף עם ארגונים ממשלתיים ועמותות וכן עם מוסדות הלימוד השונים. בין המסלולים הללו נכללת תכנית "חותם" שמכשירה אקדמאים מצטיינים בענפים מבוקשים כגון מדעים, מתמטיקה ואנגלית להוראה בבתי ספר בפריפריה החברתית והגיאוגרפית. מסלול זה שם דגש על הפן החברתי של ההוראה.


הסבת אקדמאים להוראה שכר


שכרם של מי שעברו הסבת אקדמאים להוראה הוא במקרים רבים גבוה משל מורים מתחילים ללא ניסיון. כדי לעודד אקדמאים מצטיינים לפנות להוראה מציעים לרוב במשרד החינוך שכר גבוה למדיי לעוברים הסבה להוראה, שכר הגבוה משכר מורים ממוצע. לרוב שכר זה ניתן תמורת התחייבות להישאר במערכת החינוך לפרק זמן של מספר שנים. גם רפורמות עוז לתמורה ואופק חדש סייעו להעלות את שכרם של המורים וכן של מי שעברו הסבה.


שכר האקדמאים תלוי במקרים מסוימים גם בסוג התפקיד אותו מילאו בעבר בתעשייה ובשנות הוותק שלהם בתפקידים אלה. בעלי ניסיון בתפקידים רלבנטיים לעולם ההוראה, בהתאם לשיקולי משרד החינוך, יכולים לקבל שכר גבוה יותר מן הממוצע. יש לציין כי שכרם של מורים עולה עם צבירת הוותק המקצועי, זהו המצב גם עבור אקדמאים לאחר הסבה. כעבור כעשר שנות וותק בהוראה שכר המורים הוא לרוב כפול מהשכר למתחילים בתחום.

 


מכללות הסבת אקדמאים להוראה לימודי ערב

 

  • מכללת גורדון לחינוך (חיפה) - מכללת גורדון, הממוקמת בחיפה, עורכת תכניות הסבת אקדמאים להוראה שנפתחות בסמסטר אביב ומתקיימות במקרים מסוימים בשעות הערב. לרוב השיעורים נערכים ביומיים במהלך השבוע ובימי שישי. תכניות אלה כוללות הסבת אקדמאים לחינוך לגיל הרך, הסבת אקדמאים להוראת אנגלית, הסבת אקדמאים להוראת מדעים, הסבת אקדמאים לחינוך המיוחד או הסבת אקדמאים להוראת מתמטיקה.

 

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על הסבה להוראה לימודי ערב?

רוצה לדעת יותר על הסבה להוראה לימודי ערב?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
שאלות הגולשים בנושא
לימודי ערב - הסבת אקדמאים לתעודת הוראה
לימודי ערב הסבה מקצועית להוראה
הסבת אקדמאים להוראה בערבית
הסבת אקדמאים להוראה - מכללות עם מסלול ערב
איפה יש לימודי ערב בהסבת אקדמאים להוראה?
לימודי ערב - הסבת להוראה ולתואר שני בהוראה
מסלול ערב להסבת אקדמאים לתעודת הוראה