רוצה פרטים על לימודים בתחום?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

משכורת משרד החינוך - טבלאות שכר משרד החינוך

רוצה לדעת על משכורת משרד החינוך? אנחנו רוצים לעזור לך!

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות, לרבות איפה אפשר ללמוד, תנאי קבלה למסלולים השונים, מלגות, מה העלויות ועוד. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל89% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


משכורות משרד החינוך


מורים ואנשי הוראה אשר עובדים במערכת החינוך הציבורית מקבלים את שכרם ממשרד החינוך. ישנם מגוון של גורמים אשר משפיעים על משכורות של מורים, החל מסוג ההסמכה האקדמית שבידיהם, שנות הוותק שהם צוברים במקצוע, דרגת ההסמכה שלהם וגורמים נוספים רבים. בידיהם של מורים יש דרכים רבות להעלות את רמת השכר שלהם, לרוב לאחר צבירת וותק של מספר שנים במערכת.


לאחרונה, עם החלת רפורמת "אופק חדש" ורפורמת "עוז לתמורה" למערכת החינוך העל יסודית חלו תמורות משמעותיות בשכרם של המורים, שעלה באופן ניכר לעומת השכר שהיה נהוג בעבר. רפורמות אלה גם עיגנו את גמולי המורים ואת ההטבות שהם זכאים אליהן עם ההתפתחות המקצועית שלהם והעלות את אחוזי הגמול שמקבלים אנשי הוראה בתפקידים השונים.

 

במשרד החינוך מדווחים היום על מחסור במורים בתחומי לימוד רבים וכך מעודדים רבים לפנות לתחום החינוך וההוראה. בעקבות רפורמות ארציות להעלאת רמת מקצועות המתמטיקה והאנגלית בבתי הספר העל יסודיים, שמים במשרד החינוך דגש על הכשרת מורים לענפים אלה, וכן על הסבתם של אקדמאים מוכשרים להוראה. במסלולים מועדפים אלה יכולים אנשי ההוראה לזכות לרמות שכר גבוהות וכן למענקים שונים על הצטרפותם למערכת החינוך.

 

משרד החינוך ומשרד האוצר חתמו על הסכם שכר חדש עם הסתדרות המורים בחודש אוגוסט 2022. על פי ההסכמות החדשות, תחול עלייה בשכר המורים. שכר מורה מתחיל במשרה מלאה יעלה ל – 9,000 שקלים. לאחר 3 שנות העסקה, יוענק מענק התמדה בגובה 10,000 שקלים. שכרם של מורים ותיקים יעלה גם הוא, בסכום של כ – 1,100 שקלים. כמו כן, שכר מנהלי בתי ספר מתחילים יעלה ל – 19,000 שקלים.


הסכמות נוספות שנכללות בהסכם החדש קובעות כי יינתן עידוד מצוינות למורים, במסגרת סל גמולי בגין לקיחה של תפקידים נוספים וביצוע יוזמות. גובה הגמול צפוי לעמוד על 400 – 1,000 שקלים.


שימו לב, נתוני השכר יכולים להשתנות מעת לעת. כל המסתמכים על המידע המוצג באתר זה לגבי משכורות עושים זאת על אחריותם האישית בלבד.

 


משכורות משרד החינוך מורים


מורים זכאים לתוספות ולגמולי שכר עם צבירת וותק מקצועי במערכת החינוך. כמו כן, הם יכולים ללמוד בקורסים בחינוך וכן בתכניות הכשרה ייעודיות אשר מאפשרות להם להעלות את דרגת ההסמכה שלהם, מה שמסייע להעלות את השכר.


בהתאם להסכם החדש שנחתם עם ארגון המורים ועם משרד החינוך, שכר מורים שפועלים בחטיבות עליונות, בתחילת דרכם המקצועית, עומד על כ - 8,000 שקלים, והם זכאים למענקים שונים. חלק מענקים ותוספות אלה מוענק בפעימות. גם תקרת גמולי ההשתלמות עלתה במסגרת הסכם זה. על פי ההסכם שנחתם בשנת 2022, שכר מורים מתחילים צפוי לעלות לסכום של 9,000 שקלים.


בבתי ספר על יסודיים שבהם פועלות חטיבת ביניים וחטיבה עליונה באותו סמל מוסד מתקיימים הסדרים של שאילת מורים, בשם "איחוד משכורות". הסכם זה תקף לעובדים קבועים במשרד החינוך, בהיקף של לפחות שליש משרה בחטיבת ביניים וחצי משרה בחטיבה העליונה.

 

תפקיד שכר חודשי נטו 0 - 3 שנים ניסיון שכר חודשי נטו 3 - 5 שנים ניסיון שכר חודשי נטו 5 שנים ומעלה ניסיון
מורה 5,000 - 6,000 שקלים לחודש 6,000 - 6,500 שקלים לחודש 7,000 - 10,000 שקלים לחודש
מורה בחינוך העל יסודי 6,500 - 7,000 שקלים לחודש 7,500 - 8,000 שקלים לחודש 9,000 - 10,000 שקלים לחודש
סגן מנהל לא רלבנטי 9,200 - 11,000 שקלים לחודש לא פורט
מנהל בית ספר לא רלבנטי לא רלבנטי 12,000 - 19,000 שקלים לחודש


משכורות משרד החינוך אופק חדש


שכרם של מורים במסגרת רפורמת אופק חדש משתנה בהתאם לרקע האקדמי שלהם ולהסמכתם, וכן לפי שכבת הגיל בו הם מלמדים. כיאה לשכר עובדי מדינה, רמות השכר משתנות בין מורים עם תואר ראשון למורים בעלי תואר שני, מורים המלמדים בבית ספר יסודי ומורים המלמדים בבתי ספר על יסודיים. גם הוותק שצוברים אנשי ההוראה במסלול שלהם משפיע על רמות השכר.

 

יש לציין כי בעלי תפקידים שונים במערכת, כגון יועצים חינוכיים, זכאים לרמות שכר דומות ובדומה למורים רמות התגמול שלהם תלויות בוותק, דרגה מקצועית ועוד. כך למשל שכר יועץ חינוכי נחשב גבוה מעט יותר משכר מורים, שכן אנשי מקצוע אלה הם לרוב בעלי תואר שני ומעלה.

 

תפקיד שכר חודשי נטו 0 - 3 שנים ניסיון שכר חודשי נטו 3 - 5 שנים ניסיון שכר חודשי נטו 5 שנים ומעלה ניסיון
מורה עם תואר ראשון באופק חדש 5,800 - 6,500 שקלים לחודש 6,000 - 8,000 שקלים לחודש 6,200 עד 9,000 שקלים לחודש
מורה עם תואר שני באופק חדש 6,000 - 7,000 שקלים לחודש 6,500 - 8,000 שקלים לחודש 7,000 - 10,000 שקלים לחודש
מורה בכיר באופק חדש 4,350 - 4,530 שקלים לחודש 4,620 - 4,710 שקלים לחודש

4,800 - 6,500 שקלים לחודש

 

משכורות משרד החינוך גננת


גננות שעובדות במסגרת תכנית אופק חדש מקבלות שכר אשר מורכב משכר בסיס משולב, גמול תפקיד ותשלומים עבור שעות נוספות. מנהלי ומנהלות גנים זכאים לגמול ניהול, שנקבע על פי שנות הוותק והדרגה. גננות עם וותק ניהולי של עד חמש שנים זכאיות לגמול ניהול של כ - 17%, גננות מנהלות עם ותק ניהול של 6 - 10 שנים מקבלות גמול ניהול של 20% ומנהלות גנים שברשותן מעל 10 שנות וותק מקבלות 21 אחוזי גמול ניהול.


כמו כן, גננות שמשדרגות את הידע האקדמי שברשותן יכולות להעלות את רמות השכר. גננות שברשותן תואר שני בחינוך מקבלות שכר שגבוה ב - 5% בערך משכר של גננות בעלות תואר ראשון בלבד עקב תוספת שכר לתואר שני. גננות שמשלימות תואר שלישי בחינוך מקבלות רכיב שכר נוסף.


יחד עם זאת, שכרן של גננות עדיין נמוך מזה של מורים במערכת החינוך היסודי או העל יסודי. עם זאת, נראות לאחרונה מגמות במשרד החינוך על טיפוח תחום החינוך לגיל הרך וכך אנו צפויים לראות בשנים הקרובות רפורמות בשכבת גיל זו, שעשויה לבוא לידי ביטוי גם בפן השכר.

 

במסגרת הסכם השכר משנת 2022 בין הסתדרות המורים ומשרד החינוך והאוצר, חלו שינויים בגמול למחנכות ולמנהלות גני ילדים. הגמול לניהול גן לא יפחת מ – 1,500 שקלים. כמו כן, הוחלט להוסיף גמול למנהלות גנים המשלבות ילדים עם צרכים מיוחדים.

 

 

תפקיד שכר חודשי נטו - ניסיון 0 - 3 שנים שכר חודשי נטו ניסיון 3 - 5 שנים שכר חודשי נטו ניסיון 5 שנים ומעלה
גננת מוסמכת
4,700 - 5,000 שקלים לחודש 5,500 - 6,000 שקלים לחודש לא פורט
סייעת לגננת (בדרגה 4) 5,400 - 4,650 שלים לחודש 5,500 - 6,000 שקלים לחודש לא פורט
סייעת חינוך מיוחד 2,500 - 4,500 שקלים לחודש 3,000 - 6,500 שקלים לחודש לא פורט


משכורות משרד החינוך חינוך מיוחד


במסגרת תכנית אופק חדש, זכאים מורים בחינוך המיוחד לגמול גבוה מאשר בעבר. מורים אשר מלמדים בכיתות חינוך מיוחד בבתי ספר רגילים מקבלים גמול של כ - 14% אם הם בעלי הסמכה לחינוך מיוחד, ואם הם אינם בעלי הסמכה לחינוך מיוחד הם זכאים ל - 8.5% גמול.


בדומה לעמיתיהם שמלמדים במערכת החינוך הרגילה, גם מורים בחינוך המיוחד יכולים להעלות את רמות השכר עם צבירת וותק וכן לאחר מעבר של קורסים והשתלמויות שייעודיים להם. מורים בחינוך המיוחד משתכרים בין 5,000 - 6,000 שקלים למורים מתחילים, עם צבירת שנות ניסיון שכרם עולה והם יכולים להגיע גם למעל 10,000 שקלים לחודש.

 

משכורות משרד החינוך טופס 101


טופס 101 הוא מסמך לצורכי מס המשמש מעיין כרטיס המאגד את כל פרטי העובד ומסדיר גם את פרטיו בנושא המס. מורים נדרשים למלא טופס 101 בתחילת כל שנת מס, כאשר מורים שאינם מגישים את הטופס בהתאם צפויים לניכוי מירבי של שיעור המס מן השכר. את הטופס ממלאים עובדי ההוראה באופן מקוון. גם עובדות הוראה שחוזרות מחופשת לידה ועובדים חדשים שנקלטים במערכת נדרשים למלא טופס זה.

 

צפיה בתלושי שכר טופס 106 משרד החינוך


טופס 106 מרכז פרטי שכר עבור שנת מס, כאשר מורים ואנשי הוראה יכולים לצפות בטופס זה באתר משרד החינוך. כמו כן, הטפסים נשלחים על ידי משרד החינוך בדואר במהלך השנה, בחודש מרץ. מורים שמעוניינים לצפות בטפסי 106 ישנים יותר (שהופקו לפני שנת 2009) נדרשים לשלוח פנייה מקוונת מסודרת בנושא, הטופס מתקבל בדואר לאחר הטיפול בפניה.


תלושי שכר מורים


תלושי השכר של עובדי משרד החינוך, המוענקים להם מדי חודש, מורכבים משני חלקים, הראשון מאגד את הפרטים האישיים שלהם, את נתוני המס ואת היקף ההעסקה שלהם במערכת החינוך. חלקו השני של התלוש מרכז את כל הנתונים הכספיים, בהתאם לנתונים האישיים ולהיקף המשרה של אותם מורים. ניכויים שונים מבוצעים על הסכום ברוטו בהתאם לגמל העובדים ולגורמים נוספים.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודים בתחום?

רוצה פרטים על לימודים בתחום?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד בתחום
שאלות הגולשים בנושא
פתיחת משפחתון-לימודי חינוך
לימודי חינוך - מה שואלים בראיון הקבלה?
הסבת אקדמאים להוראה - מלגה
האם בית המורה בבני ברק מוכר ללימודי חינוך?
לימודי חינוך מיוחד במסגרת חרדית
מלגה- תואר שני בחינוך
ועדת קבלה ללימודי חינוך היסודי