לימודי הוראת ביולוגיה תל חי - קמפוס חדשנות בחינוך ובהוראה

שירות אישי - צור קשר
לימודי הוראת ביולוגיה תל חי - קמפוס חדשנות בחינוך ובהוראה

לימודי חינוך ותעודת הוראה בביולוגיה בתל חי - קמפוס חדשנות בחינוך ובהוראה ( לשעבר אוהלו )

 

אחד מתחומי הידע הנלמדים בתל חי - קמפוס חדשנות בחינוך ובהוראה (לשעבר מכללת אוהלו) הוא הוראת ביולוגיה. במסלול זה ניתן לרכוש את הבסיס להבנה של מגמות עתידיות בעולם הרפואה והבריאות, הביוטכנולוגיה, הסביבה, האנרגיה המתחדשת וענפים נוספים. בחוג שואפים להכשיר את הבוגרים להבנה מעמיקה בביולוגיה ובמקביל לאהבת החקר והיכרות קרובה עם הענף.


בסיום לימודי הוראת ביולוגיה הבוגרים יכולים להשתלב במגוון אפיקים במגזר הציבורי, הפרטי והקהילתי. בתואר משולבת הכשרה מעשית בהיקף של 30%, מה שמאפשר לסטודנטים לצבור ניסיון ויכול לסייע להם לרכוש יתרון בצאתם לשוק העבודה. הבוגרים משתלבים במערכת החינוך הפורמלית והבלתי פורמלית וכן במסגרות נוספות בקהילה, כגון בעמותות, במתנ"סים, בפנימיות, בבתי ספר של החינוך הדמוקרטי והאנתרופוסופי ובתפקידי רכזים חברתיים. כמו כן, הידע הנרכש יכול לסייע להמשך הדרך למקצועות טיפוליים כגון טיפול בעזרת בעלי חיים או אמנות, לאחר ביצוע ההכשרות הנוספות הנדרשות לשם כך.

 

תכנית הלימודים


במסגרת לימודי חינוך לתעודה במסלול זה, הסטודנטים מעמיקים בתחומי הביולוגיה וההוראה, מרחיבים את הידע שברשותם ומפתחים אהבה למדעים תוך בנייה של מיומנויות הבנה וחקר. בחוג מושם דגש על חשיבה מחקרית והיכרות עם טכנולוגיות חדשות דרך ביצוע של פרויקטים שונם ועבודה במעבדות. בחוג מתקיימים לימודים במתחם בשם "ביופליה" שמותאם ללמידה מתקרית וללמידה מבוססת פרויקטים. כך הסטודנטים נחשפים למגוון תחומי מדע ומתכוננים לקראת ההשתלבות במערכת החינוך כמורי הביולוגיה של העתיד.

 

מתכונת הלימוד


היקפם של הלימודים הוא ארבע שנים, זוהי התמחות הנלמדת במסגרת לימודי החינוך במסלול העל יסודי. הסטודנטים לוקחים חלק בשיעורים עיוניים ובמקביל משולבת בתואר התנסות מעשית בהיקף של 30%.


הסטודנטים לוקחים חלק בלימודים עיוניים ומעשיים, המשלבים למידה מבוססת פרויקטים, סיורים לימודיים, מעבדות מדעים, תרגילים לפיתוח החשיבה המחקרית והתנסויות נוספות דרכן מכירים טכנולוגיות עדכניות ומפתחים את מיומנויות ההוראה.

 

על מוסד הלימוד


הקמפוס לחדשנות בחינוך ובהוראה ממוקם בקצרין שבגולן, מתקיימים בו לימודי חינוך במגוון של חוגים אקדמיים ובהם לימודי חינוך מתמטי, הוראת מדעים לבית הספר היסודי, הוראת חינוך גופני, הוראת אנגלית, הוראת לשון עברית, חינוך מיוחד, חינוך לגיל הרך ועוד. כמו כן בכל המסלולים פועלת תכנית המצטיינים בהוראה, תכנית רג"ב, שבה ניתן להשלים תואר בפרק זמן מקוצר. בוגרים המעוניינים בכך יכולים להמשיך גם לתואר שני במגוון של מסלולים המתקיימים בקמפוס.


במוסד הלימוד מושם דגש על חדשנות בהוראה ועל התנסות מעשית. פועלות בו מעבדות מדעים ובהן ציוד מתקדם, מתחם ללימוד מדעים, ביולוגיה וטבע תוך התנסות בפרויקטים וכן מעבדות לחקר האימון והספורט. דרך ההתנסות המעשית הסטודנטים יכולים להכיר את התחום הנלמד מעבר לתיאוריה ולרכוש ידע פרקטי שיכול להקנות להם יתרון בהמשך דרכם כמורים ואנשי חינוך.

 

תעודה


בוגרי החוג שעומדים בכל הדרישות זכאים לקבל ארבע תעודות. הם מקבלים תואר ראשון B.Ed. בחינוך, תעודת הוראת ביולוגיה, תעודת "רכז תו ירוק בבתי ספר" ותעודת "רכז גינות קהילתיות".


תעודת רכז תו ירוק בבתי ספר: הסטודנטים לומדים בקורס להסמכה לתפקיד ומכירים את עקרונות בית הספר הירוק. בעלי התעודה יכולים להוביל תהליכים ירוקים בבתי ספר, כאשר ההסמכה מעידה על הכרה בחינוך סביבתי במוסד החינוכי ונוגעת לדרכים שבהם בתי ספר יכולים לערוך פעילות סביבתית במסגרות הקיימות.


תעודת רכז גינות קהילתיות: בעלי תעודה זו יכולים להוביל הקמה של גינות בקהילה שבה הם מלמדים או מתגוררים. גינות אלה מהוות מרכיב חשוב במרחב הירוק וביכולתן לתרום לפעילות החינוכית והחברתית ולשפר את איכות החיים, מסיבה זו בערים ויישובים רבים בארץ כיום נערכת פעילות להקמתן של גינות קהילתיות.

 

עוד מסלולי לימוד - תל חי - קמפוס חדשנות בחינוך ובהוראה (לשעבר אוהלו)