הסבת אקדמאים להוראת מתמטיקה במכללת הרצוג לדתיים

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודים לדתיים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על הרצוג - הסבה להוראת מתמטיקה דתי.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


הסבת אקדמאים להוראת מתמטיקה לציבור הדתי במכללת הרצוג לחינוך


ללמד מתמטיקה בעידן החדש


שיעורי המתמטיקה בתיכון זכורים בעיני רבים כמורכבים ומאתגרים, אך בעיני רבים אחרים כחוויה מרתקת ומעשירה במיוחד. מי שאחראיים לא אחת על הטמעת אהבת המתמטיקה בקרב נערים ונערות הם המורים, שיכולים להפוך שיעור פשוט לחוויה אינטראקטיבית, מסקרנת ורב גונית.


בתכנית להסבת אקדמאים להוראת מתמטיקה שמתקיימת במכללה האקדמית הרצוג לחינוך, יכולים בעלי תארים מעולם המתמטיקה והמדעים ומעוד שלל תחומי לקבל את ההכשרה הדרושה להשתלבות כמורים בבתי ספר על יסודיים. זוהי תכנית לימודים לדתיים, אשר מותאמת במיוחד לסטודנטים ולסטודנטיות מהמגזר הדתי ושמה דגש על צורכיהם של תלמידים במערכת החינוך הממלכתית דתית.


תכנית הלימודים


הסטודנטים במסלול זה מקבלים את כל הגלים הפדגוגיים והדידקטיים שנדרשים להוראת מתמטיקה בחטיבות ביניים. המורים לעתיד לומדים על דרכים להתמודדות עם בעיות דידקטיות ומקצועיות והם בוחנים כיצד להתאים את דרכי ההוראה לצורכים של התלמידים בכיתה. נוסף על הרחבת הידע שלהם בתחום החינוך, הם גם מעמיקים את ההבנה שלהם בתחומים מרכזיים במתמטיקה ובתולדותיה. כמו כן, הם דנים בדרכים בהן ניתן לשלב ולהטמיע טכנולוגיות לימוד בסביבה מתוקשבת, להעשרה של שיעורי המתמטיקה ולהפיכתם למשמעותיים ומסקרנים יותר עבור התלמידים.


מתכונת הלימוד


היקפה של התכנית להסבת אקדמאים להוראה נע בין שנה לשנתיים, הוא נקבע על פי הרקע הקודם של האקדמאים כאשר לרוב בוגרי לימודי מתמטיקה או תחומים מדעיים קרובים יכולים ללמוד בתכנית מקוצרת. שיעורים מתקיימים בהפרדה בין נשים לגברים, בימים נפרדים במהלך השבוע.


הסטודנטים לוקחים חלק בקורסים עיוניים בתחום החינוך ובתחום המתמטיקה וכן משתתפים בסיורים לימודיים, בימי עין ובסדנאות שונות. הם גם משתתפים בהתנסות מעשית בהוראה בה הם מתרגלים את כישורי ההוראה בבתי ספר. המכללה מציעה גם תכנית מיוחדת להסבת אקדמאים להוראת מתמטיקה ברמת 5 יחידות לימוד לבגרות, בשם "תכנית קרן טראמפ".


נושאי הלימוד

 

 • תולדות המתמטיקה
 • תורת הגבולות
 • גיאומטריה של המרחב
 • תורת הקבוצות
 • הוראת נושאים באנליזה
 • אלגברה לינארית
 • סטטיסטיקה למתמטיקאים
 • אלגברה וקטורית
 • הוראה מתקנת במתמטיקה
 • פונקציות מרוכבות    
 • שילוב כלים טכנולוגיים בהוראת מתמטיקה    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


במכללת הרצוג מתקיימות מגוון של תכניות לימודים לדתיים בתחום החינוך. במסגרת מסלולי ההסבה להוראה לדתיים, אפשר ללמוד גם בתכנית הסבת אקדמאים להוראת אנגלית, הסבת אקדמאים להוראת מדעי הטבע, הסבת אקדמאים להוראת תנ"ך, הסבת אקדמאים להוראת לשון, הסבת אקדמאים להוראת ארץ ישראל, הסבת אקדמאי לחינוך המיוחד ומסלולים נוספים. במכללה מעניקים מלגות לימוד לסטודנטים, לפי קריטריונים שונים, כדי לסייע בתשלום שכר הלימוד.


תנאי קבלה


מועמדים שברצונם להתקבל למסלול זה נדרשים להיות בוגרי תואר ראשון ממוסד מוכר על ידי המל"ג, הממוצע ציונים של לפחות 75. בוגרי לימודי מדעים מדויקים, לימודי מדעי החיים או לימודי מדעי הטבע יכולים להתקבל על סמך ממוצע 70 ומעלה. כמו כן, יש לעבור ראיון קבלה.


תעודה


הבוגרים זכאים לקבל תעודת הוראה מטעם מכללת הרצוג לחינוך. כדי לקבל את הרישיון להוראה על ידי משרד החינוך, יש צורך להשלים שנה של סטאז' (התמחות מעשית) בבתי ספר וכן לעמוד בחובות נוספים שמציב משרד החינוך.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית הרצוג

עוד מסלולי לימוד - מכללת יעקב הרצוג

כלים שיעזרו לך לבחור