השלמה מטכנאי להנדסאי במכללת אתגר

השלמה מטכנאי להנדסאי במכללת אתגר

השלמה מטכנאי להנדסאי במכללת אתגר


מכללת אתגר מציעה מסלול השלמה מטכנאי להנדסאי. מסלול זה מאפשר השלמה מתעודת טכנאי מוסמך לתעודת הנדסאי, המוכרת על ידי מה"ט (המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ובמדע, שהינו הגוף האחראי על הסמכת הנדסאים וטכנאים בישראל). הלימודים מתקיימים במסלול המתאים גם לאנשים עובדים, ויכולים ללמוד בו גם טכנאים שעובדים במקומות התעסוקה כבר שנים רבות, וברצונם לשפר את המיומנויות המקצועיות ולרכוש הסמכה מתקדמת יותר.

 

למי מיועדים הלימודים?


הלימודים בתכנית ההשלמה מטכנאי להנדסאי מתאימים לבעלי דיפלומת טכנאי מוסמך, אשר מעוניינים בהרחבת הידע ותחומי הסמכות המקצועית, וברצונם לקבל תעודת הנדסאי המוכרת על ידי מה"ט.

 

מה לומדים?


במכללת אתגר, מאפשרים השלמה מטכנאי להנדסאי במגמות הבאות:

  • תעשייה וניהול.
  • חשמל.
  • מכונות.


הנושאים הנלמדים משתנים ממגמה למגמה. כמו כן, בכל מגמה, יש לעבור שני מבחנים ממשלתיים מטעם מה"ט. נוסף על כך, בכל מגמה על התלמידים לבצע פרויקט גמר, שהינו הרחבת הפרויקט מלימודי הטכנאי.

 

  • מכונות - במגמת הנדסאי מכונות, נלמדים הנושאים: הידראוליקה, תהליכי ייצור, גרפיקה הנדסית, רובוטיקה, מתקנים, תיכון מכני. יש לעבור שני מבחני מה"ט.
  • תעשייה וניהול - הסטודנטים במגמת הנדסאי תעשייה וניהול לומדים את הנושאים הבאים: ניהול ייצור, מדידות עבודה, רכש ומחסנים, חקר ביצועים, תכנון ליניארי, בקרת איכות, שילוח בין לאומי. על הסטודנטים לעבור שני מבחני מה"ט.
  • חשמל - במהלך ההשלמה במגמת הנדסאי חשמל, יש ללמוד את הנושאים הבאים: מתקנים ומערכות הספק, תוכנה לשרטוט ממוחשב, מערכות אלקטרוניות פיקוד ובקרה, מעבדות חשמל. יש לעבור שני מבחנים מטעם מה"ט.

 

מהן אפשרויות התעסוקה?


קידום ההסמכה המקצועית יכול לסייע לבוגרים להצעיד קדימה את הקריירה, וכך להשתלב בתפקידים מבוקשים בתעשייה. בהתאם למגמת הלימוד הנבחרת, ניתן להשתלב בתפקידי אחזקה, ניהול, ותכנון במפעלים, בחברות ציבוריות וממשלתיות, בחברות הייטק, ובמסגרות נוספות במשק. בשוק העבודה הישראלי קיימת דרישה רבה לבעלי הסמכה טכנולוגית, אשר פותחת מגוון הזדמנויות בפני הבוגרים בתום לימודיהם. בעידן הטכנולוגי של היום, מעסיקים דורשים מעובדיהם להמשיך ולקדם את הידע ואת המיומנויות שברשותם, ולהתאים אותם לצורכי השוק העדכניים. דרך השלמת הידע לדרגת הנדסאי, ניתן להתאים את המיומנויות לצורכי הארגון, ולדרישות השוק.

 

אודות מוסד הלימוד


מכללת אתגר להכשרה טכנולוגית נוסדה בשנת 1972, ומפעילה מסלולים מגוונים ללימודי הנדסאי, ללימודי טכנאי, וקורסים לתעודה. מוסד הלימוד מהווה יחידת סמך של הסתדרות ההנדסאים והטכנאים, הפועלת לקידום המעמד המקצועי של העוסקים במקצועות הטכנולוגיים בישראל. במכללת אתגר שואפים להקנות השכלה טכנולוגית מכוונת תעשייה, אשר תתרום להשתלבותם של הבוגרים במקצועות טכנולוגיים מבוקשים, באופן המותאם לצורכי השוק ותוך עדכון נושאי הלימוד באופן שוטף בהתאם להתפתחויות האחרונות בשטח. לרשת המכללות שלוחות בערים הבאות: תל אביב, ירושלים, באר שבע, חיפה.

עוד מסלולי לימוד - מכללת אתגר