קורס ממונה בטיחות במכללת אתגר חיפה

שירות אישי - צור קשר
קורס ממונה בטיחות במכללת אתגר חיפה

קורס ממונה בטיחות בעבודה - מכללת אתגר חיפה

 

בארגוני תעשייה, במפעלים ובחברות עסקיות עולה המודעות לתחום הגהות התעסוקתית, שכן לפי דרישות החוק, חברות המעסיקות מעל חמישים עובדים נדרשות להעסיק ממונה בטיחות לעבודה כדי לפקח על ניהול סיכוני הבטיחות. כל אלה הביאו לעלייה בביקוש לממוני בטיחות בעבודה, שיכולים לסייע לארגון לספק תנאים בטוחים לעבודה עבור העובדים.


במכללת אתגר חיפה מתקיים קורס ממונה בטיחות, המכשיר ממוני בטיחות לעבודה בפיקוח משרד העבודה. מסלול זה מתאים לטכנאים מוסמכים, להנדסאים ולמהנדסים והוא מאפשר להם להרחיב את אפשרויות התעסוקה ואת תחומי האחריות שלהם במקומות העבודה שלהם, דרך התקדמות לתפקידי ממונה בטיחות.

 


מה לומדים?


הקורס מקנה כלים והסמכה להנהגת סביבת עבודה בטוחה, באמצעות זיהוי גורמי סיכון, והתמודדות יעילה עמם. הקורס מתמקד בתהליכי הכנת תכנית בטיחות מפעלית וביצוע סקרי סיכונים. כמו כן. תכנית זו נדרשת להסמכת ארגונים ומפעלים לעמידה בתקני הבטיחות ואיכות הסביבה.

 

במהלך לימודיהם, בוחנים המשתתפים כיצד לאפיין גורמי סיכון מרכזיים בסביבת העבודה, וכיצד להעריך את צורכי הבטיחות הארגוניים, תוך היכרות עם אמצעי בטיחות הכרחיים ואופן השימוש בהם. כמו כן, נלמדים תהליכי הדרכתם של צוותי עובדים במפעלים ובארגונים לקידום התנהגות נכונה ובטוחה.

 

מתכונת הלימוד


היקפו של הקורס כ - 330 שעות כולל פרויקט גמר. התכנית כוללת תרגולים מעשיים להתנסות בתהליכי ניהול וארגון הבטיחות. כמו כן, חלקו האחרון של הקורס מוקדש לשעות עבודה מעשית מחוץ למסגרת שעות הקורס הפרונטליות. העבודה המעשית נערכת במקומות העבודה של המשתתפים והיא מאפשרת להם לתרגל בשטח את העקרונות הנלמדים.

 

נושאי הלימוד

 • הדרכת צוותי עובדים.
 • אמצעי בטיחות הכרחיים.
 • תכנון תכנית בטיחות מפעלית.
 • הערכת צורכי בטיחות ארגוניים.
 • אפיון גורמי סיכון בסביבת העבודה.
 • התמודדות בזמן אמת עם אירועי בטיחות.
 • ועוד.
   

מהם תנאי הקבלה?

 

תנאי הקבלה הינם:

 • טכנאים או הנדסאים בעלי וותק של לפחות שלוש שנים במקצועם.
 • בעלי תואר אקדמי בתחומי מדעי הטבע ומדעי החיים, בעלי וותק של לפחות שנתיים במקצועם.
 • מהנדסים, בעלי וותק של לפחות שנתיים במקצועם.
 • המועמדים לקורס נדרשים לעבור ועדת קבלה של נציגי האגף לפיקוח.


איזו תעודה מקבלים?


למשתתפים המשלימים בהצלחה את כל חובות הקורס מוענקות שתי תעודות. הם זכאים לתעודת גמר המוענקת על ידי משרד העבודה, המאפשרת עבודה בארגונים כממוני בטיחות. כמו כן, ניתנת לבוגרים תעודת גמר מטעם מכללת אתגר.


מהן אפשרויות התעסוקה?


הידע הנרכש בקורס זה יכול לשמש טכנאים, הנדסאים, ומהנדסים לצורך קידום הקריירה והרחבת תחומי הסמכות במסגרת תפקידם. לתפקיד זה חשיבות רבה בכל ארגון או מפעל, והביקוש לו רב במגוון מגזרים ותחומים במשק ובתעשייה.

 

על מוסד הלימוד


שלוחת חיפה של מכללת אתגר לטכנולוגיה והנדסה עורכת עוד מגוון תכניות ללימודי תעודה, להכשרת טכנאים וללימודי הנדסאים. לימודי התעודה הנוספים במכללה מתמקדים במקצועות כגון חשבונאות, מינהל, בטיחות, ועוד. כמו כן, ניתן ללמוד בקורס טכנאי תעשייה וניהול, קורס טכנאי מכונות, טכנאי תוכנה, וקורס טכנאי חשמל המוכרים על ידי מה"ט ומעניקים לתלמידים דיפלומת טכנאי מוסמך. לימודי ההנדסאים במכללה זו כוללים לימודי הנדסאי חשמל, לימודי הנדסאי בניין (אזרחי), לימודי הנדסאי תעשייה וניהול ולימודי הנדסאי מכונות.

עוד מסלולי לימוד - מכללת אתגר