הנדסאי בניין לימודי ערב במכללת אתגר

שירות אישי - צור קשר
הנדסאי בניין לימודי ערב במכללת אתגר

הנדסאי בניין לימודי ערב - מכללת אתגר


במכללת אתגר מתקיימים לימודי הנדסאי בניין במסלול לימודי ערב, המסלול נערך בפיקוח ובהסמכת מה"ט – המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ובמדע. לימודים אלו מותאמים במיוחד לאנשים עובדים.


לימודי ההנדסאים במסלול זה מתאימים במיוחד לבעלי נטייה טכנולוגית, המתעניינים בניהול ובתכנון של פרויקטים, שברצונם לרכוש את הידע והכלים להשתלבות בקריירה בתחום זה, במקביל לעבודה במשרה מלאה. המסלול יכול להתאים גם לחיילים הזמינים ללימודים רק בשעות הערב, וכן להורים לילדים שברצונם לשלב את הלימודים עם שגרת חייהם.

 

מה לומדים?


חשוב להדגיש כי התוכן הנלמד במסלול לימודי ערב להנדסאי בניין זהה לתוכן הנלמד במסלול היום, וההבדל העיקרי בין המסלולים הינו בשעות הלימוד. המסלול כולל לימודי בסיס, וכן קורסים מתקדמים בנושאים הבאים:

  • חומרי בניין.
  • כלכלת בינוי.
  • ארגון אתר וניהולו.
  • תכנון קונסטרוקציות פלדה ובטון.
  • תכנון תשתיות והוצאתן אל הפועל.

 

כמה זמן לומדים?


היקף לימודי הערב להנדסאים במגמה זו הינו שלוש שנים, הלימודים כוללים שישה סמסטרים ומתקיימים חמש פעמים בשבוע. בימי ו' יתקיימו לימודים בהתאם לצורך, באותו יום ייערכו תגבורים ומרתונים מרוכזים לפני מבחנים.

 

 

מהם תנאי הקבלה?


יש לעמוד באחד מתנאי הקבלה הבאים:

  • מתחת לגיל 35: נדרשת בגרות מלאה, או בגרות חלקית הכוללת ציון חיובי במקצועות: מתמטיקה ואנגלית ברמת 3 יחידות לימוד, ועברית ברמת 2 יחידות לימוד.
  • מעל גיל 35: 12 שנות לימוד, או – השכלה מקבילה בחו"ל המוכרת על ידי משרד החינוך.
  • תעודת גמר המכינה הטכנולוגית: מועמדים בעלי תעודת גמר מטעם המכינה הטכנולוגית להנדסאים או לטכנאים.

 

איזו תעודה מקבלים?


בתום לימודיהם זכאים הסטודנטים לקבל תעודת הנדסאי מטעם מה"ט.

 

מהן אפשרויות התעסוקה?


כהנדסאי בניין מדופלמים, יכולים בוגרי המגמה להשתלב במגוון תפקידים משמעותיים בתעשיית הבנייה הישראלית, הן כשכירים והן כעצמאיים. בין התפקידים שאותם ניתן למלא נכללים מפקחים, אחראיים על הבטיחות, מנהלי עבודה, ועוד (חשוב לציין כי בחלק מן התפקידים יש צורך בתעודת מקצוע נוספת).


בעידן של תמורות בשוק העבודה, המקצועות הטכנולוגיים נחשבים יציבים וההערכות הן כי הם יישארו מבוקשים גם בעתיד, בניגוד למקצועות שצפויים "להיעלם" ממפת התעסוקה. במשק קיים צורך מתמיד במבנים למגורים ולמסחר וכן בתשתיות, מגמה זו צפויה להמשיך לייצר ביקוש בשוק הבנייה, גם בעתיד הקרוב. הלימודים מתאימים למעוניינים להשתלב במקצועות העתיד ולרכוש קריירה מבוקשת ומשמעותית.

 

אודות מוסד הלימוד


מכללת אתגר הינה מכללה טכנולוגית המציעה מסלולי הנדסאי וטכנאי המוכרים על ידי מה"ט. בין מגמות ההנדסאי הנוספות המתקיימות במכללה, ניתן למנות תוכנה, תעשייה וניהול, חשמל, ומכונות. קיים גם מסלול השלמה מטכנאי להנדסאי, המיועד לבעלי דיפלומת טכנאי מוסמך המעוניינים להצעיד קדימה את הקריירה. הלימודים הטכנולוגיים כוללים שילוב ידע עיוני עם תרגול מעשי, ולקראת סיומם עורכים פרויקט גמר שבו מיישמים בפועל את הכלים הנלמדים ומתנסים בפיתוח פתרונות לצורכי התעשייה.

עוד מסלולי לימוד - מכללת אתגר