לימודי הנדסאי תעשייה וניהול במכללת אתגר ירושלים

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי הנדסאי?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על אתגר ירושלים - הנדסאי תעשייה וניהול.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי הנדסאי תעשייה וניהול - מכללת אתגר ירושלים


המומחיות שמאחורי היעילות


מאחורי הצלחתם של ארגונים בתעשייה ניצבת שורה ארוכה של החלטות ופעולות. בין אנשי המקצוע שלוקחים חלק חשוב בשרשרת החלטות זו הם הנדסאי תעשייה וניהול. הם אחראיים על צוותי עובדים, על תכנון של פתרונות ליישום בפס הייצור ועל עוד מגוון רחב של תהליכים מרגע תכנון העבודה ועד להשלמתה.


מכללת אתגר ירושלים עורכת תכנית ללימודי הנדסאי תעשייה וניהול המוכרת על ידי מה"ט. המסלול מתמקד בתחום הלוגיסטיקה שנמצא בחוד החנית של התעשייה של היום. הכלים הנלמדים מסייעים לסטודנטים לקבל הכנה לתפקידי הנדסאים בתעשייה, שיש להם חלק מהותי וחשוב בתפקוד ארגונים ובהעלאת התפוקה שלהם.


הלימודים פותחים מגוון דלתות לתעסוקה בפני הבוגרים. הנדסאים בוגרי מסלול זה יכולים להשתלב במשרות ניהול מחסנים ומלאי, לשמש מנהלי פרויקטים ומנהלי רכש בארגונים גדולים וכן להשתלב בתפקידים נוספים בתעשייה הכבדה, בענפי הייצור, בתחום ההייטק ובארגונים עסקיים.

 

תכנית הלימודים


לימודי הנדסאי תעשייה וניהול מתקיימים בהתמחויות שונות והם חושפים את הסטודנטים למגוון היבטים בייצור, בלוגיסטיקה וברכש בתעשייה. הם עוסקים בשיטות למדידה ולייעול תהליכי עבודה, בגישות לניהול פרויקטים ובכלים לניהול ייצור, מחסנים ומערכי רכש ומלאי של ארגוני תעשייה.


הלימודים גם כוללים הכנה לקראת שלושה מבחני הגמר שעורך מה"ט להכשרת הנדסאים. בחינות אלה עוסקות בנושאים כגון ניהול ייצור, ניהול מחסנים ואחזקה וכלכלה תעשייתית.


מתכונת הלימוד


הלימודים נפרשים על פני כשנתיים, ניתן לבחור בין מסלול בוקר לתכנית לימודי ערב להנדסאים. המסלול משלב התנסות מעשית במעבדות המכללה וכן תרגולים ומרתונים מוגברים לקראת מבחנים. כמו כן, הסטודנטים עורכים פרויקט גמר שבו הם מדמים התמודדות עם מצבים מהעולם הארגוני ופיתוח של פתרונות מתקדמים. הפרויקט נערך בזוגות ובליווי של מנחה.


נושאי הלימוד


סטודנטים בתכנית זו לומדים על מגוון רחב של תחומים כגון:

 

  • ניהול פרויקטים
  • ניהול מחסן ומלאי
  • התנהגות ארגונית
  • תהליכי ניהול ייצור
  • מערכות טכנולוגיות   
  • סטטיסטיקה
  • אחזקה ורכש
  • מערכות ייצור
  • מדידת עבודה   
  • ועוד

 

על מוסד הלימוד


במכללת אתגר שלוחת ירושלים ניתן ללמוד בתכניות ללימודי טכנאים ובמסלולים להכשרת הנדסאים המוכרים על ידי מה"ט. כמו כן, המכללה מציעה לטכנאים מסלולי השלמה מטכנאי להנדסאי שדרכם הם יכולים לשדרג את הקריירה. בין התכניות שמתקיימות במכללה זו אפשר למצוא לימודי הנדסאי מכונות, קורס טכנאי תעשייה וניהול וקורס טכנאי מכונות.


מוסד הלימוד מפעיל קשרי גומלין עם שלל גורמים בתעשייה ובמסגרות ציבוריות כגון משרד העבודה, התאחדות התעשיינים והתאחדות בעלי המלאכה, במטרה לסייע לבוגרים בהשתלבותם בתעסוקה עם תום הכשרתם. תכניות הלימודים שנערכות במכללה זו מותאמות לדרישת מה"ט ולהתפתחויות עדכניות בתעשייה. הלימודים משלבים תכנים מעשיים שמטרתם לעזור לסטודנטים לצבור ידע וניסיון פרקטי ולהכיר מקרוב תהליכים וכלים מן התעשייה.


תנאי קבלה


תנאי הקבלה ללימודים תלויים בגילם של המועמדים. מי שגילם מעל 30 יכולים להתקבל על סמך הצגת אישור סיום 12 שנות לימוד במסגרת מוכרת על ידי משרד החינוך. עבור מועמדים מתחת לגיל שלושים, קיימת חובת הצגת תעודת בגרות מלאה או חלקית. בתעודת הבגרות נדרשים להיות המקצועות הבאים: בגרות במקצועות ההבעה העברית ברמת 2 יחידות לימוד, בגרות במתמטיקה ברמת 3 יחידות לימוד ובגרות באנגלית ברמת 3 יחידות לימוד.


תעודה


דיפלומת הנדסאי תעשייה וניהול מוענקת לסטודנטים שמשלימים את התכנית בהצלחה על ידי מה"ט - המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ובמדעים. הדיפלומה מוענקת למי שעומדים בכל חובותיהם, לרבות עמידה במבחנים פנימיים ובשלושת מבחנים חיצוניים והשלמה והגנה על פרויקט הגמר. דיפלומת ההנדסאים מאפשרת הצטרפות להסתדרות ההנדסאים וכן הרשמה למרשם ההנדסאים.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת אתגר להנדסה וטכנולוגיה

עוד מסלולי לימוד - מכללת אתגר

כלים שיעזרו לך לבחור