מכללת אתגר באר שבע

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי מכללות?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על מכללת אתגר באר שבע.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מכללת אתגר לטכנולוגיה והנדסה באר שבע


על מוסד הלימוד


מכללת אתגר באר שבע מתמקדת במקצועות ההנדסה והטכנולוגיה והיא מפעילה תכניות ללימודי הנדסאים ולהכשרת טכנאים. מוסד זה נוסד על ידי הסתדרות ההנדסאים והטכנאים לפני כארבעים שנה, גוף זה פועל לקידום המקצועות הטכנולוגיים בישראל ושואף לקדם את זכויותיהם ומעמדם המקצועי של הנדסאים וטכנאים. דרך מסלולי הלימוד הפועלים במכללה, שואפים בהסתדרות ההנדסאים להעניק לסטודנטים כלים פרקטיים להשתלבות בתעשייה וכך להכשיר דור של הנדסאים וטכנאים מיומנים שיוכלו לקדם את המשק הישראלי.


ההכשרות המתקיימות במכללת אתגר באר שבע מותאמות לגישות ולתהליכים עכשוויים בתעשייה והכלים הנלמדים במהלכם הם רלבנטיים להתפתחויות בשוק העבודה. כדי לחשוף את המשתתפים לאתגרים מקצועיים ולאפשר להם לצבור ניסיון פרקטי כבר במהלך הכשרתם, הקורסים משלבים התנסויות מעשיות משלל סוגים. הם כוללים סדנאות ומעבדות שבהן מתנסות בהפעלת ציוד מקצועי וטכנולוגיות תעשייתיות וכן פרויקטים שבהם מתרגלים תהליכים מן התעשייה בליווי של הסגל, שמורכב ממומחים בתחומי הטכנולוגיה וההנדסה. כמו כן, מוסד הלימוד מפעיל קשרים ושיתופי פעולה עם מפעלים וחברות בתעשייה כדי לסייע לסטודנטים בעת ההשתלבות בתעשייה בסיום הלימודים.


בשלוחת באר שבע של המכללה פועלים מסלולי לימוד בכמה מוקדים. ניתן ללמוד בבית הספר להנדסאים וכן בבית הספר לטכנאים. לימודי ההנדסאים של המכללה פותחו על ידי חוקרים ומהנדסים מנוסים מהתעשייה בשיתוף מומחים ממה"ט - המכון הממשלתי להכשרה במדע ובטכנולוגיה, שהוא הגוף האחראי על תכניות הכשרת ההנדסאים בישראל. תכניות אלה מאפשרות לקבל דיפלומת הנדסאי, שמקנה אפשרות הרשמה במרשם ההנדסאים וקבלה של תעודה שבעזרתה ניתן להתמודד על מכרזים במגזר הממשלתי ולהצטרף להסתדרות ההנדסאים.


המסלולים ללימודי טכנאים של מכללת אתגר באר שבע פועלים כדי לתת מענה לצורך ניכר בטכנאים בסקטור הפרטי והציבורי כאחד. בוגרי הלימודים יכולים להשתלב במעבדות, במפעלים, בארגוני הייטק ובעוד שלל מסגרות ואף לפתוח עסקים עצמאיים משלהם בתחום הטכני. בדומה למסלולי הלימודים להנדסאים, גם תכניות הטכנאי מפוקחות על ידי מה"ט והן מכינות לקראת מבחני ההסמכה לטכנאים. הקורסים מתקיימים במסלולים גמישים שיכולים להתאים גם לאנשים עובדים שמעוניינים לשלב את ההכשרה עם הקריירה כדי לקדם עצמם מבחינה מקצועית. המכללה מאפשרת לבחור בין קורס בוקר לקורס ערב או קורסים משולבים. במהלך הקורסים הסטודנטים מקבלי ליווי וסיוע מצד סגל המרצים ויכולים לבחור בהתמחויות שונות כדי למקד את הכלים הנרכשים.


לצד הלימודים במסלולים השונים, מכללת אתגר גם מנוסה בהפעלה של תכניות הכשרה פנים ארגוניות. היא מציעה מסלולים אלה לשלל מסגרות כגון חברות בתעשיית ההייטק והטכנולוגיה, רשויות מקומיות, חברות בסקטור הממשלתי והביטחוני וגופים נוספים, כדי לסייע להכשרתם של עובדי מדינה בתחומי הטכנולוגיה.


מסלולי לימוד במכללה


אלה הם המסלולים ללימודי טכנאים הנלמדים במכללת אתגר באר שבע:

 

 

  • קורס טכנאי מכונות - במכללה ניתן ללמוד בקורס טכנאי מוסמך במגמת מכונות. הקורס חושף את הסטודנטים למגוון רחב של טכנולוגיות ייצור מכניות בתעשייה ובמהלכו לומדים כיצד לתכנן, להפעיל ולתחזק את המערכות המתקדמות הללו במפעלים ומוסדות. במהלך הקורס משולבת עבודה מעשית במעבדות וכן סדנאות שונות שחושפות את הסטודנטים לאתגרים מעשיים מן התעשייה. הקורס מכין את המשתתפים לכמה מבחנים מטעם מה"ט, במקצועות חוזק חומרים ופרקי מכונות, תורת החומרי וטכנולוגיות ייצור.

 

  • קורס טכנאי תעשייה וניהול - קורס טכנאי תעשייה וניהול מעניק למשתתפיו ידע נרחב בתחום הטכנולוגי וכן בתחום העסקי והניהולי. הוא כולל מגוון של נושאים חשובים בתעשייה, כגון ניהול לוגיסטי, אבטחת איכות, ניהול מערכות ייצור וניהול מחסנים. דרך הכלים השונים הנכללים בקורס המשתתפים לומדים ע תהליכים לייעול תהליכי עבודה במסגרות עסקיות ותעשייתיות. סטודנטים במסלול זה יכולים להתמקד בתחום הלוגיסטיקה ולרכוש כלים לניהול לוגיסטי יעיל של ארגונים ומפעלים. הקורס גם כולל הכנה לקראת מבחני ההסמכה לקבלת דיפלומת "טכנאי מוסמך".

 

נוסף על כך, מתקיימים במכללת אתגר באר שבע מסלולים ללימודי הנדסאים, הכוללים:

 

 

  • לימודי הנדסאי מכונות - לימודי הנדסאי מכונות מאפשרים לסטודנטים לקבל הכשרה להשתלבות בתעשיות טכנולוגיות חיוניות ומתקדמות. תחום המכונות הוא אחד הענפים המבוקשים בתעשייה הישראלית וקיים בו היום מחסור בהנדסאים רבים. במהלך לימודי ההנדסאי הסטודנטים בוחנים את שלל השלבים בתהליכי עבודה בתעשיית המכונות, מתפעול המכונות ופיקוח על הייצור וכלה באחזקה שוטפת של המערכות המכניות. הם מכירים רכיבים במערכות המכניות כגון כלים כבדים, מכונות ומנועים ולומדים כיצד לפתח, לעצב ולתכנן אותן באופן מקצועי. לאורך הלימודים הם עוסקים בנושאים כגון מכניקה, עיבוד אנרגיה וייצור ממוחשב ורוכשים הבנה גם בתחומים כגון רובוטיקה, בקרת איכות בתעשייה, ומחקר במכשור זעיר או מכניקה כבדה. הלימודים גם כוללים תרגולים מעשיים רבים ועבודה במעבדות במסגרתן מכירים חומרים ותהליכי עיבוד מקצועיים.

 

  • לימודי הנדסאי תעשייה וניהול - סטודנטים בתכנית ללימודי הנדסאי תעשייה וניהול רוכשים ידע הנדסי וכן הבנה בתחומים במדעי החברה כגון ניהול וכלכלה. הם מעמיקים במגוון תהליכים מקצועיים בתעשייה ולומדים כיצד ניתן לשפר ולייעל אותם כדי להוזיל עלויות ולהגדיל פריון בחברות תעשייתיות ועסקיות. הלימודים כוללים התמקדויות בתחומים כגון מערכות ייצור ולוגיסטיקה, שיש להם ביקוש בתעשייה ויכולים לסייע בהשתלבות הבוגרים בארגונים שונים. המסלול מקנה כלים לקבלת החלטות ניהוליות, כלכליות, מדעיות וטכנולוגיות ומכין את הסטודנטים לקראת עבודתם בתעשייה בהמשך הדרך. הלימודים מכינים את הסטודנטים לשלל אפיקים מקצועיים בתעשייה כגון במגזר הממשלתי, בתחום הייצור והרכש, בחברות פרטיות ובמוסדות בתחום הפיננסי. בין התחומים שבהם יכולים הבוגרים לעסוק נכללים ניהול שירות, ניהול רכש, הנדסת ייצור, ניהול ייצור ואפיקים נוספים.

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת אתגר להנדסה וטכנולוגיה

עוד מסלולי לימוד - מכללת אתגר

כלים שיעזרו לך לבחור