קורס טכנאי תעשייה וניהול במכללת אתגר חיפה

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי טכנאי?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על אתגר חיפה - טכנאי תעשייה וניהול.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס טכנאי תעשייה וניהול במכללת אתגר חיפה


למען יעילות המשק


הטכנולוגיה המתפתחת בקצב מהיר מציבה לא מעט אתגרים בפני ארגונים שמעוניינים לבלוט בין המוני המתחרים ולשפר את התפוקה והפריון. כדי להגיע לעמדה מובילה זו ארגונים צריכים ליישם מגוון של פתרונות טכנולוגיים וניהוליים, שמותאמים למצב המשק ולדרישות השוק. בין העובדים שאחראיים על פיתוח פתרונות מתקדמים אלה ועל יישומם בשטח נכללים טכנאי תעשייה וניהול. זהו תפקיד מאתגר שמשלב היבטים טכנולוגיים עם הבנה עסקית וכלכלית.


במכללת אתגר חיפה מתקיימות שלל תכניות להכשרת טכנאים מוסמכים ובהן קורס טכנאי מוסמך במגמת תעשייה וניהול. מסלול זה מתקיים בפיקוח של מה"ט ומעניק דיפלומת טכנאי שפותחת שלל דלתות בתעשייה ובעולם הארגוני. משתתפים בתכנית זו לומדים על שלל שיטות ופתרונות מתקדמים שיכולים לסייע לארגונים לייעל את פעילותם ולהגיע לרווחיות והצלחה. באפשרות בוגרי ההכשרה להשתלב בתפקידי מפתח בתהליכי תכנון וניהול של יצור ועבודה במפעלים ובגופי תעשייה.

 

תכנית הלימודים


משתתפים בהכשרת הטכנאים לומדים בהרחבה על סוגיות טכנולוגיות ועסקיות מתקדמות. הם מתחילים ומתוודעים למדעי יסוד כגון כלכלה וסטטיסטיקה ומממשיכים ולומדים בהרחבה על שיטות עבודה וטכניקות לניהול של פרויקטים ותהליכי ייצור בתעשייה. הם גם עוסקים בפתרונות טכנולוגיים מתקדמים שיכולים לסייע לייעל תהליכים בתחומי הרכש, המחסנים והאחזקה ולעזור לארגונים לחסוך בעלויות ולהעלות את התפוקה.


מתכונת הלימוד


הכשרת הטכנאים נפרשת על פני כשנתיים, היא כוללת 1600 שעות לימוד. המפגשים מתקיימים פעמיים במהלך השבוע. המשתתפים בקורס לוקחים חלק בשיעורים עיוניים וגם בתרגולים מעשיים שבהם מכירים שיטות עבודה ופתרונות טכנולוגיים מן התעשייה. לקראת המבחנים מתקיימים תגבורים וימי מרתון מרוכזים. כמו כן, המשתתפים צריכים לבצע פרויקט גמר בזוגות. הפרויקט נערך בהנחייתו של מנחה ובמהלכו מתמקדים בתכנון של פתרונות מתקדמים לבעיות בתעשייה ובעולם הארגוני.


נושאי הלימוד


בין הנושאים הנלמדים במסגרת הכשרת טכנאים זו נכללים -

 

  • ניהול הייצור
  • סטטיסטיקה
  • אחזקה ורכש   
  • ועוד

 


על מוסד הלימוד


מכללת אתגר שלוחת חיפה עורכת מסלולי לימוד מגוונים ללימודי הנדסאים וללימודי טכנאי וכן תכניות לימודי תעודה במקצועות הטכנולוגיה. מוסד הלימוד מתמקד בהכשרתם של אנשי מקצוע איכותיים לתעשייה ומזה למעלה מ - 45 שנה הוא מעניק למשתתפיו כלים להשתלבות בתפקידים מבוקשים בעולם הטכני. המסלולים מותאמים להתפתחויות עדכניות במשק והם משלבים תכנים מעשיים כדי לסייע למשתתפים לפתח ניסיון מעשי כבר במהלך לימודיהם. בין תכניות הלימוד שמתקיימות בשלוחת חיפה נכללים קורס טכנאי חשמל, קורס טכנאי מכונות, לימודי הנדסאי חשמל, לימודי הנדסאי תעשייה וניהול ולימודי הנדסאי מכונות.


תנאי קבלה


כדי להתקבל להכשרת הטכנאים במסלול זה, מועמדים מעל לגיל 30 ביום פתיחת הקורס נדרשים להציג אישור על סיום 12 שנות לימוד לפחות. מי שגילם מתחת לשלושים צריכים להיות בעלי בגרות מלאה או בגרות חלקית שמכילה בגרות באנגלית ברמת 3 יחידות לימוד, בגרות במתמטיקה ברמת 3 יחידות לימוד ובגרות במקצועות העברית ברמת 2 יחידות לימוד.


תעודה


משתתפים שמשלימים בהצלחה את כל הדרישות בקורס מקבלים דיפלומת טכנאי מוסמך במגמת תעשייה וניהול - לוגיסטיקה מטעם מה"ט. כדי לקבל את הדיפלומה הם צריכים לעבור בהצלחה שלושה מבחני גמר שעורך מה"ט, במקצועות ניהול ייצור, כלכלה תעשייתית וניהול מחסנים אחזקה ורכש. מתקיימים גם מבחנים במקצועות הפנימיים. הסטודנטים גם צריכים להשלים את הפרויקט המסכם ולהגן עליו בפני וועדה. בוגרים שמעוניינים בכך יכולים להמשיך לקדם את הסמכתם וללמוד במסלול לימודי הנדסאים, כגון לימודי הנדסאי תעשייה וניהול, שמתקיים במכללת אתגר שלוחת חיפה.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת אתגר להנדסה וטכנולוגיה

עוד מסלולי לימוד - מכללת אתגר

כלים שיעזרו לך לבחור