מכללת אתגר תל אביב

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי מכללות?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על מכללת אתגר תל אביב.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מכללת אתגר תל אביב - מכללה לטכנולוגיה והנדסה


על מוסד הלימוד


מכללת אתגר להנדסה וטכנולוגיה הוקמה לפני למעלה מ - 45 שנה והיא מפעילה שלוחה בעיר תל אביב. מכללה זו נוסדה על ידי הסתדרות ההנדסאי והטכנאים, גוף שמתמקד בקידום זכויותיהם של העוסקים במקצועות הטכנולוגיים בארץ. במכללת אתגר תל אביב נערכות שלל תכניות לימוד להכשרת הנדסאים וללימודי טכנאים, שמתמקדות בהכשרת המשתפים להשתלבות בתעשייה בתפקידי מפתח. תכניות אלה מוכרות על ידי מה"ט - המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ובמדעים ומעניקות לסטודנטים דיפלומות מוכרות מטעם גוף זה.


מוסד הלימוד מעדכן את הקורסים והמסלולים הנלמדים בו מותאמים לדרישות העדכניות במשק הישראלי ולפי התפתחויות טכנולוגיות שעוברות על התעשייה. מסלולי הלימוד שמים דגש על ההתנסות המעשית ועל החשיפה להיבטים אקטואליים חשובים בתפקיד בתעשייה. הם משלבים למידה מקוונת, הדרכה של סגל המרצים המנוסה בתחומו וכן מגוון של התנסויות ותרגולים שמאפשרים להכיר מקרוב את התחום הנלמד ואף לצבור ניסיון מעשי כבר בזמן ההכשרה. במרבית המקרים בסיום הלימודים עורכים פרויקט גמר שבו מתנסים בפתרון של בעיות אקטואליות מן התעשייה ובפיתוח של פתרונות מתקדמים.


נוסף על הלימודים במכללה, מוסד זה מפעיל גם שלל הכשרות פנים ארגוניות במגזר הציבורי, בין היתר בחברות ממשלתיות, ברשויות מקומיות ובתעשיות ביטחוניות.


מסלולי לימוד במכללת אתגר תל אביב


בית הספר לטכנאים


בית הספר לטכנאים של מכללת אתגר תל אביב מציע שלל הכשרות שמכינות את המשתתפים לתפקידים מבוקשים בעולם הטכני. הקורסים הלו מעניקים לבוגריהם תעודה מקצועית ותעודת הסמכה מוכרת מטעם גורמים ממשלתיים שפותחת שלל אפשרויות בתעשייה. בוגרי לימודי הטכנאים יכולים להשתלב בקריירה בשוק הציבורי או הפרטי ולפעול במפעלים, במעבדות, בשוק ההייטק, בארגונים עסקיים ובעוד שלל מסגרות בהן נחוצים שירותיהם של טכנאים. תכניות הכשרת הטכנאים במכללה מפוקחות על ידי מה"ט, הן כוללות תרגול מעשי רב וליווי צמוד של הסגל כדי לאפשר למשתתפים לרכוש הכשרה ממוקדת לקראת השתלבות בתעשייה. תכניות לימודי הטכנאים שמתקיימות במכללת אתגר תל אביב כוללות:

 

 

  • טכנאי מכונות - מסלול טכנאי מכונות מעניק לבוגריו תעודת "טכנאי מכונות מוסמך" שמאפשרת להם להשתלב במגוון של תפקידים טכנולוגיים במפעלים ובמוסדות תעשייה. המשתתפים בהכשרה לומדים על סוגיות בתורת החומרים, על טכנולוגיות ייצור ועל אופן התפעול והתחזוקה של סוגי מכונות בתעשייה. אורך התכנית הוא כשנתיים והיא כוללת כ - 1600 שעות לימוד.

 

  • טכנאי תעשייה וניהול - המסלול להכשרת טכנאי תעשייה וניהול של מכללת אתגר תל אביב מקנה לסטודנטים ידע נרחב אודות מערכות ייצור, סוגיות לוגיסטיות בתעשייה וטכנולוגיות מתקדמות. המסלול שם דגש על טכניקות לשיפור ולייעול של תהליכי עבודה בתעשייה והוא חושף למגוון שיטות עדכניות שניתן ליישם במפעלים ובחברות. היקף התכנית הוא כשנתיים, היא כוללת סדנאות ושיעורים עיוניים וכן משלבת פרויקט גמר בו מתמודדים עם סוגיות מן התעשייה.

 

  • טכנאי חשמל - מסלול טכנאי חשמל מעניק למשתתפיו רישיון חשמלאי וסמכויות לתכנון ולעריכת תכניות חשמל עד 3X400A. הקורס כולל כ - 1,600 שעות ובסיומו עורכים המשתתפים פרויקט גמר בסיוע מנחה. התכנית מעניקה מגוון מיומנויות לתכנון ולתחזוקה של מתקני חשמל מסוגים שונים. בעזרת דיפלומת הטכנאי המוסמך שניתנת במסלול זה נפתחות בפני הבוגרים שלל אפשרויות תעסוקה בתחום החשמל, כמו כן הם יכולים לפנות ללימודי הנדסאים בתחום.

 

בית הספר להנדסאים


בית הספר להנדסאים של מכללת אתגר תל אביב מפעיל שלל מסלולי לימוד לקבלת דיפלומת הנדסאים. תכניות אלה מתקיימות במקצועות הנדסיים וטכנולוגיים מבוקשים והן נבנו ופותחו על ידי מומחים מן התעשייה בשיתוף המכון הממשלתי להכשרה במדע ובטכנולוגיה (מה"ט). תכניות ההנדסאים מעניקות כלים פרקטיים לפיתוח קריירה מבוקשת והן מאפשרות לבוגרים הרשמה בפנקס ההנדסאים. כמו כן, הם יכולים להצטרף כחברים בהסתדרות ההנדסאים ולהתמודד במרכזים על שלל תפקידי מפתח בתעשייה.

בתכניות הלימודים במכללה, סטודנטים שהם חיילים משוחררים יכולים לקבל מלגות ולהיעזר בהנחה של עד 90 אחוזים בשכר הלימוד שניתנת מטעם משרד הביטחון, הקרן להכוונת חיילים משוחררים. אלה מסלולי לימודי ההנדסאים שמתקיימים במכללת אתגר תל אביב:


לימודי הנדסאי חשמל


סטודנטים במסלול ללימודי הנדסאי חשמל במכללה לומדים בהרחבה על מכונות ומתקני חשמל מתקדמים ועל מערכות אלקטרוניות וחשמליות בתעשייה. הם עוסקים גם בנושאים כגון תורת החשמל ומערכות בקרה ופיקוד. במהלכם לומדים על תהליכי התכנון והבנייה של תכניות חשמל מבוקשות במפעלים ובמתקני תעשייה ומקבלים כלים טכנולוגיים מתקדמות לטיפול במכשור חשמלי ביתי ותעשייתי. הלימודים כוללים פרויקט גמר יישומי שדרכו ניתן לעסוק בסוגיות אקטואליות מתחום החשמל בתעשייה. היקף הלימודים במגמה זו הוא כשנתיים בתכנית בוקר. המגמה פותחת דלתות להשתלבות בתעשיות החשמל, האלקטרוניקה ובתעשייה הביטחונית כהנדסאי חשמל, תפקיד שלו ביקוש רב בשוק של היום.


לימודי הנדסאי תעשייה וניהול


במסגרת הלימודים במגמת הנדסאי תעשייה וניהול הסטודנטים מפתחי ידע הנדסי וטכנולוגי וכן ידע בענפי הניהול, הכלכלה ומדעי החברה. הם לומדים שלל שיטות לייעול של תהליכים ארגוניים ולשיפור מערכי תפעול וייצור תוך הורדת עלויות והגדלת פריון. הלימודים מתמקדים בנושאים כגון מערכות ייצור ולוגיסטיקה המבוקשים במיוחד בתעשייה. כמו כן, הם מעניקים לסטודנטים כלים לקבלת החלטות טכנולוגיות ולמציאה של פתרונות מתקדמים לבעיות בארגונים ומפעלים. אורכם של הלימודים הוא כשנתיים עד שלוש שנים והם משלבים מגוון של תכנים מעשיים וכן פרויקט גמר יישומי.


לימודי הנדסאי מכונות


לימודי הנדסאי מכונות מכשירים את הסטודנטים להשתלבות בתפקידים טכנולוגיים שנוגעים לפיתוח ולתכנון תהליכים בייצור ותפעול ולניהול ואחזקה של מערכות מכניות וטכנולוגיות מתקדמות. אורכם של הלימודים במגמה זו הוא כשנתיים, במהלכן הסטודנטים נחשפים לשלל סוגיות בתפעול ותחזוקה של מכונות, במערכות מכטרוניות ובמערכות תיב"מ. דרך ידע מדעי וטכנולוגי נרחב, הם לומדים כיצד לפתח וליישם שלל פתרונות מתקדמים עבור התעשייה הישראלית.

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת אתגר להנדסה וטכנולוגיה

עוד מסלולי לימוד - מכללת אתגר

כלים שיעזרו לך לבחור