מכללת אתגר

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי מכללות?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על מכללת אתגר.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מכללת אתגר - מכללה לטכנולוגיה והנדסה


על מוסד הלימוד


אתגר היא מכללה ללימודים טכנולוגיים שפועלת במשך למעלה מ - 45 שנים. במכללה זו ניתן ללמוד בתכניות רבות ללימודי הנדסאים, קורסים להכשרת טכנאים ולימודי תעודה בענפים מבוקשים בתעשייה. מוסד הלימוד הוא יחידת סמך של הסתדרות ההנדסאים והטכנאים, גוף שאחראי על קידום מעמדם של העוסקים במקצועות הטכנולוגיים בארץ.


תכניות הלימודים במכללה מוכרות על ידי מה"ט - המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ובמדע. הן מכינות את התלמידים לקראת מבחני ההסמכה הממשלתיים שעורך גוף זה להכשרתם של הנדסאים וטכנאים. לימודי התעודה במכללת אתגר מכינים לקראת מבחני הסמכה של גופים כגון משרד העבודה והרווחה ולשכת רואי החשבון.


כדי לסייע לסטודנטים לרכוש כלים פרקטיים להשתלבות בתעשייה, תכניות הלימוד משלבות תכנים פרקטיים, סימולציות ופרויקטים שדרכם ניתן לצבור ניסיון מעשי בתחום הנלמד. כמו כן, מוסד הלימוד מפעיל שיתופי פעולה עם גופים מובילים בתעשייה, כגון ארגונים גדולים ומפעלים. שיתופי פעולה אלה מסייעים גם להתאים את תכניות הלימוד להתפתחויות עדכניות בשוק הטכנולוגי ולחשוף את הסטודנטים לפיתוחים ותהליכים עכשוויים. הכלים הנרכשים במהלך התכניות במכללת אתגר יכולים לסייע לבוגרים לפתוח דלת לקריירה משמעותית בתעשייה הטכנולוגית, כהנדסאים, כטכנאים או כאנשי מקצוע בתפקידים נוספים.


נוסף על ההכשרות המקצועיות שמתקיימות במכללת אתגר, היא עורכת גם הכשרות פנים ארגוניות עבור חברות ומפעלים מהמגזר הממשלתי והפרטי, כגון חברת חשמל, משטרת ישראל, צה"ל, רשויות מקומיות וחברות טכנולוגיות מגוונות.


שלוחות מוסד הלימוד


למכללת אתגר מספר שלוחות בפרישה ארצית, שלוחות אלה כוללות:

 

 

 • מכללת אתגר חיפה - שלוחה זו ממוקמת במתחם צ'ק פוסט בחיפה ובה ניתן ללמוד במגוון תכניות ללימודי הנדסאים, טכנאים ותעודה.

 

 • מכללת אתגר ירושלים - שלוחת ירושלים של מכללת אתגר מאפשרת לתושבי ירושלים וסביבתה ללמוד במגוון תכניות הנדסאי, טכנאי ותעודה.

 

 • מכללת אתגר תל אביב - סטודנטים בשלוחת תל אביב של מכללת אתגר יכולים ללמוד בתכניות הנדסאי או טכנאי.

 

 • מכללת אתגר באר שבע - מכללת אתגר באר שבע עורכת מסלולי טכנאי והנדסאי בתחום המכונות ובענף התעשייה והניהול.

 

מסלולי לימוד במכללה


במכללת אתגר ניתן ללמוד במגוון רחב של תכניות לימודים. היא מציעה מסלולי הנדסאי המוכרים על ידי מה"ט, תכניות להכשרת טכנאים מטעם מה"ט וכן לימודי תעודה. נוסף על כך, המכללה מאפשרת לטכנאים שמעוניינים בכך להשלים את הכשרתם להסמכת הנדסאי, על ידי לימוד במסלול ייעודי להשלמה מטכנאי להנדסאי.


אלה הם מסלולי הלימוד שנערכים במכללת אתגר. לתשומת לבכם, המסלולים אינם מתקיימים בהכרח בכל שלוחות המכללה -


לימודי הנדסאים


מכללת אתגר עורכת תכניות שונות ללימודי הנדסאי, כגון לימודי הנדסאי חשמל, לימודי הנדסאי תעשייה וניהול ולימודי הנדסאי מכונות. לימודי הנדסאים מתקיימים לרוב במסלולי בוקר או במסלולים משולבים לבחירת הסטודנטים מה שמסייע להם להתאים את הלימודים לשילוב עם עבודה. היקפם של הלימודים נע בין שנתיים ושלוש שנים. דיפלומת ההנדסאים שמוענקת בסיום התכניות הללו מוכרת על ידי מה"ט והיא מאפשרת לבוגרים להירשם בפנקס ההנדסאים ולהצטרף להסתדרות ההנדסאים.

 

 

 • הנדסאי תעשייה וניהול - לימודי הנדסאי תעשייה וניהול מאפשרים לסטודנטים להכיר מקרוב שלל שיקולים ניהוליים, כלכליים, טכנולוגיים ופיננסיים מהותיים מן התעשייה. הלימודים מתקיימים בהתמחויות שונות שנוגעות לתחומים מבוקשים במשק. במהלך הלימודים מעמיקים בטכניקות לייעול תהליכים ולהגדלת תפוקה ופריון בארגונים.

 

 • הנדסאי חשמל - במהלך לימודי הנדסאי חשמל מעמיקים בתהליכי תכנון ותחזוקה של מתקנים ומערכות אנרגיה בתעשייה. הלימודים מכינים לקראת קבלת דיפלומת ההנדסאים וכן לקבלת רישיון חשמלאי.

 

 • הנדסאי מכונות - תכנית הנדסאי מכונות מכשירה את הסטודנטים להשתלבות בתפקידים משמעותיים בתעשייה. הלימודים שמים דגש על התפתחויות עדכניות בתעשייה המכנית, לרבות המעבר למערכות מכטרוניות ושילוב יישומי תיב"מ לתכנון ממוחשב. הלימודים כוללים מעבדות שבהן מכירים מקרוב סוגיות ברובוטיקה, בהרכב ובתכונות חומרים ובמערכות מכניות בתעשייה.

 

לימודי טכנאים


קורסים להכשרת טכנאים אשר מתקיימים במכללת אתגר מותאמים לדרישות התעשייה והם מפוקחים על ידי מה"ט. הקורסים שמים דגש על הפן הפרקטי של המקצוע הנלמד והם מקנים לסטודנטים כלים טכניים מתקדמים להשתלבות כטכנאים בשלל ענפים. במרבית המקרים הקורסים נפרשים על פני פרק זמן של כשנתיים. הם כוללים הכנה ממוקדת לקראת מבחני ההסמכה הממשלתיים לטכנאים ומשלבים פרויקטים ותרגילים מעשיים. בין קורסי הטכנאי שמתקיימים במכללת אתגר -

 

 

 • קורס טכנאי תעשייה וניהול - קורס טכנאי תעשייה וניהול מאפשר לסטודנטים להתמקד בתחומים כגון לוגיסטיקה, מערכות ייצור ומערכות טכנולוגיות ולהכיר מקרוב שלל טכנולוגיות להגברת היעילות של ארגוני תעשייה. התכנית מקנה לטכנאים לעתיד מיומנויות ניהול פרויקטים, ניהול ייצור, ניהול מערכי מלאי וייצור ועוד שלל מיומנויות חשובות.

 

 • קורס טכנאי חשמל - המסלול להכשרת טכנאי חשמל של מכללת אתגר מאפשר להכיר לעומק את תהליכי התכנון והביצוע של תכניות חשמל עד זרם 3X400 אמפר, במערכות תעשייתיות וביתיות כאחד. המסלול מכין את בוגריו להשתלבות כטכנאים בחברות פרטיות, אצל קבלנים ויזמים וכן כעצמאיים בתחום החשמל.

 

 • קורס טכנאי מכונות - מסלול זה מכשיר טכנאי מכונות להובלת תהליכי עבודה מגוונים במערך רצפת הייצור. המשתתפים לומדים על תהליכי ההפעלה של מכונות, על תכונות חומרים ועל שיקולים שחשובים לאורך הייצור. הקורס כולל כ - 1,600 שעות לימוד ואורכו הוא כשנתיים.


לימודי תעודה


לימודי התעודה במכללת אתגר עוסקים בשלל ענפים שיש להם ביקוש בשוק העבודה. הקורסים מוכרים על ידי גורמים ממשלתיים והם מכינים את תלמידיהם לקראת בחינות ההסמכה שעורכים גופים אלה לקבלת תעודות מקצוע מוכרות. בין היתר, ניתן ללמוד קורסים בתחום החשבונאות, קורסים להכשרה בתחום הבטיחות בתעשייה ומסלולים נוספים.

 

 

 • קורס הנהלת חשבונות סוג 1 + 2 - קורס זה מכין את משתתפיו למבחן ההסמכה לדרגה הראשונה בתחום הנהלת החשבונות. משתתפי הקורס לומדים על תהליכים בסיסיים לחישוב ולהכנת דוחות ולומדים גם על הנהלת חשבונות בסביבה ממוחשבת.

 

 • קורס חשבי שכר בכירים - בעלי זיקה לעולם החשבונאי והפיננסי שמעוניינים להשתלב בתפקיד מבוקש יכולים ללמוד בקורס חשבי שכר בכירים. מסלול זה, הנפרש על פני כ - 130 שעות לימוד, מכין לקראת מבחני ההסמכה לחשבי שכר שנערכים על ידי לשכת רואי החשבון. במהלך הקורס לומדים על סוגיות בדיני עבודה, במיסוי ובזכויות עובדים ולומדים לבצע חישובים כלכליים מרכזיים.

 

 • קורס ממונה בטיחות בתעשייה - קורס ממונה בטיחות מתאים להנדסאים, למהנדסים ולטכנאים ומאפשר להם לרכוש כלים להרחבת תחומי האחריות שלהם בארגונים בהם הם פועלים. ממוני בטיחות נדרשים היום במגוון אפיקים בתעשייה ובמגזר העסקי ובמהלך הקורס לומדים על מגוון סיכונים בסביבת העבודה בתעשייה והוא מעניק ידע אודות תקינה עדכנית הרלבנטית לממוני הבטיחות. מסלול זה מכין למבחני הסמכה שעורך משרד העבודה.

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.
עוד מסלולי לימוד - מכללת אתגר