קורס טכנאי חשמל במכללת אתגר תל אביב

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי טכנאי?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על אתגר תל אביב - טכנאי חשמל.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס טכנאי חשמל - מכללת אתגר תל אביב


כוח אדם בתחום הכוח והחשמל


טכנולוגיות חשמל מהוות חוליה חשובה בתעשייה של היום. כדי לתכנן ולתחזק באופן יעיל ואיכותי את מערכות הכוח והאנרגיה נדרשים עובדים מיומנים שיכולים להתמודד עם מגוון של תרחישים בתעשייה. הם צריכים להתמצא במערכות האנרגיה וההספק ולדעת כיצד לעשות שימוש נכון במערכות הבקרה כדי לפקח על הפעילות התקינה של המערכות והמתקנים. החוק בישראל מגדיר את תחומי הסמכות של אנשי המקצוע שמורשים לבצע פעולות במתקני חשמל, ביניהם נכללים גם טכנאי חשמל. טכנאים אלה מורשים לבצע תהליכי תכנון, פיקוח ותפעול במערכות לאנרגיה חשמלית לשימושים תעשייתיים וביתיים.


בעלי זיקה לעולם הטכנולוגי שמעוניינים לרכוש הסמכה זו יכולים ללמוד בקורס טכנאי חשמל שמתקיים במכללת אתגר תל אביב. הקורס מאפשר למשתתפיו לקבל את הכלים בדרך לקבלת הכשרת טכנאי מוסמך והוא מתקיים בפיקוח של מה"ט, הגוף האחראי על הסמכת הטכנאים וההנדסאים בישראל.


תכנית הלימודים


משתתפי הקורס לומדים בהרחבה על מושגים וכלים מתחום החשמל, בהתאם לתחומי האחריות של טכנאי חשמל מוסמכים ולפי חוק החשמל. בין היתר, הם מכירים את סוגי מכונות החשמל ומתקני החשמל ואת מערכות הפיקוד והבקרה בהן עושים שימוש בתעשייה. נוסף על כך, נלמדים עקרונות חשובים בתורת החשמל שחיוניים לטכנאי חשמל בעבודתם. הקורס מכין את המשתתפים לקראת מבחני ההסמכה שעורכים במכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ובמדעים, שמהווים שלב חיוני בדרך להכשרתם של טכנאי חשמל בישראל.


מתכונת הלימוד


קורס טכנאי חשמל נפרש על פני כ - 1,600 שעות לימוד. מתקיים גם מסלול מיוחד שמיועד למשתתפים בעלי ניסיון משמעותי בתעשייה שהיקפו כ - 1,120 שעות לימוד.


הקורסים כוללים מבוא ומכינה וכן תרגולים מעשיים של עקרונות העבודה בחשמל שמתקיימים במעבדות המכללה. כמו כן, המשתתפים עורכים פרויקט גמר בתחום החשמל שבו הם יכולים ליישם את הכלים הנלמדים במהלך הקורס ולהתמודד עם אתגרים מן התעשייה.


על מוסד הלימוד


מכללת אתגר תל אביב עורכת קורסים להכשרה טכנאים בתחומים נוספים שיש להם ביקוש בתעשייה, כגון טכנאי תעשייה וניהול וטכנאי מכונות. קורסי המכונות מתמקדים בצורכי התעשייה של היום והם מכינים לקראת מבחני ההסמכה לקבלת תעודת טכנאי מוסמך של מה"ט. נוסף על כך, בשלוחה זו נערכות תכניות מגוונות ללימודי הנדסאים, כגון לימודי הנדסאי חשמל, לימודי הנדסאי מכונות ולימודי הנדסאי תעשייה וניהול. מסלולים אלה יכולים להתאים בין היתר לטכנאים ולעובדים בתעשייה שמעוניינים לפתח את הכשרתם ולהרחיב את תחומי האחריות שלהם.


תנאי קבלה


מועמדים לקורס מעל גיל שלושים צריכים להציג אישור על השלמת השכלה פורמלית של 12 שנות לימוד. מועמדים שגילם מתחת ל - 30 צריכים להיות בעלי תעודת בגרות ובה בגרות במתמטיקה ברמת 3 יחידות לימוד, בגרות בהבעה עברית ברמת 2 יחידות לימוד ובגרות באנגלית ברמת 3 יחידות לימוד.


תעודה


לאחר תום הקורס, המשתתפים צריכים לעמוד במספר מבחנים פנימיים שעורכת המכללה וכן בארבעה מבחני גמר שנערכים על ידי מה"ט. המבחנים מתקיימים בנושאים - מערכות פיקוד ובקרה, תורת החשמל, מכונות חשמל ותנע ומערכות הספק ומתקני חשמל. במסלול למשתתפים בעלי ניסיון מן התעשייה יש צורך להיבחן בשלושה מבחנים מטעם מה"ט. נוסף על כך, כל המשתתפים צריכים להשלים את פרויקט הגמר ולהגן עליו בפני וועדה.


מי שעומדים בכל החובות הללו זכאים לקבל תעודת "טכנאי מוסמך" שמוענקת על ידי מה"ט. בוגרים שמעוניינים בכך יכולים להמשיך גם ללימודי הנדסאי חשמל שנערכים במכללת אתגר תל אביב וכך להמשיך ולקדם את הקריירה בתעשייה ולפתוח עבורם אפשרויות תעסוקתיות נוספות בעולם החשמל.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת אתגר להנדסה וטכנולוגיה

עוד מסלולי לימוד - מכללת אתגר

כלים שיעזרו לך לבחור