רוצה פרטים על השלמה מטכנאי להנדסאי?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי השלמה מטכנאי להנדסאי - הסבה מטכנאי להנדסאי

רוצה לדעת על השלמה מטכנאי להנדסאי? אנחנו רוצים לעזור לך!

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות, לרבות איפה אפשר ללמוד, תנאי קבלה למסלולים השונים, מלגות, מה העלויות ועוד. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל89% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מסלול השלמה מטכנאי מוסמך להנדסאי


התעשייה הטכנולוגית מתפתחת בצעדי ענק, העובדים במפעלים ובארגונים נדרשים לדינמיות ולשכלול מתמיד של הידע המקצועי שברשותם כדי לספק לארגון את הפתרונות המתקדמים והיעילים ביותר. לא אחת טכנאים מוסמכים ומנוסים מעוניינים להמשיך לקדם את הקריירה ולהתקדם לתפקידים בכירים יותר בתעשייה. אחת הדרכים לבצע את השדרוג המקצועי היא דרך השתתפות במסלולי השלמה מטכנאי להנדסאי. אלה הם מסלולים ייעודיים בתחום הטכנולוגי שמותאמים לצורכיהם של הטכנאים ומסייעים להם לבצע את הצעד קדימה ולפתח את הסמכתם.


מסלולי ההשלמה מאפשרים לטכנאים מוסמכים לשדרג את ההסמכה שבידיהם לדיפלומת הנדסאי באותו תחום עיסוק, מה שפותח בפני הטכנאים אפשרויות רבות נוספות בתעשייה. מסלולים אלה מתקיימים בפיקוח של מה"ט - המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ובמדע, הגוף האחראי על הסמכתם של הנדסאים וטכנאים. הם מותאמים גם להתפתחויות האחרונות בתעשייה מבחינה טכנולוגית ועסקית וכך מקנים כלים שימושיים ויעילים לקידום מקצועי.


ההשלמה מטכנאי להנדסאי מאפשרת לבוגריה לשכלל ולהרחיב את תחומי האחריות המקצועית שלהם בתעשייה וכך גם להעלות את רמות השכר להן הם זכאים. הנדסאים אחראיים על תהליכים נרחבים ומורכבים יותר בתעשייה והם יכולים להוביל תהליכי תכנון וביצוע משלל סוגים. דיפלומת ההנדסאים שלה זכאים הבוגרים מאפשרת להם גם לגשת ולהתמודד במכרזים לתפקידים במגזר הממשלתי. עקב חוסר באלפי הנדסאים בשוק העבודה, קיים היום ביקוש רב להנדסאים במגזר התעשייתי והעסקי. הנדסאים יכולים להשתלב במגוון אפיקים במפעלים, בחברות טכנולוגיות, בהייטק ובמסגרות נוספות.

 

 

השלמה מטכנאי להנדסאי


תכניות ההשלמה מתמקדות בכלים ותהליכים מתקדמים בעולם הטכנולוגי וההנדסי. המסלול עוסק בתהליכים שנכללים בתחומי האחריות של הנדסאים בתעשייה והוא מאפשר לטכנאים להרחיב ולפתח את הידע שברשותם ולרכוש מיומנויות טכנולוגיות וניהוליות. מסלולי ההשלמה מתקיימים בתחומים מבוקשים שונים, כגון מכונות, חשמל, תעשייה וניהול, אלקטרוניקה וענפים נוספים.

 

השלמה מטכנאי להנדסאי מכונות


הסטודנטים בתכנית ההשלמה מטכנאי להנדסאי מכונות לומדים על טכנולוגיות ותהליכים בעולם הייצור ומתוודעים למושגים ברובוטיקה, בהידראוליקה, בתיכון מכני ובגרפיקה הנדסית. התכנית מיועדת למחזיקים בדיפלומת טכנאי מכונות מוסמך והיא מאפשרת להם לקבל את הידע והכלים הנדרשים לשדרג ההסמכה ולקבלת דיפלומת הנדסאי מכונות.


בסיומו של מסלול ההשלמה עורכים המשתתפים פרויקט גמר וגם ניגשים לשני מבחנים מטעם מה"ט, במקצועות טכנולוגיות ייצור וחלקי מכונות. מתקיימים גם מבחנים פנימיים מטעם המוסד המלמד.


השלמה מטכנאי חשמל להנדסאי


בעלי דיפלומת טכנאי חשמל מוסמך יכולים לקדם את הכשרתם באמצעות לימודים במסלול ייעודי להשלמה מטכנאי חשמל להנדסאי חשמל. הלימודים במסלול זה מתמקדים בשלל סוגי מערכות ומתקנים בתחום האנרגיה וההספק ובתחום הבקרה והפיקוד. הסטודנטים לומדים גם על מערכות אלקטרוניות מתקדמות ובוחנים תוכנות לשרטוט ממוחשב שבהן עושים שימוש בתעשיית החשמל.


בסיומה של תכנית ההשלמה הסטודנטים נבחנים בשתי בחינות מטעם מה"ט - בחינה במכונות חשמל ובחינה במתקנים ומערכות הספק. מי שעומדים בבחינות הללו ובכל התנאים הנדרשים על ידי מה"ט זכאים לקבל את דיפלומת הנדסאי החשמל.


השלמה מטכנאי להנדסאי אלקטרוניקה


תכנית ההשלמה להנדסאי אלקטרוניקה מאפשרת לבעלי הסמכת טכנאי מוכרת להשלים להסמכת ההנדסאי לאחר מעבר של מספר מבחנים. לימודי הנדסאי אלקטרוניקה מתקיימים במספר התמחויות, כגון תקשורת, מחשבים או תוכנה. במהלכם, הסטודנטים לומדים על אפשרויות שילוב בין חומרה לתוכנה ועל תכנון ויישום של מערכות משובצות מחשב בתעשייה. הם מתוודעים לשפות חומרה ותוכנה ובוחנים סוגי ציוד אלקטרוני מתקדם במפעלים וחברות.

 

השלמה מטכנאי להנדסאי תעשייה וניהול


סטודנטים בתכנית ההשלמה בתחום התעשייה והניהול לומדים במספר קורסים בתחומים כגון ניהול ייצור, ניהול מחסנים, ניהול מערכי רכש, תכנון וניהול של תהליכי עבודה ובקרת איכות של תהליכים בתעשייה. תכנית זו מכינה טכנאי תעשייה וניהול לקראת שני מבחני גמר חיצוניים שעורך מה"ט, במקצועות ניהול מחסנים ואחזקה וניהול הייצור. כמו כן עליהם להיבחן במקצועות פנימיים ולהשלים את פרויקט הגמר.


לימודי הנדסאי תעשייה וניהול מתקיימים בדרך כלל במספר התמחויות, שמאפשרות לסטודנטים להעמיק בענפים מבוקשים בתעשייה ולהתמקד בכלים ומיומנויות שנדרשים בהם. התמחויות אפשריות כוללות תחומים כגון ייצור, שיווק ומערכות מידע. הסטודנטים בהתמחויות לומדים על תהליכי עבודה, על שיטות לייעול מערכים ארגוניים ועל גישות לתכנון וליישום של טכנולוגיות מתקדמות.

 


מתכונת הלימוד


סטודנטים בתכניות ההשלמה להנדסאים יכולים לבחור ברוב המקרים בין תכנית לימודי יום שנפרשת על פני כשנה אחת, לבין תכנית לימודי ערב, שידועה גם בשם תכנית משולבת, שהיקפה נע בין שנה וחצי לשנתיים.


הלימודים במסלולים אלה כוללים קורסים עיוניים שונים וכן קורסים מעשיים שנערכים במעבדות ומאפשרים להתנסות בפועל בשימוש בטכנולוגיות וציוד מקצועי. כמו כן, מסלולי ההשלמה כוללים ביצוע של פרויקט גמר מסכם. את הפרויקט עורכים בדרך כלל בזוגות והוא כולל הדרכה וליווי של מנחה. הפרויקט מתמקד ביישום של מושגים ותיאוריות הנלמדים לאורך ההשלמה ובמסגרתו מתכננים מתקנים, מבנים, מערכות או פתרונות עבור ארגונים תעשייתיים וטכנולוגיים בתעשייה. תהליך הכנת הפרויקט מאפשר לתרגל את השימוש בסוגי המכשור והחומרים, להכיר לעומק תקנים מקצועיים ולהבין לעומק את השיקולים שעומדים בפני הנדסאים בתעשייה.


תנאי קבלה וקהל יעד


מסלולי ההשלמה מיועדים לבוגרי לימודי טכנאים שברצונם לשדרג את הכשרתם ולהתקדם לקבלת דיפלומת הנדסאים מוכרת. תנאי הקבלה לתכנית זו מותאמים לדרישות מה"ט, שהוא הגוף האחראי על הכשרתם של טכנאים והנדסאים. כדי להתקבל למסלול ההשלמה, על המועמדים להיות בעלי תעודת טכנאים מוסמכים שמוכרת על ידי מה"ט או מטעם הגורם הרלבנטי במשרד החינוך.


תעודה


עם השלמת כל החובות בתכנית זו מקבלים הבוגרים דיפלומת הנדסאים מוכרת על ידי מה"ט. דיפלומה זו מאפשרת לבוגריה להירשם בפנקס ההנדסאים.


כדי לקבל את דיפלומת ההנדסאים יש צורך לעבור מספר מבחנים ממשלתיים מטעם מה"ט במקצועות הנלמדים. כמו כן, הסטודנטים צריכים להיבחן על פרויקט הגמר, במסגרת הגנה על פרויקט הגמר. הבחינה מתקיימת בעל פה ובמהלכה יש צורך להציג שרטוטים, דגמים ומודלים ולהשיב על שאלות ששואלים בוחנים מוסמכים של מה"ט.


יש לציין כי בוגרי תכנית זו יכולים להמשיך לקדם את הכשרתם דרך מסלולים להשלמה מהנדסאי למהנדס. מסלולים אלה מאפשרים להנדסאים לרכוש את הידע והכלים הנדרשים לקבלת תואר אקדמי בתחום ההנדסה. ניתן לבצע את ההשלמה בתחום הלימוד בדיפלומת ההנדסאי או בתחום קרוב.

 


מכללות השלמה מטכנאי להנדסאי


תכניות השלמה מטכנאי מוסמך להנדסאי מתקיימות בכמה מוסדות בפרישה ארצית. הנה כמה מהם:

 

  • הנדסאים באריאל - בהנדסאים באריאל מתקיימת תכנית השלמה מטכנאי להנדסאי תעשייה וניהול. מסלול זה מתאים לבעלי דיפלומת טכנאי תעשייה וניהול המעוניינים לשדרג את הקריירה ולהרחיב את הידע הטכנולוגי שברשותם. המסלול כולל התמחות בתחום ניהול מערכות טכנולוגיות וייצור. הוא מרוכז בשנה אחת וכולל 3 סמסטרים, כולל סמסטר קיץ.

 

  • מכללת אתגר (ירושלים, חיפה, תל אביב, באר שבע) - מוסד הלימוד עורך תכניות להשלמה מטכנאי להנדסאי במספר מגמות: מכונות, חשמל, ותעשייה וניהול.
שירות אישי חינם

צריך פרטים על השלמה מטכנאי להנדסאי?

רוצה לדעת יותר על השלמה מטכנאי להנדסאי?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד השלמה מטכנאי להנדסאי
שאלות הגולשים בנושא
זמן השלמה מטכנאי להנדסאי
השלמה מטכנאי להנדסאי תעונ
השלמה מטכנאי להנדסאי