לימודי מנהל מערכות בריאות במרכז האקדמי למשפט ולעסקים

שירות אישי - צור קשר
לימודי מנהל מערכות בריאות במרכז האקדמי למשפט ולעסקים

לימודי מנהל מערכות בריאות במרכז האקדמי למשפט ולעסקים רמת גן


בעשורים האחרונים, עם העלייה בשימוש בטכנולוגיות מתקדמות ועם ההתמקצעות, ההנגשה וההרחבה של תחומים רבים, חל שינוי גם בהיבטים הניהוליים והארגוניים של מערכת הבריאות. כיום, נדרשת הבנה מקצועית מעמיקה ממי שרוצים לעסוק בניהול בתחומים השונים של מערכת הבריאות.


לכן, רבים בוחרים להשתתף בלימודי מנהל מערכות בריאות לתואר ראשון על מנת לקדם קריירה כמנהלים בסיעוד, כאנשי מקצוע בתחום המזכירות הרפואית, כמנהלי מדיניות בריאות, מנהלי טכנולוגיות רפואיות מתקדמות, מנהלי שירותים במערכת הבריאות הציבורית, וכן הלאה.


אחד ממוסדות הלימוד שבהם ניתן ללמוד כדי לרכוש את הידע, ההכשרה וההסמכה הנחוצים לשם עיסוק בתחומים אלו, הוא המרכז האקדמי למשפט ולעסקים, בו מוצעים לימודי מנהל מערכות בריאות בשתי התמחויות: ניהול במחקר קליני או ניהול גרונטולוגיה יישומית.


תכנית הלימודים


בתחילת הלימודים, הסטודנטים רוכשים את יסודות הידע במנהל מערכות הבריאות, תוך השתתפות במגוון קורסים בנושאי הניהול, הארגון והתכנון של מערכות בריאות. לאחר הבנת הבסיס של תחום מנהל מערכות הבריאות, הם מעמיקים באחד מבין תחומי ההתמחות.


בהתמחות במנהל מחקר קליני, הסטודנטים לומדים תכנים נדרשים לעיסוק בניהול ובייעוץ למחקרים קליניים, ניסויים רפואיים בבני אדם, במגוון ארגוני בריאות, למשל בתי חולים או חברות בתחומי הביומד או המכשור הטכנולוגי.


בהתמחות בניהול תחום גרונטולוגיה יישומית, המשתתפים מקבלים היכרות עם מדע הגרונטולוגיה, שעוסק במחקר סוציולוגי, כלכלי ותרבותי של הזקנה. הסטודנטים רוכשים הבנה בצרכים הייחודיים לאוכלוסיית הקשישים והמבוגרים, כולל בהיבטים המשפטיים של התנהלות מול הרשויות השונות כגון ביטוח לאומי.


נוסף על כך, הסטודנטים לומדים כיצד מתכננים, מעריכים ומבצעים ביקורת על תכניות טיפול בתחומי הסיעוד, השיקום, וכן במסגרות החברתיות והתרבותיות המיועדות לגיל השלישי. כמו כן, הם סוקרים בקורסים הייעודיים להתמחות זו יסודות של ניהול בתי אבות, מועדוני גיל הזהב, ועוד.

 


מתכונת הלימודים


ניתן לבחור בין שני מסלולי לימוד לתואר הראשון במנהל מערכות בריאות: מסלול ערב, שאורכו 3 שנים, ומסלול בוקר שאורכו שנתיים.


במהלך הלימודים, הסטודנטים נדרשים לקחת חלק בקורסים בסך 120 נקודות זכות, מתוכם 90 נקודות זכות בקורסי חובה, ו – 24 נקודות זכות בקורסי בחירה. הם נדרשים להשתתף בסמינר ובפרויקט בסך 6 נקודות זכות, ובהם הם מיישמים את החומר התיאורטי הנלמד במסגרת הקורסים.


נושאי הלימוד

 

 

 • מבוא למימון
 • תקשורת ובריאות
 • קופות חולים וניהולן
 • מבוא לבריאות הציבור
 • ניהול טכנולוגיות רפואיות
 • אפידמיולוגיה ושיטות מחקר
 • רפואה פרטית לעומת ציבורית
 • מבוא לשיווק במערכת הבריאות
 • מונחי בסיס בהתנהגות ארגונית
 • ארגוני שירותי בריאות ברמה הבינלאומית
 • מי שרוצים לעסוק בניהול בתחומים השונים של מערכת הבריאות
 • ועוד


על מוסד הלימודים


המרכז האקדמי למשפט ולעסקים הוא מוסד לימודים להשכלה גבוהה, בו מוצעים מגוון מסלולים לתארים ראשונים ושניים בתחומי המשפטים, מנהל העסקים, החשבונאות, מדעי המחשב, ועוד.


במרכז שמים דגש על הקניית כלים מקצועיים פרקטיים לסטודנטים, שמסייעים להם, לאחר סיום לימודיהם, בהשתלבות בשוק העבודה התחרותי והדינמי.


כמו כן, במרכז מתקיימת פעילות אקדמית ומחקרית שוטפת, כולל שיתופי פעולה עם אוניברסיטאות בינלאומיות, אירוח סדנאות חוקרים, ועידוד הסטודנטים והסגל האקדמי לכתוב, לפרסם ולערוך כתבי עת אקדמיים.

 

תנאי קבלה


מועמדים שרוצים להתקבל לתואר זה, נדרשים להחזיק בתעודת בגרות שממוצעה לפחות 75, וכן לעבור מבחן ממיין בשפה האנגלית.


עבור מועמדים שגילם מעל 30, ולהם אין זכאות לתעודת בגרות או שממוצעם בבגרות הוא פחות מ – 75, קיימת אפשרות להתקבל לאחר סיום בהצלחה של מכינה קדם אקדמית.

 

 

תעודה


בוגרי הלימודים, שעומדים בחובות האקדמיות ומסיימים את התואר בהצלחה, זכאים לתואר ראשון BA במנהל מערכות בריאות, בהתמחות מנהל מחקר קליני או בהתמחות ניהול תחום גרונטולוגיה יישומית, על פי בחירתם.


מי שמסיימים את הלימודים לתואר ראשון במנהל מערכות בריאות בהתמחות מנהל מחקר קליני, זכאים גם לשתי תעודות הסמכה מקצועיות: תעודה בניטור ניסויים קליניים - CRA, ותעודת GCP - Good Clinical Practices.


תעודות אלו מוכרות על ידי תעשיית התרופות ולכן יכולות לפתוח דלתות עבור בוגרי התואר בהתמחות זו, ולסייע להם בעת חיפושי עבודה בתחומי התרופות, הניסויים הקליניים במערכות הבריאות, והביוטכנולוגיה.

 

עוד מסלולי לימוד - המרכז האקדמי למשפט ולעסקים