לימודי מדעי המחשב במרכז האקדמי למשפט ולעסקים

שירות אישי - צור קשר
לימודי מדעי המחשב במרכז האקדמי למשפט ולעסקים

לימודי מדעי המחשב - המרכז האקדמי למשפט ולעסקים ברמת גן


להתמחות בטכנולוגיות המחר

 

תכנית לימודי מדעי המחשב שנערכת במרכז האקדמי למשפט ולעסקים נבנתה כדי לספק מענה לדרישה מוגברת למומחים בפיתוח ובתעשייה שביכולתם לנתח ביג דאטה דרך שילוב שיטות סטטיסטיות וחישוביות. מדעני הנתונים יכולים לתכנן ולפתח פתרונות מתקדמים לתרגום מאגרי המידע הענקיים שנאספים במדיה החברתית, במסחר ובמחקר - לידע יעיל ושימושי. ההערכות הן כי בעשור הקרוב נהיה עדים למחסור משמעותי במומחים בתחום זה, בוגרי התכנית יכולים לקבל יתרון בעת ההשתלבות בשוק העבודה בזכות הידע והכלים הנרכשים במהלך לימודיהם, ששמים דגש על הנושאים המבוקשים הללו בתעשייה.


תכנית הלימודים


תכנית לימודי מדעי המחשב במרכז הבינתחומי למשפט ולעסקים מתבססת על שילוב בין העולם התיאורטי של מדעי המחשב לבין יכולות יישום. בתחילת הלימודים הסטודנטים מקבלים כלי יסוד בתחום התכנות ובמתמטיקה וכן סוקרים סוגיות בפילוסופיה של המדע והחישוב דרכן הם יכולים להתוודע לתרבות הרחבה שאליה משתייכים מדעי המחשב.


במהלך שנת הלימודים השנייה הסטודנטים רוכשים ידע מתמטי רלבנטי לתחום מדעי המחשב. בהמשך הם מעמיקים בתחום מבני הנתונים ומסדי הנתונים ולומדים בהרחבה על מבנה המחשב ואלגוריתמים. כמו כן, הם מכירים את תחום הנדסת התוכנה ומדעי הנתונים.


בשנה השלישית בתכנית הסטודנטים משלימים את כל קורסי החובה במדעי המחשב ולומדים קורסי חובה ובחירה בתחום ההתמחות במדעי הנתונים. כך הם מתוודעים לנושאים בלמידה חישובית ובעיבוד של שפה טבעית. כמו כן, הם נחשפים למחקרים עדכנים במדעי המחשב ובמקביל מכירים לעומק תהליכים עכשוויים בתעשייה.


מתכונת הלימוד


התכנית נפרשת על פני שלוש שנים והיא מתקיימת כתכנית בוקר. במהלך הלימודים הסטודנטים לוקחים חלק בשלל שיעורים חובה ובחירה. כדי לסייע לסטודנטים לשלב בין לימודים תיאורטיים ויישומיים. כל הקורסים מתקיימים בכיתות ממוחשבות תוך הקפדה על למידה ותרגול בקבוצות קטנות של עד 20 תלמידים.


בשנה השלישית ללימודיהם, הם משתתפים בסמינריון במדעי המחשב בו הם נחשפים למחקר עדכני בתחום, מעבירים הרצאות וכך יכולים לקבל רושם לגבי המשך ללימודים מתקדמים. כמו כן, במהלך שנה זו הם עובדים על שני מיני פרויקטים שנערכים בשיתוף פעולה עם בכירים מן התעשייה ומתקיימים בהנחיה של חברי סגל במחלקה.


מסלול הלימודים נערך בשיתוף פעולה עם חברות בתעשיית ההייטק והתוכנה. הסטודנטים יכולים לקחת חלק בהתמחויות בחברות תוכנה והייטק מובילות וכך לצבור ניסיון מעשי בתעשייה כבר במהלך הלימודים. כך, החל מהשנה השנה השניה ללימודיהם, הסטודנטים יכולים להתמחות בשלוחה הישראלית של ספקית התוכנה האמריקאית SAS.

 

כמו כן, קיימות מלגות לימודים המוצעות לסטודנטים מצטיינים.


נושאי הלימוד


מבין שלל הנושאים הנלמדים במהלך התכנית ללימודי מדעי המחשב נכללים התחומים הבאים:

 

 • אלגברה ליניארית 1
 • מבוא לקריפטוגרפיה
 • מבוא למדעי המחשב
 • מבוא להנדסת תוכנה
 • מבוא לבינה מלאכותית
 • מבוא ללוגיקה מתמטית
 • פילוסופיה והיסטוריה של חישוב   
 • חשבון אינפי 1
 • למידה חישובית
 • ראייה ממוחשבת
 • מתמטיקה בדידה
 • עיבוד שפה טבעית   
 • ועוד

 


על מוסד הלימוד


במרכז האקדמי למשפט ולעסקים ניתן ללמוד בתכניות נוספות לתואר ראשון, בהן לימודי מערכות מידע, לימודי מנהל עסקים, לימודי משפטים ולימודי חשבונאות. בוגרים שברצונם להמשיך לפתח את הידע והכלים המחקריים שברשותם יכולים להמשיך לתכניות התואר השני שמתקיימות במוסד הלימוד, כגון תואר שני בניהול, תואר שני במשפטים ותואר שני בבנקאות ושוק ההון.


הלימודים במרכז האקדמי למשפט ולעסקים מותאמים לתמורות ולחידושים במשק, הם מתמקדים בפיתוח מיומנויות שחשובות להשתלבות בתפקידי מפתח במשק ולהתמודדות עם אתגרים ודילמות שייחודיים למשק הדינמי של היום. התכניות השונות הנלמדות במוסד זה גם שמות דגש על התפתחויות בזירה הגלובלית וחלקן כוללות סיורים לימודיים וחילופי סטודנטים עם מוסדות אקדמיים במדינות שונות בחו"ל.

 

תנאי קבלה

 

על המועמדים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה בממוצע של 84 לפחות, וציון 85 לפחות ב - 4 יחידות במתמטיקה או ציון 75 ומעלה ב - 5 יחידות במתמטיקה. קיימת אפשרות להתקבל גם למועמדים בעלי ממוצע בגרות הנמוך מ - 84 וציון פסיכומטרי גבוה מ - 600.
מועמדים שאינם עומדים בתנאי הקבלה, יכולים להשתתף במכינה קדם אקדמית של המכללה.

 

מומלץ לפנות אל מוסד הלימוד על מנת לקבל את המידע העדכני ביותר על תנאי הקבלה.

תעודה


תואר ראשון במדעי המחשב מוענק לבוגרים שעומדים בכל חובותיהם על ידי המרכז האקדמי למשפט ולעסקים.

עוד מסלולי לימוד - המרכז האקדמי למשפט ולעסקים