תואר שני במשפט מסחרי וגלובלי במרכז האקדמי למשפט ולעסקים

שירות אישי - צור קשר
תואר שני במשפט מסחרי וגלובלי במרכז האקדמי למשפט ולעסקים

תואר שני במשפטים בהתמחות משפט מסחרי וגלובלי LLM במרכז האקדמי למשפט ולעסקים

 

עולם ומלואו

 

הגלובליזציה משפיעה על כל היבטי החיים, מצריכת תקשורת, קנייה של מוצרים ודפוסי החשיבה הכלליים של החברה. העולם העסקי מאז ומעולם לא נשאר בגבולות המדינה וקשרי מסחר בינלאומיים קיימים עוד מתקופת קדומות, הרי מה קולומבוס חיפש באמריקה אם לא תבלינים לקנייה ומה הייתה דרך המשי אם לא ציר להעברת סחורה בין מדינות?

 

כיום, העידן הגלובאלי מאפשר את המסחר הבינלאומי ביתר קלות, אך אליה וקוץ בה, וככל שהשוק פתוח יותר, כך יש יותר פריצות בחוק ויותר דרישה לוויסות ולרגולציה. משפט מסחרי וגלובאלי הוא התחום המאפשר ללמוד על ההיבטים השונים של המסחר הבינלאומי, על מיסוי אקזיטים של חברות הייטק, על מיזוג חברות ועל שותפויות בינלאומיות. הלומדים תחום זה רוכשים את הכלים לנהל עסקאות בין חברות ממדינות שונות ולהגן על הצרכים של העסק לפי החוקים של המדינות המשתתפות.

 

תכנית הלימודים

 

תואר שני במשפטים בהתמחות משפט מסחרי וגלובאלי במרכז האקדמי למשפט ועסקים מעמיק את הידע של הסטודנטים בתחום המשפט המסחרי בדגש על הפן המשפטי של פעילויות עסקיות בזירה הבינלאומית. הסטודנטים לומדים קורסים מתקדמים בתורת המשפט המסחרי, כמו מימון חברות, עיקול נכסים והיבטים מסחריים של חברות הייטק.

 

בתכנית התואר השני במשפטים בהתמחות זו הסטודנטים לומדים על ההיבטים השונים של המשפט המסחרי ועל המיומנויות הנדרשות לקיום עסקאות ברחבי העולם. לשם כך הם לומדים נושאים כמו ניהול תובענה ייצוגית בינלאומית והרמת מסך בתאגידים זרים. כמו כן, הם לומדים על הדרישות הקיימות בעסקאות מיזוג של חברות ציבורית הנסחרות בנאסד"ק, על רגולציה כלכלית, על דיני מסחר בארצות הברית לעומת דיני המסחר באיחוד האירופי.

 

מתכונת הלימוד

 

היקף התואר השני הוא כארבעה סמסטרים. מתכונת הלימוד כוללת קורסי חובה כלליים, קורסי חובה במשפט מסחרי וגלובאלי, קורסי בחירה כלליים, קורסי בחירה במשפט מסחרי וגלובאלי, קורסי סמינר וסדנות. חלק מהשיעורים מתקיימים בשפה האנגלית. כמו כן, ישנה אפשרות להשתתף בקורס קיץ מרוכז בפריז.

 

נושאי לימוד

 

  • פירוק חברות ושיקומן
  • בוררות במסחר בינלאומי
  • שעבודים ובטוחות לאשראי
  • דיני מכרזים בעולם הגלובאלי
  • עסקאות מסחריות בינלאומיות
  • משפט עסקי בראי הגלובליזציה
  • משפט בינלאומי ומסחר בין ממשלות    

 

על מוסד הלימודים

 

המרכז האקדמי למשפט ועסקים הוא מוסד לימודים אשר מתמחה במקצועות הניהול והמשפטים. המרכז מכשיר את הסטודנטים שלו להתמודדות עם האתגרים הקיימים בעולם הגלובאלי ומעודד מנהיגות כלילת, עסקית וחברתית. המרכז מציע מסלולי לימוד שונים לתואר ראשון, לתואר שני, ללימודי חוץ ולתכניות בינלאומיות. בפקולטה למשפטים של המרכז אפשר ללמוד תואר שני במשפטים בהתמחות זכויות אדם ותואר שני במשפטים בהתמחות משפט פלילי וקרימינולוגיה.

 

תעודה

 

סטודנטים שמסיימים את כל המטלות הנדרשות מקבלים תואר L.L.M במשפט מסחרי גלובאלי מטעם המרכז האקדמי למשפט ועסקים.

עוד מסלולי לימוד - המרכז האקדמי למשפט ולעסקים