תואר שני במשפטים ללא משפטנים בהתמחות משפט מסחרי במרכז האקדמי למשפט ולעסקים

שירות אישי - צור קשר
תואר שני במשפטים ללא משפטנים בהתמחות משפט מסחרי במרכז האקדמי למשפט ולעסקים

תואר שני במשפטים ללא משפטנים בהתמחות משפט מסחרי עסקי במרכז האקדמי למשפט ולעסקים ברמת גן


ידע משפטי יכול לסייע לעובדים במגוון מקצועות, מרואי חשבון, דרך מנהלים בארגונים ועד לכלכלנים ועוסקים במקצועות פיננסיים. הסביבה המקצועית מזמנת לא פעם מצבים בהם נדרשים להתמודד עם מושגים משפטיים, לקרוא חוזים או לקבל החלטות שדורשות הבנה בחקיקה ותקינה. ההבנה המשפטית הזו יכולה במקרים רבים לסייע לקבלה של החלטות נבונות יותר ולעזור לקידום מהלכים חשובים.


במרכז האקדמי למשפט ולעסקים ברמת גן מתקיימת תכנית לתואר שני במשפטים ללא משפטנים, שנערכת בהתמחויות שונות. אחת מאותן התמחויות היא התכנית להתמחות במשפט מסחרי ועסקי. מסלול זה מתאים לבוגרי שלל מקצועות כלכליים, עסקיים וענפים נוספים במדעי החברה והרוח שמעוניינים להעמיק את הידע המשפטי בתחום המשפט המסחרי וכך לייעל ולקדם תהליכים במקומות עבודתם. חשוב להדגיש כי תכנית זו איננה מסמיכה את הסטודנטים להתמחות במשפטים או לשמש עורכי דין, אלא מקנה להם ידע משפטי בלבד לצורך יישום בעבודתם הנוכחית.

 


תכנית הלימודים


סטודנטים בתכנית זו לומדים על שלל סוגיות משפטיות שרלבנטיות בעולם העסקים. הם מתמקדים בחקיקה אקטואלית בתחום המשפט העסקי והמשפט המסחרי וסוקרים רגולציה כלכלית ודיני רלבנטיים. כמו כן, הם לומדים על תהליכי שינוי במשפט העסקי בעידן הגלובלי, שמציב דילמות טכנולוגיות מורכבות בפני עובדים במשק. המסלול מקיף גם סוגיות באתיקה בעסקים ומעניק כלים משפטיים להתמודדות עם אתגרים אלה.


מתכונת הלימוד


התכנית לתואר שני נפרשת על פני כ - 15 חודשים ומחולקת לארבעה סמסטרים. היא נערכת במתכונת נוחה לאנשים עובדים, השיעורים מתקיימים ביומיים במהלך השבוע, באחד הערבים ובבוקר יום שישי.


נושאי הלימוד


מבין של הנושאים הנלמדים בהתמחות משפט מסחרי ועסקי נכללים:

 

 • פירוקים והבראות
 • דיני הגבלים עסקיים
 • מבוא למשפט הישראלי
 • רגולציה חברתית כלכלית
 • שיעבודים ובטוחות לאשראי
 • המשפט העסקי בעולם הגלובלי   
 • דיני חוזים
 • מוסר ועסקים
 • משפט ציבורי
 • תורת המשפט   
 • ועוד

 


סגל הוראה


בין המרצים בתכנית לתואר שני במשפטים ללא משפטנים: פרופסור למשפטים שחוקר את תחומי המשפט הבין לאומי הפרטי ושיקום חברות, אשר עוסק גם בייעוץ בנושאים אלה למוסדות בשוק הפרטי; חוקר ומשפטן שמומחה לדיני ראיות ועונשין, אשר עוסק בכתיבה והוראה בתחום פתרונות להרשעת חפים מפשע; פרופסור שתחומי המחקר שלו מתמקדים בפילוסופיה פוליטית, דיני עבודה וזכויות אדם; חוקר ששימש עורך מייסד של כתב עת בתחום האתיקה וזכויות האדם; וחוקרים נוספים.


על מוסד הלימוד


במסגרת התכנית לתואר שני במשפטים ללא משפטנים, מתקיימות התמחויות נוספות בהן התמחות משפט וחברה והתמחות במשפט פלילי. נוסף על כך, מתקיימת תכנית תואר שני בניהול שמעניקה כלים ניהוליים מתקדמים לעובדים במשק, וכן תכנית לתואר שני בבנקאות ושוק ההון, שמתמקדת במיומנויות מתקדמות להתמודדות עם אתגרים פיננסיים ובנקאיים עכשוויים. מוסד הלימוד שם דגש על פיתוח מיומנויות חדשנות ועל חשיפת הסטודנטים לאפשרויות בשוק העבודה הגלובלי, דרך שיתופי פעולה עם מוסדות אקדמיים במדינות שונות בעולם.


תנאי קבלה


לתכנית לתואר שני יכולים להתקבל מועמדים בוגרי לימודי מדעי החברה, לימודי מדעי הרוח, לימודי מנהל עסקים, לימודי חשבונאות או לימודי כלכלה. ממוצע הציונים הנדרש לקבלה הוא 80 ומעלה.


נוסף על כך, סטודנטים מצטיינים לתואר הראשון יכולים להשתלב בתכנית זו כבר במהלך הלימודים. סטודנטים בשנה ג' יכולים להתקבל למסלול מואץ לתואר שני, אם ממוצע הציונים שלהם עד כה הוא לפחות 80. סטודנטים בשנים ב', ג' או ד' יכולים גם ללמוד במסלול צבירה, בו הם צוברים נקודות זכות לקראת התואר השני ויכולים להתקבל כסטודנטים מן המניין אם ממוצע הציונים שלהם בתואר הראשון הוא לפחות 80.


תעודה


תואר שני במשפטים ללא משפטנים MA ניתן לסטודנטים שמשלימים כל חובותיהם בתכנית מטעם המרכז האקדמי למשפט ולעסקים.

עוד מסלולי לימוד - המרכז האקדמי למשפט ולעסקים