תואר שני במשפטים ללא משפטנים במרכז האקדמי למשפט ולעסקים רמת גן

שירות אישי - צור קשר
תואר שני במשפטים ללא משפטנים במרכז האקדמי למשפט ולעסקים רמת גן

תואר שני במשפטים ללא משפטנים - המרכז האקדמי למשפט ולעסקים ברמת גן


משפט במשק משתנה ומורכב


עולם המשפט הוא בעל נגיעה למגוון היבטים בחיי היום יום של עובדים במגוון ענפים וסקטורים. החל מקריאה והבנה של חוזים, דרך שליטה בעקרונות הניהול של מכרזים ותהליכים פיננסיים מורכבים וכן ידע בזכויות עובדים ויחסי עבודה הם רק חלק מן המקרים בהם גם מי שאינם בהכרח עורכי דין או שופטים נדרשים להפגין ידע משפטי בשגרת העבודה. הבנה משפטית יכולה לסייע למנהלים לקבל החלטת שקולות ונבונות יותר וגם לעזור להם להבין באופן יעיל את פניו של שוק העבודה העכשווי מבחינה כלכלית, פוליטית וחברתית.


אקדמאים במגוון ענפים במדעי החברה או מדעי הרוח שמעוניינים להרחיב את ההבנה שלהם בעולם המשפט יכולים ללמוד בתכנית לתואר שני במשפטים ללא משפטנים במרכז האקדמי למשפט ולעסקים ברמת גן. תכנית זו מכשירה את הסטודנטים לעיסוקים ומשרות שאינם בהכרח משפטיים אך שקיים בהם ממשק עם עולם המשפט ועם עבודה מול משפטנים ועורכי דין. התואר השני יכול גם לסייע לאותם עובדים לקדם את הקריירה ולייעל את תהליכי העבודה שלהם.

 

 

תכנית הלימודים


התואר השני במשפט ללא משפטנים מאפשר לבוגרי לימודים בתחומי מדעי החברה או מדעי הרוח להעמיק את הידע המשפטי שבידיהם ולהכיר לעומק את תפקיד המשפט בתחום הכלכלה ובחיי החברה בארץ ובעולם. הם לומדים על שלל השפעות של המשפט על תהליכים פוליטיים, כלכליים, חברתיים, ציבוריים ועסקיים ומרחיבים את ידיעתם בענפי משפט שונים.


במסגרת התכנית, הסטודנטים יכולים לבחור מבין מספר התמחויות. אלה מאפשרות להם להתמקד באחד מבין הענפים המשפטיים ולהתוודע לסוגיות עיקריות מתוכו. אלה הן ההתמחויות שמוצעות לסטודנטים לתואר שני במשפטים ללא משפטנים:

 

 • משפט פלילי וקרימינולוגיה
 • משפט מסחרי
 • משפט וחברה

 

מתכונת הלימוד


היקפו של המסלול לתואר שני הוא כ - 15 חודשים. הוא מותאם במיוחד לאנשים עובדים, שיעורים מתקיימים בשעות הערב אחת לשבוע וכן בימי שישי. סטודנטים מצטיינים יכולים לקבל מלגות לימוד וכן מוצעות מלגות לימוד לעובדי מדינה ורשויות מקומיות.


נושאי הלימוד


במסגרת התכנית לתואר שני במשפט ללא משפטנים נלמדים מגוון נושאים כגון:

 

 • משפט בין לאומי פומבי
 • מבוא למשפט הישראלי
 • רגולציה כלכלית חברתית
 • שינוי חברתי וזכויות האדם
 • איסור על אפליה והזכות לשוויון    
 • דיני חוזים
 • משפט ציבורי
 • תורת המשפט
 • דת, מדינה ומשפט    
 • ועוד

 

סגל הוראה


דיקן הפקולטה למשפטים הוא פרופסור שתחומי המחקר שלו כוללים דיני תאגידים, משפט בין לאומי פרטי ושיקום חברות. נוסף על כך, הוא מייעץ למוסדות וגופים פרטיים שונים. כמו כן, שימש בעבר יועץ עבור וועדת חקירה ממלכתית בתחום סיוע לניצולי שואה וכן לוועדת חקירה ממלכתית בטיפול רשויות מוסמכות במפוני גוש קטיף.


סגל הפקולטה כולל חוקרים רבים ומנוסים בתחומי משפט שונים. ביניהם מומחה לדיני ראיות ולדיני עונשין שחוקר את הרשעת החפים מפשע; פרופסור שחיבר ספרים בנושא צדק חברתי וצד חינוכי; חוקר שעוסק במחקריו בזכויות אדם ובתיאוריה חוקתית; וחוקרים רבים נוספים.


על מוסד הלימוד


המרכז האקדמי למשפט ולעסקים מפעיל מזה עשרים שנה מסלולי לימוד מגוונים שמתמקדים בחדשנות וראייה גלובלית. תכניות הלימוד השונות במוסד זה מתאפיינות במתכונת גמישה שמאפשרת לשלב עבודה עם לימודים. ניתן ללמוד בתכניות לתואר ראשון בענפים כגון לימודי משפטים, לימודי מנהל עסקים, לימודי ניהול מערכות מידע ולימודי חשבונאות. כמו כן, אפשר ללמוד בתכניות נוספות לתואר שני, כגון תואר שני במפשטים עם אפשרות לתזה, תואר שני בניהול ותואר שני בשוק ההון ובנקאות. מוסד הלימוד שואף להכין את משתתפיו להשתלבות בתפקידי מפתח בשוק העבודה וכך מציע להם שירותי השמה והכוונה במהלך הלימודים. כמו כן, תכניות הלימוד של המרכז האקדמי למשפט ולעסקים מותאמות לשינויים ולהתחדשות במשק כדי להכין את הסטודנטים לקראת אתגרי המאה העשרים ואחת.

 


תנאי קבלה


לתכנית זו יכולים להתקבל מועמדים שברשותם תואר ראשון בממוצע של לפחות 80, ממגוון של תחומי לימוד. מועמדים שלא עומדים בתנאי הקבלה יכולים להתקבל במעמד חריגים, לפי שיקולי מוסד הלימוד. מומלץ לפנות ישירות אל מוסד הלימוד כדי לקבל את כל הפרטים לגבי תנאי קבלה.


תעודה


תואר שני במשפטים ללא משפטנים M.A. ניתן לסטודנטים שמשלימים בהצלחה את כל חובותיהם בתכנית מטעם המרכז האקדמי למשפט ולעסקים ברמת גן.

עוד מסלולי לימוד - המרכז האקדמי למשפט ולעסקים