תואר שני בניהול במרכז האקדמי למשפט ולעסקים

שירות אישי - צור קשר
תואר שני בניהול במרכז האקדמי למשפט ולעסקים

תואר שני בניהול M.A. במרכז האקדמי למשפט ולעסקים רמת גן

 

המסלול אינו פעיל


מנהלים שמוכנים לכל האתגרים


המשק של היום מתאפיין בדינמיות רבה ובאווירה של גלובליות, כאשר שיתופי פעולה עם מדינות מקצוות שונים של העולם הופכים לחלק מהותי ושגרתי מתהליך העבודה בארגונים רבים. טכנולוגיות מחשוב עסקיות שואפות להפוך את העולם לנוח ונגיש יותר בלחיצת כפתור, ועבור מנהלים מערכות אלה יכולות לסייע להוביל את הארגון בשביל הנכון בצורה קלה ומהירה יותר.


מנהלים נדרשים לקבל שורה ארוכה של החלטות במסגרת תפקידם, להחלטות הללו יש השפעה מהותית על פניו של הארגון, הן לטווח המידי והן לטווח הרחוק. מקביעה של מדיניות פיננסית או תקציבית, דרך תכנון של אסטרטגיות השיווק של החברה ועד לניהול תהליכי משא ומתן ושיתוף פעולה עם עמיתים מעבר לים, תהליכים אלה מצריכים ידע מקצועי, יצירתיות ומחשבה פתוחה וגמישה, כדי להתאים את הארגון לאופי העולם העסקי העכשווי.


המרכז האקדמי למשפט ולעסקים ברמת גן מציע תכנית לתואר שני בניהול, אשר מציעה לתלמידיה לרכוש סל נרחב של כלים שחשובים למנהלים ולבכירים בארגונים במגוון מגזרים ותחומים במשק. בעזרת הידע הנרכש בתכנית ובהתמחויות השונות שמתקיימות במסגרתה, יכולים הסטודנטים לפתח כישורי מנהיגות בעזרתם הם יכולים להצעיד את החברות שלהם קדימה לעבר רווחיות ואפקטיביות. כמו כן, מסלול זה יכול לסייע לעובדים לטפס בסולם הארגוני ולהגיע לתפקידים ניהוליים מבוקשים.

 


תכנית הלימודים


הסטודנטים בתכנית זו לתואר שני מעמיקים בעקרונות תורת הניהול ולומדים על סוגיות במימון, בשיווק, במערכות מידע ובאסטרטגיה שיכולות לסייע למנהלים לקדם את הארגונים שלהם. במקביל הם מפתחים מיומנויות מנהיגות ויזמות דרכן הם יכולים לקדם תהליכי שינוי.


במסגרת התכנית, ניתן לבחור להתמחות בתחום הניהול הבין לאומי או בניהול ארגוני שירות. במסגרת ההתמחות בניהול בין לאומי בוחנים את ההיבטים השונים של ניהול ארגונים וחברות בזירה הגלובלית, כאשר הסטודנטים שמים דגש על קידום של שיתופי פעולה, על ניהול אסטרטגיה שיווקית וכלכלית יעילה ועל ניהול ההון האנושי בעידן הכפר הגלובלי.


במהלך ההתמחות בניהול ארגוני שירות, דנים בתהליכים ניהוליים שחשובים בארגונים בתחום השירות, לרבות סוגיות בתקצוב, בתמחור ובבקרה. הסטודנטים יכולים לבחון לעומק תהליכי יזמות חברתית ועסקית, הובלת המשאב האנושי ופיתוח של שירותים חדשניים ושיווקם.


מתכונת הלימוד


היקף תכנית זו הוא ארבעה סמסטרים, ואורכה כשנה וחצי. הלימודים בהתמחות בניהול ארגוני שירות נערכים במתכונת של שבוע לימודים מרוכז בסמסטר הראשון, ולאחריו מפגשים פעם בשבוע או שבועיים. במסגרת התכנית הסטודנטים לומדים בקורסי חובה ובחירה ובסמינרים. במסגרת ההתמחות בניהול בין לאומי, מתקיימות שתי נסיעות לימודיות לחו"ל, האחת לסין והשנייה להודו.


נושאי הלימוד


במהלך התואר השני הסטודנטים לומדים על שלל תחומים כגון:

 

 • סוגיות בכלכלה בין לאומית
 • ההון האנושי בכפר הגלובלי
 • אסטרטגיה ארגונית ניהולית
 • אסטרטגיה שיווקית גלובלית
 • חשבונאות פיננסית וניהולית
 • עיצוב ויישום מדיניות ציבורית
 • אפקטיביות של ארגוני שירות
 • יזמות חברתית ועסקית בארגוני שירות    
 • ניהול ארגוני שירות
 • ארגונים רב לאומיים
 • פיתוח ושיווק שירותים
 • אתיקה בניהול ארגונים
 • שיטות מחקר בארגונים
 • עקרונות מימון בארגונים
 • ניהול במדינות מתפתחות    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


המרכז האקדמי למשפט ולעסקים ברמת גן מפעיל מבחר תכניות לימודים שבאות להכשיר את הסטודנטים לקראת השתלבות בתפקידים מובילים במשק הישראלי, במגזר הפרטי והציבורי. לומדים בו למעלה מ - 2,000 סטודנטים בתכניות הלימוד השונות, שכוללות מסלולים לתואר ראשון, תכניות לתואר שני ומכינות קדם אקדמיות. במסגרת התכניות לתואר המוסמך שנלמדות במרכז האקדמי למשפט ולעסקים, ניתן למצוא גם תכנית לתואר שני במשפט מסחרי גלובלי, תכנית ללא תזה שמאפשרת להעמיק בשלל סוגיות חוקיות של המסחר הבין לאומי. לצד תכניות אלה ניתן למצוא מסלולים לתואר ראשון בענפים כגון חשבונאות, משפטים, מערכות מידע ומנהל עסקים. תכניות הלימוד השונות במוסד זה מותאמות להתפתחויות ולשינויים שמתחוללים במשק, במטרה להכין את הסטודנטים לקראת אתגרי שוק העבודה ולקראת המשק של מחר.


תנאי קבלה


במסגרת תנאי הקבלה לתכנית, על המועמדים להיות בעלי תואר ראשון ממוסד אקדמי מוכר, ממוצע הציונים הנדרש לקבלה הוא לפחות 80. מי שאינם עומדים בדרישות הסף לקבלה יכולים להתקבל על סמך אישור של ועדת חריגים.

 


תעודה


תואר שני בניהול MA מוענק על ידי המרכז האקדמי למשפט ולעסקים ברמת גן לסטודנטים שעומדים בכל חובות התכנית בהצלחה.

עוד מסלולי לימוד - המרכז האקדמי למשפט ולעסקים