לימודי משפטים וחשבונאות במרכז האקדמי למשפט ולעסקים - תואר כפול

שירות אישי - צור קשר
לימודי משפטים וחשבונאות במרכז האקדמי למשפט ולעסקים - תואר כפול

לימודי משפטים וחשבונאות לתואר כפול במרכז האקדמי למשפט ולעסקים ברמת גן


בין תחומי החשבונאות והמשפטים קיימות נקודות השקה רבות, רואי חשבון נדרשים לא אחת להפגין ידע משפטי במהלך עבודתם ובמקביל, עורכי דין צריכים לשלוט במושגים חשבונאיים במסגרת עבודה על חוזים ותיקים מסחריים.


כדי לסייע למעוניינים להשתלב בשני התחומים, מציעים במרכז האקדמי למשפט ולעסקים תואר כפול בלימודי משפטים וחשבונאות. מסלול זה מקנה לסטודנטים כלים שיכולים לפתוח עבורם דלת לתעסוקה הן כרואי חשבון והן כעורכי דין. בהמשך דרכם הם יכולים להשתלב בענפים כגון ייעוץ משפטי מסחרי, ייעוץ מס ואפיקים נוספים. התואר הכפול יכול לספק לבוגריו יתרון בתחילת דרכם בשוק העבודה, במציאת מקומות התמחות ובהתבלטות מול מועמדים אחרים לתפקידים שונים.


תכנית הלימודים


תכנית זו מאפשרת לסטודנטים לרכוש במקביל ידע נרחב הן בתחום המשפטי והן בעולם הפיננסי והחשבונאי. לימודי המשפטים חושפים את הסטודנטים למגוון היבטים של עולם המשפט, לרבות משפט מסחרי, משפט פלילי, זכויות האדם ודיני הייטק וטכנולוגיה. הלימודים מכינים את הסטודנטים לקראת השתלבות במשרדי עורכי דין ומקנים להם כלים להתמודדות עם מגוון של דילמות ואתגרים משפטיים.


במסגרת לימודי החשבונאות נלמדות סוגיות בדיני תאגידים, בחשבונאות ניהולית ובתחום הביקורת החשבונאית. הסטודנטים מפתחים את הכלים הנדרשים גם בענפים כגון ניתוח דוחות כספיים ומיסוי וכן מכירים טכנולוגיות מידע שחיוניות לרואי חשבון בשוק של היום.


מתכונת הלימוד


היקו של התואר הכפול במסלול זה הוא כ - 8 סמסטרים. הסטודנטים לוקחים חלק בקורסים משני החוגים וכן לומדים בסמינרים ובקורסי בחירה. במסגרת לימודי המשפטים עם גם לוקחים חלק בקליניקות משפטיות שמאפשרות להם להיחשף בפועל לתהליכים בזירת המשפט הישראלית.


נושאי הלימוד


בין הנושאים הנכללים בתכנית זו -

 

 • מימון לחשבונאים
 • משפט בין לאומי פומבי
 • בעיות מדידה בחשבונאות
 • תמחיר וחשבונאות ניהולית
 • היבטים פרוצדורליים במשפט פרטי
 • ביקורת למערכות מידע ממוחשבות   
 • דיני חוזים
 • דיון אזרחי
 • דיני מיסים
 • משפט וכלכלה
 • מאזנים מאוחדים   
 • ועוד


סגל הוראה


סגל התכנית כולל: פרופסור למשפטים שהתמחה בלשכת שופטת בבית המשפט העליון ובהמשך שימש כעוזרה המשפטי; חוקרת שתחומי מחקרה מתמקדים בין היתר בזכויות האדם במשפט הבין לאומי ובדיני הגירה ופליטים; דוקטור שמומחית לתחומי החשבונאות הפיננסית והניהולית אשר משמשת יועצת לחברות עסקיות בתחום האסטרטגיה העסקית; רואה חשבון שמומחה לחשבונאות פיננסית בהתאם לתקינת IFRS ועוסק גם בהכנת סטודנטים לבחינות מועצת רואי החשבון; ומרצים נוספים.


על מוסד הלימוד


במרכז האקדמי למשפט ולעסקים ברמת גן נערכות עוד מגוון תכניות לימודים, בהן לימודי מנהל עסקים ולימודי מערכות מידע. מתקיימות גם תכנית לתואר כפול בלימודי מנהל עסקים ומשפטים ותכנית ללימודי מנהל עסקים בשנתיים, לסטודנטים מצטיינים. בוגרי תכניות התואר הראשון יכולים להמשיך לתארים מתקדמים, כגון תואר שני בניהול, תואר שני במשפטים ותואר שני במשפטים ללא משפטנים. במוסד הלימוד שואפים להכין את הסטודנטים להתמודדות עם אתגרים בשוק הגלובלי וכך משלבים מגוון סדנאות עם חוקרים מן העולם ואף חילופי סטודנטים עם מוסדות אקדמיים בחו"ל, שיכולים לסייע לסטודנטים לפתח כישורי יזמות ומנהיגות.


תנאי קבלה


הקבלה ללימודים במסלול זה מתבססת על שילוב בין ציון הפסיכומטרי לממוצע הבגרויות. יש לציין כי כדי להתקבל על המועמדים לעמוד בתנאי הקבלה של שני החוגים. יש לפנות אל מוסד הלימוד לקבלת המידע המדויק ביותר לגבי תנאי קבלה ללימודים.


תעודה


בוגרי תכנית התואר הכפול זכאים לקבל שני תארים ראשונים מטעם המרכז האקדמי למשפט ולעסקים - תואר ראשון LLB במשפטים ותואר ראשון BA בחשבונאות. כדי לקבל את התואר במשפטים, על הבוגרים לעבור את מבחני הלשכה ולהשלים התמחות במשפטים. לצורך קבלת התואר בחשבונאות, הבוגרים צריכים לעבור בהצלחה את מבחני מועצת רואי החשבון וכן להשלים התמחות שאורכה כשנתיים במשרדי ראיית חשבון.

עוד מסלולי לימוד - המרכז האקדמי למשפט ולעסקים