תואר שני במשפטנים ללא משפטנים - משפט וחברה במרכז האקדמי למשפט ולעסקים

שירות אישי - צור קשר
תואר שני במשפטנים ללא משפטנים - משפט וחברה במרכז האקדמי למשפט ולעסקים

תואר שני במשפטים ללא משפטנים MA בהתמחות משפט וחברה במרכז האקדמי למשפט ולעסקים ברמת גן


תואר שני במשפטים ללא משפטנים שמתקיים במרכז האקדמי למשפט ולעסקים מוצע בכמה התמחויות, בהן התמחות משפט וחברה. תכנית התואר השני מתאימה למי שאין ברשותם ידע משפטי להכיר סוגיות משפטיות נרחבות שיכולות לשמש אותם במסגרת עבודתם או במסגרת פעילות ציבורי וחברתית. סטודנטים במסלול זה יכולים ללמוד לעומק על התפקיד החשוב שממלאים החוק והמשפט בחיי החברה ועל היבטים בזכויות אדם וקידום זכויות אוכלוסיות מגוונות.

 


תכנית הלימודים


התואר השני במשפטים ללא משפטנים בהתמחות זו מאפשר לסטודנטים להעמיק בתחום המשפט החברתי וזכויות האדם. הם לומדים על היבטים משפטיים כגון רגולציה חברתית ופעילות משפטית בסביבה התאגידית. כמו כן, הם דנים בזכויות כגון הזכות לשוויון והזכות לחינוך ובוחנים את כוחו של המשפט בקידום זכויותיהן של אוכלוסיות שונות. כמו כן, הם סוקרים את השפעתו של האינטרנט על עולם המשפט ואת הדינים החלים על פעילות ברשת.


מתכונת הלימוד


היקפה של התכנית הוא כארבעה סמסטרים רצופים והיא נפרשת על פני 15 חודשים. שיעורים מתקיימים באחד מימי החול בשבוע, בשעות הערב וכן בבוקר יום שישי. התכנית כוללת שיעורי חובה ובחירה וכן סמינריונים שבהם דנים בסוגיות מעולם המשפט. מוסד הלימודים מציע מלגות לימוד שונות לסטודנטים על סמך הצטיינות בלימודים וכן מוענקות מלגות לעובדי מדינה, לרופאים, לאנשי קבע ולעובדים ברשויות מקומיות.


נושאי הלימוד


סטודנטים בהתמחות זו לומדים על שלל נושאים וביניהם:

 

 • תאגידים וקהילות
 • דת, מדינה ומשפט
 • מבוא למשפט ישראלי
 • משפט בין לאומי פומבי
 • שינוי חברתי וזכויות אדם
 • רגולציה כלכלית חברתית
 • גבולות, מדינות וזכויות האדם   
 • דיני חוזים
 • צדק חברתי
 • זכויות נשים
 • משפט ציבורי
 • הזכות לחינוך
 • משפט ואינטרנט   
 • ועוד


סגל הוראה


בין המרצים בתכנית נכללים: חוקר בעל תואר פרופסור שמתמקד במחקריו בפתרונות להרשעת חפים מפשע; פרופסור ששימש כעוזר המשפטי של שופטת בית המשפט העליון, שתחומי המחקר שלו כוללים משפט בין לאומי פרטי ושיקום חברות; משפטן וחוקר שעוסק בתחומים כגון משפט וחברה, פילוסופיה של החינוך וזכויות האדם; משפטן בעל תואר דוקטור שחוקר את תחום הביואתיקה ובתחום הרפואה והמשפט; חוקר שבוחן את תחום המשפט העברי ואת אופן הפעולה של שופטים; ומרצים רבים נוספים.


על מוסד הלימוד


סטודנטים בתכנית לתואר שני במשפטים ללא משפטנים של המרכז האקדמי למשפט ולעסקים יכולים ללמוד גם בתכניות התמחות נוספות כגון התמחות בקרימינולוגיה ומשפט פלילי, או בהתמחות משפט מסחרי עסקי. כל אחת מאותן תכניות מאפשרת להתמקד בהיבט מסוים של עולם המשפט בהתאם לצורכים של המשתתפים ולתחומי העיסוק שלהם.


נוסף על כך, במרכז האקדמי למשפט ולעסקים ניתן ללמוד במסלולים לתואר שני בתחומים אחרים. בין התכניות הללו - תואר שני בניהול, שמעניק כלים בפיתוח וניהול מיזמים עסקיים, תואר שני בבנקאות ושוק ההון שמעניק מיומנויות מתקדמות לסטודנטים שמגיעים מן העולם הפיננסי, וכן תואר שני במשפטים שמתאים לבוגרי לימודי משפטים LLB. מוסד הלימוד מתאים את תכניות הלימוד להתפתחויות אחרונות במשק כדי לסייע לסטודנטים להתמודד בהצלחה עם אתגרים עדכניים בתחומי עבודתם.


תנאי קבלה


כדי להתקבל על המועמדים להיות בעלי תואר ראשון בממוצע 80 ומעלה, יכולים להתקבל בוגרי לימודי מדעי החברה והרוח ממקצועות כגון כלכלה, חשבונאות, מנהל עסקים וענפים נוספים.


סטודנטים יכולים להתקבל לתכנית כבר במהלך התואר הראשון דרך מסלולים ייעודיים. במסלול המואץ יכולים ללמוד סטודנטים בשנה ג' שממוצע הציונים שלהם 80 לפחות. למסלול הצבירה מתאימים סטודנטים בשנה ב', ג', ו - ד' בתנאי שממוצע הציונים הסופי לתואר הראשון הוא 80 ומעלה.


תעודה


סטודנטים שעומדים בהצלחה בכל חובות המסלול זכאים לקבל תואר שני MA במשפטים ללא משפטנים מטעם המרכז האקדמי למשפט ולעסקים רמת גן.

עוד מסלולי לימוד - המרכז האקדמי למשפט ולעסקים