תואר שלישי במשפטים PhD in Law באוניברסיטת רייכמן (הבינתחומי)

שירות אישי - צור קשר
תואר שלישי במשפטים PhD in Law באוניברסיטת רייכמן (הבינתחומי)

תואר שלישי במשפטים PhD in Law באוניברסיטת רייכמן (הבינתחומי)

 

מחקר משפטי מתקדם


המעוניינים להעמיק במחקר בעולם המשפטי יכולים ללמוד במסלול התואר השלישי במשפטים שמתקיים באוניברסיטת רייכמן (הבינתחומי). תלמידי המחקר יכולים לערוך מחקרים משמעותיים בשלל ענפים משפטיים ולקדם בעזרתם את המחקר המשפט בארץ ובעולם. במוסד הלימוד שואפים כי תלמידי המחקר ישתלבו עם תום התואר השלישי באקדמיה, בשירות המדינה, בסקטור הציבורי ובמגזר הפרטי וכן יקדמו עשייה מחקרית וחברתית במגזר השלישי. תכנית זו מותאמת לאופיו של אוניברסיטת רייכמן כמוסד אקדמי חדשני, מחקרי ובינתחומי.

 

תכנית הלימודים


במסגרת התכנית לתואר שלישי במשפטים, יכולים מועמדים מצטיינים לפתח את יכולות הכתיבה המדעית והמחקר המשפטי ברמה אקדמית גבוהה. תכנית זו מאפשרת להם לפתח הבנה מעמיקה בתחומי דעת רבים בעולם המשפט והיא מסייעת לקדם מחקר רב תחומי ובין לאומי בתחום. המחקר בבית הספר למשפטים עוסק בענפי משפט מגוונים. בין היתר פועל בו מכון לחדשנות טכנולוגית שבו ניתן לבחון השלכות משפטיות של החדשנות הטכנולוגית, וכן מכון לחקר הנדל"ן. תלמידי המחקר יכולים להתמקד בנושאים אלה ובעוד קשת רחבה של נושאים משפטיים.

 

מתכונת הלימוד


תכנית התואר השלישי מורכבת משני שלבים - שלב א' המוקדש לכתיבתה של הצעת מחקר ושלב ב' שבו עורכים את המחקר העצמאי. במהלך שלב א' מתקיימים לימודים עיוניים וקורסים שונים, לרבות סדנה מחקרית, קורסי בחירה בשפה האנגלית, סדנת דוקטורנטים וקורס מתקדם בתחום העניין המחקרי של תלמידי המחקר. המחקר הנערך בשלב ב' מתקיים בליווי אישי וסיוע של חבר סגל מחקרי מבית הספר למשפטים, הדיסרטציה עליה עובדים תלמידי המחקר מתמקדת בקידום חקר המשפט דרך אמות המידה המקובלות בספרות העכשווית המחקרית.

 

סגל מחקר


ראש התכנית לתואר שלישי במשפטים הוא פרופסור שתחומי מחקרו כוללים היבטים בין לאומיים של משטר חברות ויחסי הגומלין שבין שווקי ניירות ערך. במחקריו הוא משלב גם תובנות מתחום הפסיכולוגיה ומתחום המימון. הוא פרסם מאמרים בכתבי עת מובילים בתחומי המשפטים ומנהל העסקים.


על מוסד הלימוד


בית ספר הארי רדזינר למשפטים של אוניברסיטת רייכמן עורך תכניות נוספות, בהן לימודי משפטים לתואר ראשון LLB ותואר שני LLM. הלימודים בבית הספר כוללים קורסים מעשיים שונים, קליניקות משפטיות בהן הסטודנטים יכולים לצבור ניסיון מעשי בשטח וכן תכניות לחילופי סטודנטים עם אוניברסיטאות מעבר לים. באוניברסיטת רייכמן נערכות תכניות לימודים בשלל תחומים נוספים, כגון מנהל עסקים, פסיכולוגיה, מדעי המחשב, ממשל ועוד.


תנאי קבלה


לתכנית זו יכולים להתקבל מועמדים שברשותם תואר שני במשפטים עם תזה, או בעלי תואר שני במשפטים במסלול ללא תזה - בכפוף לביצוע השלמות. מתקבלים גם בוגרי לימודי משפטים LLB שברשותם תואר שני MA עם תזה, או תואר MA ללא תזה בביצוע השלמות מתאימות. ממוצע הציונים בתואר השני במשפטים הוא לפחות 85, הציון בעבודת התזה צריך להיות 88 ומעלה.


במסגרת תהליך הקבלה, על המועמדים להגיש הצעת מחקר וכן להציג הסמכה של אחד מחברי הסגל מבית הספר למשפטים בדרגת מרצה בכיר לפחות, שיוכלו לשמש מנחים לדוקטורט. וועדת התואר השלישי של אוניברסיטת רייכמן בוחרת מבין המועמדים שעומדים בתנאים מספר מצומצם של מועמדים שיכולים להתקבל ללימודי הדוקטורט.

 


תעודה


תואר שלישי PhD דוקטור למשפטים מוענק לתלמידי מחקר שמשלימים בהצלחה את התכנית, מטעם אוניברסיטת רייכמן.

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת רייכמן (הבינתחומי)