לימודי כלכלה ויזמות לתואר ראשון דו חוגי באוניברסיטת רייכמן (הבינתחומי)

שירות אישי - צור קשר
לימודי כלכלה ויזמות לתואר ראשון דו חוגי באוניברסיטת רייכמן (הבינתחומי)

תואר ראשון דו חוגי בכלכלה ויזמות באוניברסיטת רייכמן (הבינתחומי)


ליזום ולהוביל בזירת הפינטק


טכנולוגיות חדשניות, כגון בינה מלאכותית, טלפונים חכמים, מחשוב ענן ובלוקצ'יין משנות באופן משמעותי את עולם הפיננסים. מהפכת המידע יצרה שינוי של האופן בו אנשים מנהלים את כספם ואף את עצם התפישה של מושגים כלכליים בסיסיים. תהליכי שינוי אלה פותחים אפשרויות רבות עבור חברות סטארט אפ טכנולוגיות במגזר הפיננסי, ענף חדשני זה מכונה פינטק (FinTech), כלומר טכנולוגיה פיננסית. ענף זה צומח בקצב מסחרר וממשיך לפרוח למול התפתחויות טכנולוגיות וכך ניתן לראות מיזמים וחברות הזנק רבות שמתמקדות בו, בהן גם חברות ישראליות שפורצות בשוק הגלובלי.


באוניברסיטת רייכמן (הבינתחומי) ניתן ללמוד לתואר ראשון דו חוגי בכלכלה ויזמות, מסלול זה מציע לסטודנטים לימודי ליבה בכלכלה וכן מצייד אותם בכלים טכנולוגיים בניתוח ותכנות, בידע בעולם ה - Big Data ובמיומנויות מתחום היזמות. לאורך הלימודים הסטודנטים מכירים כלים חדשניים לניתוח של מידע ומכירים בפועל את השלבים בתהליך היזמי. הם גם צוברים ניסיון מעשי בשוק העבודה דרך שילוב של לימודים פרקטיים וליווי של מנטורים מן התעשייה. תכנית הלימודים יכולה להעניק לבוגרים יתרון בעת ההשתלבות בשוק העבודה וכן היא מספקת להם ידע יזמי פרקטי שיכול לשמש אותם להקמת פרויקטים ומיזמים תוך ארגוניים או עצמאיים.


תכנית הלימודים


תכנית לימודים זו באה לענות על תהליכי צמיחה וזינוק טכנולוגי במגזר הפיננסי. במהלכה לומדים על תחומי ניתוח המידע, הכלכלה והיזמות. במהלך לימודי הכלכלה הסטודנטים רוכשים ידע מקצועי במיקרו ומאקרו כלכלה, במימון ובכלכלת תעשייה. נוסף על ידי הליבה בכלכלה, הסטודנטים מקבלים יכולות ניהוליות ומפתחים חשיבה ביקורתית במטרה לזהות מגמות עתידיות בעולם הפיננסי.
לימודי היזמות שמים דגש על הפן העכשווי של החדשנות הפיננסית המבוססת ביג דאטה. תכנית הלימודים מעניקה לסטודנטים ארגז כלים טכנולוגי נרחב, במהלכו מתמקדים גם בנושאים כגון Data Science ותכנות. הסטודנטים לומדים על פרקטיקה בפיתוח של מודל עסקי ורוכשים ידע מפי חוקרים ומומחים מן התעשייה, יזמים ומשקיעים.

 


מתכונת הלימוד


אורכם של הלימודים בתכנית הדו חוגית הוא כשלוש שנים. הסטודנטים לומדים בקורסים שרבים מהם משלבים עבודה מעשית, פרויקטים קבוצתיים, מצגות והעברה של פרזנטציות. כמו כן, הם לוקחים חלק בפעילויות העשרה כגון הרצאות ממנהלים בכירים בתעשייה, כנס שנתי וסיורים לימודיים. במהלך השנה השלישית ללימודים הם משתתפים בהתמחות מעשית בתעשייה, בבאה לסייע להם בהיקלטות בשוק העבודה ובצבירת ניסיון רלבנטי בתחום הפינטק וההייטק עוד במהלך לימודיהם. פרויקט שנתי זה מתקיים בליווי של חבר סגל אקדמי ובסיוע של מנטורים מן התעשייה. החברות אשר לוקחות חלק בתכנית המעשית מציעות לסטודנטים משרות התמחות בשלל תחומים כגון טכנולוגיה, כלכלה ושיווק.


נושאי הלימוד


בין נושאי הלימוד בתכנית הלימודים נכללים גם:

 

 • יישומים אקונומטריים
 • עיצוב ממשק משתמש
 • כלים חשבונאיים ליזמים
 • ניהול פרויקטים ומיזמים
 • חדשנות ומהפכות טכנולוגיות
 • למידה חישובית המבוססת דאטה Machine learning   
 • מימון ליזמים
 • תורת ההשקעות
 • Fin tech בישראל
 • מיקרו ומאקרו כלכלה
 • משפט ומיסוי ביזמות    
 • ועוד


סגל הוראה


ראש התכנית היא חוקרת בעלת תואר דוקטור למדעי המתמטיקה. היא שימשה חוקרת במעבדות המחקר של חברת IBM וכן שימשה Data Scientist בחברה ליזמות טכנולוגית. בין תחומי המחקר שלה נכללים תחום ה - Data Science, פרטיות ומדע הרשתות.


על מוסד הלימוד


באוניברסיטת רייכמן (הבינתחומי) מתקיימות תכניות לימודים דו חוגיות נוספות, בהן לימודי מנהל עסקים ויזמות דו חוגי ולימודי מדעי המחשב ויזמות דו חוגי. כמו כן, ניתן ללמוד במגוון של תכניות לימוד ובהן לימודי משפטים, לימודי ממשל, לימודי פסיכולוגיה, לימודי חשבונאות, תואר ראשון בתקשורת ומסלולים נוספים. כמו כן, פועלות תכניות מגוונות לתואר שני, בהן גם תואר שני בכלכלה פיננסית.
בית הספר לכלכלה שואף להכשיר את הסטודנטים שלו לפעילות ציבורי ומחקרית, הוא מתאים את תכניות הלימוד שלו לתמורות שמתחוללות במשק הישראלי, להליכים גלובליים ולמשברים כלכליים בקנה מידה עולמי. בית הספר מושך אליו חוקרים וכלכלים ממוסדות מובילים ברחבי העולם.


תנאי קבלה


הקבלה לתכנית נעשית לפי שקלול של ממוצע הבגרויות של המועמדים עם הציון בפסיכומטרי. ישנם מקרים בהם נתן להתקבל ללא פסיכומטרי על סמך ממוצע בגרויות גבוה במיוחד. לקבלת המידע העדכני והמלא לגבי תנאי קבלה מומלץ לפנות למוסד הלימוד.


תעודה


בוגרים שמסיימים בהצלחה את כל חובותיהם בתכנית זו זכאים לקבל תואר ראשון BA בכלכלה ויזמות מטעם אוניברסיטת רייכמן.

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת רייכמן (הבינתחומי)