לימודי יזמות ומדעי המחשב לתואר ראשון דו חוגי באוניברסיטת רייכמן (הבינתחומי)

שירות אישי - צור קשר
לימודי יזמות ומדעי המחשב לתואר ראשון דו חוגי באוניברסיטת רייכמן (הבינתחומי)

תואר ראשון דו חוגי ביזמות ומדעי המחשב באוניברסיטת רייכמן (הבינתחומי)


טכנולוגיה בדרך לאקזיט


היום אנו נמצאים בנקודת זמן מכריעה ומהותית בהיסטוריה של תחום מדעי המחשב. התפתחותה של הטכנולוגיה היא בעלת השפעה אדירה על כל דפוסי החיים, העבודה והפנאי שלנו. כדי להמשיך את התמורות הללו יש צורך ביזמים איכותיים, שיכולים להביא רעיונות מבריקים לידי ביצוע ולממשם בתעשייה.


באוניברסיטת רייכמן (הבינתחומי) מתקיימת תכנית תואר ראשון דו חוגית ביזמות ומדעי המחשב. מסלול ייחודי זה פועל במסגרת בית הספר אדלסון ליזמות, ששם לו למטרה לקדם את העשייה האקדמית, החינוכית והמחקרית בענף היזמות בארץ. תכנית הלימודים מכינה את התלמידים לקראת קריירה בפיתוח של מוצרי תוכנה וטכנולוגיות מגוונות וכן מכשירה אותם ליזמות עסקית וללימודים מתקדמים. היא משלבת לימוד עיוני מעמיק עם ידע מעשי ועדכני וניסיון פרקטי בפיתוח של מיזם.


תכנית הלימודים


הסטודנטים בתכנית לימודי יזמות לתואר ראשון מקבלים הכנה להתמודדות מוצלחת עם אתגרים טכניים ואנליטיים בתעשייה. הם לומדים לעומק על עבודה בצוותים ומתוודעים לסביבה העסקית ולהיבטים השונים של הקמת עסקים חדשניים ופרויקטים חדשים בתוך חברות וארגונים.
הלימודים חושפים אותם לתכנים מבוססים בלימודי מדעי המחשב ולצדם מכירים את השלבים בתהליך היזמי, כפי שהם באים לידי ביטוי במחקר ובפרקטיקה. הם לומדים לזהות הזדמנויות ולהעלות רעיונות חדשניים, להגדיר את המשאבים שדרושים למימושו של הרעיון, לפתח מודלים עסקיים ולהקים מיזמים וכן להגדיל את המיזם עד להפיכתו לעסק רווחי שמגיע לנקודת האקזיט.


מתכונת הלימוד


הלימודים במסלול הדו חוגי נמשכים כשלוש שנים. הסטודנטים מקבלים כלים עיוניים ובמקביל רוכשים הכשרה מעשית בבנייה של אב טיפוס למוצרים טכנולוגיים מגוונים וכן בנייה של תכניות עסקיות, בסיוע של יזמים, משקיעים ואנשי תעשייה.


ליבה של התכנית הוא הקמתו של מיזם משלב הרעיון ועד הביצוע, אשר מתקיימת בצוותים. נוסף על כך, הסטודנטים לוקחים חלק בפרויקטים מחקריים יחד עם אנשי הסגל ובפרויקטים מודרכים שמתקיימים בתעשייה. הם יכולים להשתתף גם בחילופי סטודנטים עם מוסדות מובילים בחו"ל.


נושאי הלימוד

 

 • ארכיטקטורות דיגיטליות
 • אוטומטים ושפות פורמליות
 • אלגוריתמים בביולוגיה חישובית
 • פיתוח אפליקציות אינטרנט לארגונים
 • פסיכולוגיה של יצירתיות והעלאת רעיונות
 • פיתוח במחקר של אינטראקציית אדם ומחשב   
 • ניהול מוצר
 • מחשוב קוגניטיבי
 • יזמות במדיה חדשה
 • קיימות ויזמות קלינטק
 • אבטחת מערכות מידע    
 • ועוד    


סגל הוראה


סגל המרצים בתכנית זו כולל חוקרים מובילים בתחומי היזמות העסקית, היזמות החברתית והיזמות הטכנולוגית, לצדם של מומחים מן התעשייה, משקיעים ויזמים מנוסים.


על מוסד הלימוד


באוניברסיטת רייכמן ניתן ללמוד גם בתכנית דו חוגית ללימודי יזמות ומנהל עסקים. כמו כן, מוסד זה מציע עוד שלל מסלולי לימודים, לרבות לימודי משפטים, לימודי ממשל, דיפלומטיה ואסטרטגיה, לימודי פסיכולוגיה, לימודי כלכלה ותואר ראשון בתקשורת. פועלות גם תכניות שונות לתואר שני.


תעודה


לסטודנטים שמשלימים את כל חובותיהם בתכנית בהצלחה ניתן תואר ראשון ביזמות ובמדעי המחשב על ידי אוניברסיטת רייכמן. יש לציין כי המל"ג אישר פתיחת התכנית, הענקתו של התואר מותנית באישור המל"ג.

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת רייכמן (הבינתחומי)