לימודי מנהל עסקים ופסיכולוגיה לתואר כפול באוניברסיטת רייכמן (הבינתחומי)

שירות אישי - צור קשר
לימודי מנהל עסקים ופסיכולוגיה לתואר כפול באוניברסיטת רייכמן (הבינתחומי)

לימודי מנהל עסקים ופסיכולוגיה באוניברסיטת רייכמן (הבינתחומי) - תואר ראשון כפול


נפשם של מנהלים


מה הגורמים שעומדים מאחורי החלטות שמקבלים מנהלים? מה משפיע על בכירים בתהליכים כלכליים ושיווקיים שמתרחשים בעסקים? והאם ישנה דרך לתכנן ולשפר את שיטות העבודה בארגון? בין תחומי הניהול והפסיכולוגיה קיים קשר הדוק ביותר. כך למשל מנהלים משתמשים בכלים מעולם חקר נפש האדם כדי להבין בצורה טובה יותר את דפוסי ההתנהגות של הלקוחות שלהם או לתכנן את תכניות העבודה של צוותי העובדים שלהם.


באוניברסיטת רייכמן נערכת תכנית לתואר כפול ללימודי מנהל עסקים ופסיכולוגיה, שמעניקה לבוגריה שני תארים בפרק זמן מקוצר. הסטודנטים במסלול לומדים לעומק על שני התחומים וגם דנים בנקודות ההשקה ביניהם. המסלול מתאים למי שמעוניינים להעמיק בפן הפסיכולוגי של תהליכי ניהול וכן למי שברצונם להגיע לתפקידים בכירים בתחומים טיפוליים.


תכנית הלימודים


במסגרת תכנית זו הסטודנטים מתמקדים בהיבטים פסיכולוגיים של תהליכים עסקיים ובמקביל רוכשים כלים ניהוליים שמיועדים לעוסקים בענפים פסיכולוגיים וטיפוליים. בתחילת הלימודים הם מתוודעים לענפים בבסיס תחום מנהל העסקים, כמו שיווק, מימון, אסטרטגיה וקבלת החלטות וכן לזרמים מרכזיים בפסיכולוגיה כמו למשל פסיכולוגיה חברתית וקוגניטיבית. בהמשך הם דנים בהרחבה בסוגיות תרבותיות וחברתיות החשובות למנהלים ובמיומנויות מחקר, ניתוח וייעוץ שניתן ליישם בארגונים.


מתכונת הלימוד


תכנית זו לתואר ראשון כפול מאפשרת לסטודנטים לסיים את שני התארים בתוך כארבע שנים. שיעורים מתקיימים בחמישה ימים במהלך השבוע.


הסטודנטים משתתפים בשיעורי בחירה וחובה ובסמינרים של שני החוגים. במסגרת לימודי מנהל עסקים הסטודנטים צריכים לבחור בשנה השנייה בתכנית מנהל עסקים בהתמחות מימון ויזמות, מנהל עסקים וחדשנות טכנולוגית או מנהל עסקים בהתמחות שיווק ויזמות. התכנית ללימודי פסיכולוגיה כוללת גם התנסות מעשית בשדה שמתקיימת החל מהשנה השלישית.

 


נושאי הלימוד

 

 • פסיכולוגיה חברתית
 • מחקרי שיווק
 • תהליכים קוגניטיביים
 • ניהול סיכונים פיננסיים
 • דיני פרסום ושיווק
 • פסיכולוגיה אבנורמלית
 • ניהול משאבי אנוש
 • אופציות וחוזים עתידיים
 • תרבות, פסיכולוגיה וחברה
 • אסטרטגיה עסקית    
 • מבוא לפסיכותרפיה ולייעוץ    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


באוניברסיטת רייכמן נערכים מגוון של מסלולי לימוד לתואר ראשון, בהם לימודי משפטים, לימודי מדעי המחשב, לימודי כלכלה ותואר ראשון בתקשורת. במסגרת בתי הספר למנהל עסקים ולפסיכולוגיה, אפשר ללמוד גם במסלול לימודי פסיכולוגיה ומשפטים, לימודי מנהל עסקים וכלכלה ולימודי מנהל עסקים בהתמחות חשבונאות. כמו כן אפשר להמשיך לתואר שני בתחומים אלה.


תנאי קבלה


כדי להתקבל למסלול הסטודנטים צריכים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה וציון בפסיכומטרי. מי שציון הפסיכומטרי שלהם מעל 700 או בממוצע הבגרויות שלהם מעל 100 יכולים לזכות ביתרון בתהליך הקבלה, כמו כן מי שברשותם ציונים גבוהים בבגרות במתמטיקה, בבגרות באנגלית או במקצועות ריאליים נוספים בהיקף של 4 או 5 יחידות. המועמדים יכולים לצרף גם מכתבי המלצה מגורמים מקצועיים.


תעודה


בוגרי המסלול שעומדים בכל התנאים זכאי לקבל בסיומו שני תארים ראשונים, תואר BA במנהל עסקים ותואר BA בפסיכולוגיה, שניתנים מטעם אוניברסיטת רייכמן.

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת רייכמן (הבינתחומי)