קורס טכנאי מכונות במכללת אתגר תל אביב

קורס טכנאי מכונות במכללת אתגר תל אביב

קורס טכנאי מכונות מוסמך במכללת אתגר - תל אביב

 

המסלול אינו פעיל.

 

בתעשייה תמיד ישנו צורך בטכנאים מקצועיים, שביכולתם לבצע חיבור בין המכונה לבין התוצר הסופי, באופן איכותי ויעיל. טכנאי מכונות מוסמכים הינם אנשי מקצוע, האחראיים על הפעלת מערך רצפת הייצור. קיימת חשיבות רבה לניסיונם ולידע המקצועי שברשותם, לצורך קידום מערך הייצור הארגוני. ידע זה ניתן לרכוש במסגרת לימודי הסמכה מתאימים, המקנים תעודת הסמכה ממשלתית. לימודי טכנאי מכונות במכללת אתגר – שלוחת תל אביב מכשירים את הסטודנטים לתפקיד מבוקש בתעשייה, ומקנים דיפלומה מוכרת מטעם מה"ט.

 


מה לומדים?


לימודי טכנאי מכונות מאפשרים לסטודנטים לרכוש ידע ממוקד אודות תהליכי העבודה בתעשייה. במהלך התכנית, הם לומדים על שימוש בסוגי חומרים המקובלים בתעשייה, על אופן הפעלת מכונות הידראוליות ופניאומטיות במפעלים, ועל שלבי תהליך הייצור. כמו כן, הם מקבלים הכנה לקראת מבחני ההסמכה הממשלתיים הנערכים מטעם מה"ט – המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ובמדעים.
 

כמה זמן לומדים?


משך הלימודים שנתיים.


מהם תנאי הקבלה?


תנאי הקבלה לתכנית זו הינם:

  • מתחת לגיל 30 – יש צורך בבגרות מלאה, או בגרות חלקית ובה ציון עובר בבגרות במתמטיקה ובאנגלית ברמת 3 יחידות לימוד ובמקצועות העברית ברמת 2 יחידות לימוד.
  • מעל גיל 30 – על המועמדים להיות בוגרי 12 שנות לימוד, או בוגרי השכלה מקבילה בחו"ל המוכרת על ידי משרד החינוך.
     

איזו תעודה מקבלים?


בתום הלימודים, מקבלים משתתפים העומדים בכל הדרישות תעודת טכנאי מוסמך. כדי לקבל את התעודה, עליהם לעבור בהצלחה שלושה מבחנים חיצוניים שנערכים על ידי מה"ט, במקצועות טכנולוגיות ייצור, תורת החומרים וחוזק חומרים ופרקי מכונות. כמו כן, הם נדרשים להשלים את פרויקט הגמר ולהגן עליו בפני וועדה. עם קבלת הדיפלומה, בוגרים שמעוניינים בכך יכולים להמשיך לקדם את הכשרתם בתכניות ללימודי הנדסאים שמתקיימות במכללה, בהן לימודי הנדסאי מכונות.

 

מהן אפשרויות התעסוקה?


בוגרי המגמה יכולים להשתלב כטכנאי מכונות במערך רצפת הייצור של מפעלים בתעשייה, הן במגזר הציבורי והן במגזר הפרטי. כיום ישנו ביקוש רב לטכנאים בהתמחות זו בתעשייה, שכן מדובר באנשי מקצוע שביכולתם לתרום רבות לקידום מערך הייצור במפעל.

 

אודות מוסד הלימוד


בשלוחת תל אביב של מכללת אתגר נערכות הכשרות טכנאים נוספות, בהן טכנאי תעשייה וניהול, טכנאי חשמל, וטכנאי תוכנה. מסלולים אלה מתמקדים בענפים שיש להם ביקוש רב בתעשייה של היום. נוסף על כך, המכללה מציעה מסלולים ללימודי תעודה בתחומי החשמל, המכונות והניהול וכן מסלולים ללימודי הנדסאים המוכרים על ידי מה"ט. הכשרות אלו מותאמות לדרישות התעשייה והן מוכרות על ידי גורמים ממשלתיים רלבנטיים, כדי להעניק לבוגרים תעודות מקצוע או דיפלומות רשמיות.

עוד מסלולי לימוד - מכללת אתגר