קורס טכנאי מכונות במכללת אתגר תל אביב

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי טכנאי?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על אתגר תל אביב - טכנאי מכונות.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס טכנאי מכונות מוסמך במכללת אתגר - תל אביב


ידע ומקצועיות על פס הייצור


ההתפתחויות המהירות בתעשייה באות לידי ביטוי גם על פס הייצור. סוגי המכונות הם מתקדמים מאי פעם, מה שמצריך ידע נרחב בקרב הטכנאים שמפעילים אותן. גם סוגי החומרים ותהליכי הייצור הפכו מורכבים יותר. לאורך תהליך הפעלת רצפת הייצור במפעל, הטכנאים נדרשים לקבל לא מעט החלטות טכניות, שיש להן השפעה ישירה על איכות המוצר ועל יעילות המפעל. מפעלים מקנים חשיבות רבה לאיכות הגורם האנושי שמתווך בין המכונה לבין התוצרים. היום, כדי לקבל הסמכה מוכרת כטכנאי מכונות, יש צורך לעבור מבחני הסמכה מוכרים מטעם מה"ט - המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ובמדעים.


במכללת אתגר תל אביב, שנוסדה על ידי הסתדרות ההנדסאים, מתקיים קורס טכנאי מכונות מוסמך שנערך בפיקוח של מה"ט. קורס הטכנאים במגמת מכונות מקנה הכשרה נרחבת בעולם המכני והטכנולוגי ומאפשר למשתתפיו לרכוש שלל מיומנויות להשתלבות בקריירה מבוקשת במפעלים ובגופי תעשייה. בהמשך דרכם, לאחר צבירת ניסיון והשלמת הכשרות נוספות, הם יכולים להמשיך להתקדם בעולם הטכנולוגי, למשל דרך השלמת לימודי הנדסאים.

 


תכנית הלימודים


משתתפים בקורס לומדים בהרחבה על תהליכי עבודה בתחום המכונות. הם מתוודעים למושגים בתורת החומרים ובחוזק חומרים, לומדים על סוגי מכונות וכן מכירים טכנולוגיות ייצור חדשניות בתעשייה. במהלך הקורס הם מעמיקים בתהליכי ההפעלה של מכונות ובדרכים בהן שיקולי הטכנאים משפיעים על התוצרים הסופיים של תהליך הייצור. הם גם מקבלים הכנה לקראת מבחני ההסמכה הממשלתיים להכשרת טכנאי מכונות.


מתכונת הלימוד


תכנית זו נפרשת על פני כשנתיים והיא כוללת כ - 1600 שעות לימוד. המשתתפים לוקחים חלק בשיעורים עיוניים וגם בתרגולים מעשיים שבהם מתרגלים בפועל את הפעלת המכונות. מתקיימים תגבורים לקראת הבחינות בקורס באמצעות מרתונים מרוכזים וימי לימוד נוספים. לקראת סיומו של הקורס המשתתפים נדרשים לערוך פרויקט גמר, שמתקיים בזוגות תוך ליווי והנחייה של מנחה. פרויקט הגמר מאפשר למשתתפים ליישם את החומר הנלמד לכל אורך הקורס ולהתמודד עם מצבים מן התעשייה.


על מוסד הלימוד


בשלוחת תל אביב של מכללת אתגר נערכות הכשרות טכנאים נוספות, בהן טכנאי תעשייה וניהול וטכנאי חשמל. מסלולים אלה מתמקדים בענפים שיש להם ביקוש רב בתעשייה של היום. נוסף על כך, המכללה מציעה מסלולים ללימודי תעודה בתחומי החשמל, המכונות והניהול וכן מסלולים ללימודי הנדסאים שמוכרים על ידי מה"ט. ההכשרות הללו מותאמות לדרישות התעשייה והן מוכרות על ידי גורמים ממשלתיים רלבנטיים, כדי להעניק לבוגרים תעודות מקצוע או דיפלומות רשמיות.


תנאי קבלה


במסגרת תנאי הקבלה לקורס, מועמדים מתחת לגיל 30 צריכים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה או בגרות חלקית, ובה בגרות במתמטיקה ברמת 3 יחידות לימוד, בגרות באנגלית ברמת 3 יחידות לימוד ובגרות במקצועות העברית ברמת 2 יחידות לימוד. מועמדים שגילם מעל 30 נדרשים לתעודה מוכרת המעידה על השלמת 12 שנות לימוד.


בעת ההרשמה המועמדים נדרשים להציג צילום של תעודת סיום 12 שנות לימוד ושל תעודת הזהות. מועמדים מעל גיל 30 נדרשים לצילום של תעודת הבגרות במתמטיקה, בעברית ובאנגלית ברמות המפורטות.


תעודה


בתום התכנית מקבלים משתתפים שעומדים בכל הדרישות תעודת טכנאי מוסמך. כדי לקבל את התעודה הם צריכים לעבור בהצלחה שלושה מבחנים חיצוניים שנערכים על ידי מה"ט, במקצועות טכנולוגיות ייצור, תורת החומרים וחוזק חומרים ופרקי מכונות. כמו כן, הם נדרשים להשלים את פרויקט הגמר ולהגן עליו בפני וועדה. עם קבלת הדיפלומה, בוגרים שמעוניינים בכך יכולים להמשיך לקדם את הכשרתם בתכניות ללימודי הנדסאים שמתקיימות במכללה, בהן לימודי הנדסאי מכונות.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת אתגר להנדסה וטכנולוגיה

עוד מסלולי לימוד - מכללת אתגר

כלים שיעזרו לך לבחור