לימודי הנדסאי מכונות במכללת אתגר ירושלים

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי הנדסאי?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על אתגר ירושלים - הנדסאי מכונות.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי הנדסאי מכונות - מכללת אתגר ירושלים


מצעידים קדימה את עולם המכונות


להנדסאי מכונות יש חשיבות בשלל השלבים בעבודה ובייצור, החל מהפיתוח הראשוני של תהליכים, דרך הייצור בפועל ועד לתחזוקה השוטפת של המערכות המשמשות לייצור. בתעשייה שצומחת ומתפתחת בקצב מהיר, גם סוגי המכשור והמכונות משתנים ללא הרף והופכים למתקדמים יותר כדי לייצר מוצרים חכמים ומשוכללים יותר בהתאם לדרישות הלקוח.


לימודי הנדסאי מכונות שמתקיימים במכללת אתגר ירושלים מקבלים כלים לתכנון ולתפעול של מערכות מתקדמות ורוכשים הכנה לקראת מבחני ההסמכה הממשלתיים להנדסאים שעורך מה"ט. בעזרת ההסמכה המוענקת בתכנית זו הבוגרים יכולים להשתלב כהנדסאים בשלל אפיקים בתעשייה, כגון בתחום ההייטק, בתעשיית המתכת, בבתי זיקוק, בתעשייה הביטחונית, במגזר הממשלתי ובמסגרות נוספות. לאחר צבירת ניסיון מקצועי באפשרותם גם להתקדם לתפקידים ניהוליים ולהוביל צוותים ותהליכים.


תכנית הלימודים


במהלך לימודי הנדסאי מכונות הסטודנטים מקבלים ידע נרחב בתחום המכניקה והאלקטרוניקה. הם דמים דגש על תכנון ויישום של פתרונות מתקדמים לבעיות בתעשייה דרך שימוש במתודות במדעים ובמתמטיקה. הם לומדים כיצד לתכנן, לתחזק ולנהל מכונות, מנועים וכלים משלל סוגים.


הלימודים מתקיימים במסלול בין תחומי ובמגמת משנה תיב"מ. במסגרתם הם משלבים בין ענפים כגון הנדסת מכונות והנדסת תוכנה תוך היכרות עם היבטים ברובוטיקה, במערכות ממוחשבות, בייצור ממוחשב ובטכנולוגיות נוספות. הם מקבלים כלים לפיתוח של מערכות מכניות ממוחשבות ומבוקרות ולתפעול שוטף שלהם בתעשייה.


מתכונת הלימוד


לימודי הנדסאים מתקיימים במסלול יום או במסלול ערב משולב. היקפם של הלימודים הוא כשנתיים. הלימודים מורכבים מהרצאות עיוניות, הדרכות יישומיות וכן פעילות במעבדות שבהן הן מכירים מבנה והרכב של חומרים ומתנסים בתהליכי עיבוד של חומרים. בפרויקט הגמר שאותו מבצעים לקראת סיום הלימודים הסטודנטים מתרגלים הלכה למעשה את הכלים הנלמדים דרך תכנון פתרונות מתקדמים לתעשייה בתחום המכונות. הפרויקטים נערכים בליווי של מנחה ומתקיימים בזוגות. בסיום הלימודים על הסטודנטים להגן על הפרויקטים ולענות על שאלות בכתב ובעל פה אודותיהם מול נציגים מטעם מה"ט.


נושאי הלימוד


בין שלל הנושאים שנלמדים במהלך התכנית נכללים התחומים הבאים -

 

 • אנגלית טכנית
 • תורת החומרים
 • מתמטיקה גבוהה
 • הייצור הממוחשב
 • הידראוליקה ופנאומטיקה
 • יסודות אלקטרוניקה וחשמל   
 • רובוטיקה
 • ייצור שבבי
 • חלקי מכונות
 • בקרת איכות
 • חוזק חומרים   
 • ועוד

 

על מוסד הלימוד


מכללת אתגר שלוחת ירושלים עורכת שלל תכניות לימודים שמתקיימות בפיקוח של מה"ט. תכניות הלימודים הטכנולוגיים עוסקות בנושאים מבוקשים במשק והן מותאמות לדרישות התעשייה ולמבחני הגמר הממשלתיים. בין התכניות ניתן למצוא לימודי טכנאים, לימודי הנדסאים ולימודי תעודה, כגון לימודי הנדסאי תעשייה וניהול, לימודי הנדסאי חשמל, טכנאי תעשייה וניהול, טכנאי מכונות, טכנאי חשמל וכן קורס ממונה בטיחות, שמאפשר לעובדים בתעשייה לקדם עצמם מבחינה מקצועית ולפתוח אפשרויות תעסוקה חדשות בארגונים.


תנאי קבלה


במסגרת תנאי הקבלה לתכנית זו, מועמדים מעל גיל שלושים אינם נדרשים לתעודת בגרות מלאה, אך יש צורך בהצגת אישור השלמת 12 שנות לימוד. מועמדים מתחת לגיל 30 צריכים להיות בעלי בגרות מלאה או בגרות חלקית. בתעודת הבגרות יש צורך בציון במקצועות הבאים: בגרות במתמטיקה ברמה של 3 יחידות לימוד, בגרות בעברית ברמה של 2 יחידות ובגרות באנגלית ברמה של 3 יחידות לימוד. לקבלת הפרטים המלאים והמדויקים לגבי תנאי קבלה מומלץ לפנות ישירות אל מוסד הלימודים.


תעודה


בתום הלימודים על הסטודנטים לעמוד בכמה מבחנים, חלקם פנימיים ואחרים חיצוניים, שנערכים על ידי מה"ט. הבחינות הממשלתיות כוללות מבחנים בנושאים: תורת החומרים, חוזר חומרים ופרקי מכונות, טכנולוגיית הייצור. מי שעומדים בהצלחה במבחנים ובמטלות לאורך הלימודים וכן משלימים את פרויקט הגמר זכאים לקבל תעודת הנדסאי מכונות שניתנת מטעם מה"ט.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת אתגר להנדסה וטכנולוגיה

עוד מסלולי לימוד - מכללת אתגר

כלים שיעזרו לך לבחור