קורס טכנאי מכונות במכללת אתגר באר שבע

קורס טכנאי מכונות במכללת אתגר באר שבע

קורס טכנאי מכונות - מכללת אתגר באר שבע

 

המסלול אינו פעיל.


טכנאי מכונות מוסמכים אחראיים על הפעלת מערך רצפת הייצור במפעלים בתעשייה. בתעשייה של היום ישנה חשיבות רבה לידע ולניסיון הנצבר על ידי אנשי המקצוע, במפעלים ישנו צורך משמעותי בגורם האנושי שביכולתו לחבר בין מכונות למוצר הסופי, וקיימת דרישה לטכנאים מוסמכים בתחום המכונות, שברשותם דיפלומה מוכרת. לימודי טכנאי מכונות, המתקיימים במכללת אתגר – שלוחת באר שבע, מתמקדים בתהליכי עבודה בתעשייה כגון הפעלת מכונות פנאומטיות והידראוליות, תהליכי ייצור, ושימוש בחוזק חומרים.


מה לומדים?


סטודנטים בתכנית ללימודי טכנאי מכונות לומדים בהרחבה על תהליכי התכנון, ההפעלה, הבנייה והתפעול של מכונות מסוגים שונים בתעשייה. במהלך התכנית עוסקים בנושאים במכניקה, ברובוטיקה ובייצור ממוחשב. הם מתחילים בהיכרות עם מושגים בסיסיים במדעים ובאנגלית טכנית ולאחר מכן מעמיקים במאפיינים של חומרים שבהם עושים שימוש בתעשייה וכן בשלבים השונים בתהליך הייצור במפעלים ובתפקיד שממלאים טכנאי מכונות בתפעול המכונות החיוניות לתהליכים אלה.

 


כמה זמן לומדים?

 

משך הלימודים הינו שנתיים.

 

מהם תנאי הקבלה?

 

  • מתחת לגיל 30: בגרות מלאה, או – בגרות חלקית הכוללת 3 יחידות מתמטיקה, 3 יחידות אנגלית, 2 יחידות עברית.
  • מעל גיל 30: השכלת 12 שנות לימוד, או – השכלה מקבילה בחו"ל המאושרת על ידי משרד החינוך.
     

איזו תעודה מקבלים?


עם תום ההכשרה, על הבוגרים לגשת למבחנים פנימיים וכן למספר בחינות חיצוניות שנערכות מטעם מה"ט. הבחינות נערכות בארבעה נושאים והן מקיפות נושאים מרכזיים בתחום המכונות. מתקיימות בחינות בתורת החומרים, בפרקי מכונות וחוזק חומרים, במערכות הידראוליות ופנאומטיות וכן בחינה בטכנולוגיית ייצור.


נוסף על כך, הבוגרים צריכים להשלים את פרויקט הגמר ולהגן עליו בהצלחה. מי שעומדים בכל התנאים הללו יכולים תעודת טכנאי מוסמך - מכונות שמוענקת על ידי מה"ט. מי שמעוניינים להרחיב את הסמכתם ולקבל גם דיפלומת הנדסאים יכולים להמשיך ללמוד בתכנית השלמות שמתקיימת במכללת אתגר באר שבע. מסלול השלמה זה מקנה להם את האפשרות לקבל דיפלומת הנדסאי מכונות.

 

מהן אפשרויות התעסוקה?

 

הביקוש לטכנאי מכונות בתעשייה הינו רב, הן בסקטור הפרטי והן בסקטור הציבורי. הבוגרים יכולים להשתלב במפעלים, בחברות הייטק, במעבדות, ובמסגרות נוספות, שבהן קיים צורך בטכנאים מוסמכים.

 

אודות מוסד הלימוד


מכללת אתגר באר שבע עורכת תכניות לימוד שונות המוכרות על ידי מה"ט. נוסף על תכנית ההכשרה לטכנאי מכונות ניתן ללמוד גם בקורס טכנאי תעשייה וניהול, ובמסלול טכנאי תוכנה. כמו כן, בוגרי הכשרות הטכנאים שמעוניינים להמשיך לקדם את הכלים המקצועיים שברשותם יכולים לקחת חלק בהשלמה מטכנאי להנדסאי ולקבל דיפלומות הנדסאי מכונות או הנדסאי תעשייה וניהול, בהתאם ללימודים הקודמים שלהם.

עוד מסלולי לימוד - מכללת אתגר