קורס טכנאי מכונות במכללת אתגר ירושלים

קורס טכנאי מכונות במכללת אתגר ירושלים

קורס טכנאי מכונות - מכללת אתגר ירושלים

 

המסלול אינו פעיל.

 

לימודי טכנאי מכונות מוסמך, המתקיימים במכללת אתגר – שלוחת ירושלים, מקנים ידע וכלים ממוקדים להשתלבות בתהליכי הפעלת מכונות ובתהליכי הייצור. טכנאים אלו אחראיים על הפעלת מערך רצפת הייצור במפעל, ועל החיבור שבין המכונה לבין המוצר הסופי. כיום ישנו ביקוש רב לטכנאים מוסמכים בתחום המכונות, המחזיקים בידע ובניסיון הנדרשים, וביכולתם לתרום לקידום מערך המפעל.

 

המעוניינים להשתלב בתחום המכונות ולהגיע לתפקידים טכנולוגיים מבוקשים יכולים ללמוד בקורס טכנאי מכונות, מסלול הכשרת טכנאים אשר מעניק למשתתפיו ידע טכנולוגי נרחב הנדרש במגוון מסגרות בתעשייה. בסיום ההכשרה יכולים הבוגרים להשתלב כטכנאים במפעלים, בארגוני תעשייה ובמסגרות נוספות בגזר הציבורי והפרטי כאחד.


מה לומדים?


לאורך הכשרת הטכנאים במסלול זה מכירים המשתתפים לעומק מגוון תהליכים בתחומי המכונות והחומרים. הם לומדים על סוגיות בתורת החומרים ובחוזק חומרים וגם סוקרים טכנולוגיות ייצור עדכניות ומתקדמות בתעשייה. נוסף על כך הם לומדים על היבטים בהידראוליקה ובפנאומטיקה וביישומיהן במערכות מכניות במפעלים ובפסי ייצור. כך הם עוסקים בתהליכי כיוון והפעלת המכונות ובשלבי הייצור השונים. דרך הידע הנרכש לאורך הקורס, הם יכולים להכיר כלים להפעלת מערכי רצפת ייצור במפעלים.


כמה זמן לומדים?


מסלול זה נפרס על פני שנתיים.


מהם תנאי הקבלה?

  • מתחת לגיל 30: בגרות מלאה, או – בגרות חלקית ובה ציון חיובי במקצועות הבאים – מתמטיקה (3 יחידות), אנגלית (3 יחידות), מקצועות העברית (2 יחידות).
  • גיל 30 ומעלה: 12 שנות לימוד, או – השלמת השכלה מקבילה בחו"ל המוכרת על ידי משרד החינוך.
     

איזו תעודה מקבלים?


עם תום ההכשרה, המשתתפים מקבלים תעודת טכנאי מוסמך במגמת מכונות, המוענקת על ידי מה"ט. כדי לקבל את תעודת הטכנאי עליהם להשלים את פרויקט הגמר ולעבור מבחנים פנימיים וחיצוניים. הבחינות החיצוניות נערכות על ידי מה"ט והן כוללות את המקצועות הבאים בתחום המכונות: תורת החומרים, חוזק חומרים ופרקי מכונות, מערכות פנאומטיות והידראוליות וטכנולוגיות ייצור. לאחר הקורס, בוגרים שמעוניינים בכך יכולים להמשיך גם ללימודי הנדסאים וכך להמשיך ולפתח את ההכשרה שבידיהם ואת תחומי האחריות שלהם בתעשייה.

 

על מוסד הלימוד


מכללת אתגר ירושלים פועלת זה למעלה מ - 40 שנה להכשרתם של אנשי מקצוע מיומנים לתעשייה הטכנולוגית. תכניות הלימודים להכשרת הנדסאים וטכנאים אשר נערכות במכללה זו מוכרות על ידי מה"ט ומכינות לקראת מבחני ההסמכה של גוף זה להסמכת טכנאים והנדסאים. כמו כן, במכללה מתקיימים לימודי תעודה שמתאימים לעובדים מנוסים בתעשייה, קורסים אלה מוכרים על ידי משרד העבודה לקבלת דיפלומות הסמכה. בין הקורסים אותם ניתן ללמוד בשלוחת ירושלים של מכללת אתגר נכללים קורס טכנאי תעשייה וניהול, קורס טכנאי חשמל, טכנאי תוכנה, לימודי הנדסאי מכונות, לימודי הנדסאי חשמל, לימודי הנדסאי תעשייה וניהול, הנדסאי בניין, ועוד.

עוד מסלולי לימוד - מכללת אתגר