קורס טכנאי מכונות במכללת אתגר ירושלים

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי טכנאי?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על אתגר ירושלים - טכנאי מכונות.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס טכנאי מכונות - מכללת אתגר ירושלים


המימד המתקדם בעולם הייצור


תחום המכונות עובר לאחרונה שינויים ניכרים שבמרכזם מעבר לייצור המבוסס על מערכות ממוחשבות ואלקטרוניות מתקדמות. כחלק מן התמורות הללו גם הדרישות מן העובדים במפעלים משתנות והם נדרשים לשלוט במערכת רב תחומית של כישורים כדי לתפעל בהצלחה את מערכות הייצור. טכנאי המכונות עוסקים בין היתר בהפעלה של מכונות ובתכנון מערכות המכונות ויש להם חשיבות רבה בפעילות התקינה של רצפת הייצור.


בתעשייה היום ישנה דרישה רבה לטכנאי מכונות שיכולים לשמש חוליה מקשרת בין המכונות לתוצרים הסופיים שמגיעים ללקוח. המעוניינים להשתלב בתחום המכונות ולהגיע לתפקידים טכנולוגיים מבוקשים יכולים ללמוד בקורס טכנאי מכונות שמתקיים במכללת אתגר ירושלים. מסלול הכשרת הטכנאים מעניק למשתתפיו ידע טכנולוגי נרחב שנדרש במגוון מסגרות בתעשייה. בסיום ההכשרה הם יכולים להשתלב כטכנאים במפעלים, בארגוני תעשייה ובמסגרות נוספות בגזר הציבורי והפרטי כאחד. עם צבירת ידע וניסיון ולימוד בקורסים ומסלולי לימוד נוספים, טכנאים יכולים גם להתקדם בתעשייה ולהגיע אף לתפקידים בכירים וניהוליים במפעל.


תכנית הלימודים


לאורך הכשרת הטכנאים במסלול זה מכירים המשתתפים לעומק מגוון תהליכים בתחומי המכונות והחומרים. המשתתפים לומדים על סוגיות בתורת החומרים ובחוזק חומרים וגם סוקרים טכנולוגיות ייצור עדכניות ומתקדמות בתעשייה. נוסף על כך הם לומדים על היבטים בהידראוליקה ובפנאומטיקה וביישומיהן במערכות מכניות במפעלים ובפסי ייצור. כך הם עוסקים בתהליכי כיוון והפעלת המכונות ובשלבי הייצור השונים. דרך הידע הנרכש לאורך הקורס, הם יכולים לקבל שלל כלים להפעלת מערכי רצפת ייצור במפעלים.


מתכונת הלימוד


היקף הקורס הוא כ - 1,600 שעות והוא נפרש על פני כשנתיים. השיעורים משלבים עבודה מעשי ובמהלכם המשתתפים מתנסים בהפעלת ציוד מקצועי וטכנולוגיות מתקדמות במעבדות המכללה. הם גם מקבלים הכנה ממוקדת למבחני הגמר שנערכים על ידי מה"ט. במהלך התכנית הם גם עורכים פרויקט מסכם שבו הם יכולים להתנסות בפתרון בעיות בתעשייה בעזרת הכלים הנלמדים בתחום המכונות.


על מוסד הלימוד


מכללת אתגר ירושלים פועלת זה למעלה מ - 40 שנה להכשרתם של אנשי מקצוע מיומנים לתעשייה הטכנולוגית. תכניות הלימודים להכשרת הנדסאים וטכנאים שנערכות במכללה זו מוכרות על ידי מה"ט ומכינות לקראת מבחני ההסמכה של גוף זה להסמכת טכנאים והנדסאים. כמו כן, במכללה מתקיימים לימודי תעודה שמתאימים לעובדים מנוסים בתעשייה, קורסים אלה מוכרים על ידי משרד העבודה לקבלת דיפלומות הסמכה. בין הקורסים אותם ניתן ללמוד בשלוחת ירושלים של מכללת אתגר נכללים קורס טכנאי תעשייה וניהול, קורס טכנאי חשמל, לימודי הנדסאי מכונות, לימודי הנדסאי חשמל, לימודי הנדסאי תעשייה וניהול וקורס ממונה בטיחות בתעשייה.


תנאי קבלה


מועמדים שברצונם להתקבל אל הקורס וגילם פחות מ - 30 שנה נדרשים להציג בגרות במתמטיקה ברמת 3 יחידות לימוד, בגרות בהבעה עברית ברמת 2 יחידות לימוד ובגרות באנגלית ברמת 3 יחידות לימוד. מועמדים מעל גיל 30 נדרשים לתעודה המעידה על השלמת השכלה פורמלית בהיקף של 12 שנות לימוד.


תעודה


עם תום ההכשרה, המשתתפים מקבלים תעודת טכנאי מוסמך במגמת מכונות שמוענקת על ידי מה"ט. כדי לקבל את תעודת הטכנאי הם צריכים להשלים את פרויקט הגמר ולעבור מבחנים פנימיים וחיצוניים. הבחינות החיצוניות נערכות על ידי מה"ט והן כוללות את המקצועות הבאים בתחום המכונות: תורת החומרים, חוזק חומרים ופרקי מכונות, מערכות פנאומטיות והידראוליות וטכנולוגיות ייצור. לאחר הקורס, בוגרים שמעוניינים בכך יכולים להמשיך גם ללימודי הנדסאים וכך להמשיך ולפתח את ההכשרה שבידיהם ואת תחומי האחריות שלהם בתעשייה.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת אתגר להנדסה וטכנולוגיה

עוד מסלולי לימוד - מכללת אתגר

כלים שיעזרו לך לבחור