הסבת אקדמאים להוראת אמנות במכללת סמינר הקיבוצים

שירות אישי - צור קשר
הסבת אקדמאים להוראת אמנות במכללת סמינר הקיבוצים

הכשרת אקדמאים להוראת אמנות במכללת סמינר הקיבוצים


עושר בהוראת האמנות


האמנות ידועה ככלי ביטוי לנפש האדם, ובגילים צעירים יש לה כוח לסייע לגיבוש של דעות וערכים ולביטוי של השקפות עולם ותחושות פנימיות. הדבר בולט במיוחד בגיל ההתבגרות, בו הנערים והנערות נמצאים רגע לפני הפיכתם לאזרחים בוגרים. כדי לאפשר הוראה מעמיקה ואיכותית של תחום האמנות, במערכת החינוך שואפים להכשיר אקדמאים מעולמות ידע שונים להוראה בבתי ספר, וכך ליישם מהידע שצברו בעולמות דעת שונים בכיתות הלימוד.


התכנית להסבת אקדמאים להוראת אמנות במכללת סמינר הקיבוצים באה להכשיר בעלי תואר ראשון שמעוניינים להשתלב בתחום ההוראה כמורים לאמנות בבתי ספר על יסודיים, לכיתות ז - י"ב.

 

בתכנית להסבת אקדמאים יכולים הסטודנטים לרכוש סל נרחב של כלים חינוכיים ואמנותיים שמאפשר להם להעביר מן הידע שלהם ולהשתלב במסגרות חינוך פורמליות מגוונות. כמו כן, הם יכולים להוביל מיזמים ופרויקטים חינוכיים וחברתיים בתחום האמנות בקהילה ובמסגרות חינוך לא פורמליות.


תכנית הלימודים


במהלך התכנית להסבת אקדמאים להוראה המשתתפים רוכשים מגוון של מיומנויות פדגוגיות ומכירים תיאוריות שונות מתחום החינוך. במקביל הם דנים בחשיבות תחום האמנות לפיתוח אישיותם של תלמידים בגיל ההתבגרות ובוחנים את ההיבטים החברתיים והתרבותיים שלה.


בתחילת המסלול הם עוסקים בסוגיות פילוסופיות, פסיכולוגיות וחברתיות בעבודת המורים, תוך שהם מתמקדים בבית הספר העל יסודי. לאחר מכן, הם לומדים על פלטפורמות אמנות שונות ובוחנים איך ניתן לשלב את תהליכי היצירה בהוראה של בני נוער וצעירים.


מתכונת הלימוד


הלימודים נמשכים בין שנה לשנתיים כאשר תכנית הלימודים נבנית באופן אישי לכל אחד מן הסטודנטים באופן שמאפשר ניצול יעיל של הזמן. הלימודים משלבים בין ידע עיוני לבין התנסות פרקטית בהוראת אמנות. כמו כן, הלימודים כוללים עשייה מעשית בשדה בה האקדמאים יכולים להיחשף לדינמיקה בית ספרית בבתי ספר תיכוניים ולהתנסות באופן מעשי בתהליכי הוראת אמנות בכיתה.


על מוסד הלימוד


מכללת סמינר הקיבוצים עורכת שלל תכניות להסבת אקדמאים להוראה. בין המסלולים אפשר למנות הסבת אקדמאים לחינוך המיוחד, הסבת אקדמאים לחינוך לגיל הרך, הסבת אקדמאים להוראת אנגלית, תכנית הסבה להוראת היסטוריה, הכשרה להוראת תקשורת לעל יסודי, והסבה להוראת חינוך גופני. כמו כן פועלות תכניות מיוחדות להסבת מצטיינים להוראת מקצועות המתמטיקה והמדעים. מוסד הלימוד מציע גם תכניות לתואר שני M.Teach בהן מקבלים תואר שני מוסמך בהוראה ותעודת הוראה בתחום ההתמחות.


תנאי קבלה


תכנית זו מיועדת לאקדמאים בתחומים שונים שברשותם תואר ראשון בממוצע של לפחות 75. בוגרי לימודי מדעים B.Sc. יכולים להתקבל על סמך ממוצע של 70 ומעלה. במסגרת תנאי הקבלה עליהם לעבור ראיונות אישיים וראיונות בפני ועדה, כדי לבחון את מידת ההתאמה שלהם לתכנית.


תעודה


סטודנטים שמשלימים בהצלחה את כל הדרישות בתכנית מקבלים תעודת הוראת אמנות לבית הספר העל יסודי (כיתות ז - י"ב) מטעם מכללת סמינר הקיבוצים. לאחר השלמת הסטאז' בהוראה ועמידה בכל חובות משרד החינוך מקבלים את הרישיון להוראה.

למידע נוסף לחצו: מכללת סמינר הקיבוצים
עוד מסלולי לימוד - מכללת סמינר הקיבוצים